Мотиватори.нет
Раздели за главна страница => Картинки => Темата е започната от: KING в 17.10.2013 21:21
-
Всяка година в селските райони на Япония след събирането на реколтата остават огромни количества слама. И, естествено японците решават по някакъв начин да използват този материал – няма да го оставят да отиде на вятъра я! Решението е да се правят огромни чудовища! В такива префектури като Кагава и Ниигата даже се провеждат арт-фестивали на сламата, на които посетителите могат до насита да се забавляват с тези необичайни скулптури. През тази година фестивала е изключително успешен: за радост на посетителите бяха представени много разнообразни скулптури – от огромна акула до сламено кенгуру в чантата, на което могат да поседят малки деца! Тези сламени шедьоври само на пръв поглед изглеждат крехки – на практика в основата си те имат здрави дървени скелети, които в последствие се покриват със слама, така че зрителите да могат спокойно да се опират на тях докато се снимат.
11 снимки:
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
(Attachment Link)
Ахаааа, ето го кенгурото. Превъртях 3 пъти снимките докато го видя :biggrin: Май горилата ми харасва най-много :idea:
-
Винаги много са ме впечатлявали културата, обичаите, поведението на Япония!!! :old:
-
(Attachment Link)
Страхотен сламен КИНГ КОНГ :smile:
-
Япончетата, пак направиха нещо, което нийде го няма :bravo: :up:
-
(Attachment Link)
Отново отличен, за изобретателността и трудолюбието на японците :up: :old:
-
Страхотно "фигурки". Какво ли удоволствие е за малките деца да играят около тези сламени чудовища :biggrin: