Мотиватори.нет

Раздели за главна страница => Картинки => Темата е започната от: KING в 17.10.2013 21:21

Титла: Японски сламени скулптури
Публикувано от: KING в 17.10.2013 21:21
Всяка година в селските райони на Япония след събирането на реколтата остават огромни количества слама. И, естествено японците решават по някакъв начин да използват този материал – няма да го оставят да отиде на вятъра я! Решението е да се правят огромни чудовища! В такива префектури като Кагава и Ниигата даже се провеждат арт-фестивали на сламата, на които посетителите могат до насита да се забавляват с тези необичайни скулптури. През тази година фестивала е изключително успешен: за радост на посетителите бяха представени много разнообразни скулптури – от огромна акула до сламено кенгуру в чантата, на което могат да поседят малки деца! Тези сламени шедьоври само на пръв поглед изглеждат крехки – на практика в основата си те имат здрави дървени скелети, които в последствие се покриват със слама, така че зрителите да могат спокойно да се опират на тях докато се снимат.
11 снимки:

[attachimg=1]
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: KING в 17.10.2013 21:21
[attachimg=1]
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: KING в 17.10.2013 21:21
[attachimg=1]
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: KING в 17.10.2013 21:21
[attachimg=1]
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: KING в 17.10.2013 21:22
[attachimg=1]
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: KING в 17.10.2013 21:22
[attachimg=1]
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: KING в 17.10.2013 21:22
[attachimg=1]
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: KING в 17.10.2013 21:22
[attachimg=1]
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: KING в 17.10.2013 21:22
[attachimg=1]
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: KING в 17.10.2013 21:23
[attachimg=1]
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: KING в 17.10.2013 21:23
[attachimg=1]
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: Kroko в 17.10.2013 22:58
(Attachment Link)

Ахаааа, ето го кенгурото. Превъртях 3 пъти снимките докато го видя  :biggrin: Май горилата ми харасва най-много  :idea:
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: Boris в 17.10.2013 23:28
Винаги много са ме впечатлявали културата, обичаите, поведението на Япония!!!  :old:
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: Tukman в 18.10.2013 23:17
(Attachment Link)

Страхотен сламен КИНГ КОНГ  :smile:
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: Kit в 18.10.2013 23:41
Япончетата, пак направиха нещо, което нийде го няма  :bravo: :up:
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: goldman в 18.10.2013 23:58
(Attachment Link)

Отново отличен, за изобретателността и трудолюбието на японците  :up: :old:
Титла: Re: Японски сламени скулптури
Публикувано от: Lusi в 19.10.2013 09:07
Страхотно "фигурки". Какво ли удоволствие е за малките деца да играят около тези сламени чудовища  :biggrin: