Мотиватори.нет

Раздели за главна страница => Интересно - любопитно => Темата е започната от: goldman в 28.10.2013 22:41

Титла: "Запазената Църква" в Кайро
Публикувано от: goldman в 28.10.2013 22:41
Манастирът Saint Simon, известен още като "Запазената църква", се намира в планината Мокатам /Mokattam/ Египет, близо до  Кайро, в район известен като "Града на боклука", защото голяма част от  живеещите там  хора, се изхранват със събиране на отпадъци  и се наричат "събирачи" или Zabbaleen.
9 снимки и текст

[attachimg=1]

Титла: Re: "Запазената Църква" в Кайро
Публикувано от: goldman в 28.10.2013 22:43
Zabbaleen са предимно коптски християни предпочитащи  да останат в Mokattam в собствената им религиозна общност, въпреки че много от тях могат да си позволят къщи другаде.

[attachimg=1]
Титла: Re: "Запазената Църква" в Кайро
Публикувано от: goldman в 28.10.2013 22:44
Местната коптска църква (част от Коптската Православна Църква) в Mokattam е създадена през 1975 година. През 1976 г. голям пожар избухва в манастира, което довежда до началото на изграждането на първата църква под планината Mokattam на площ от 1000 квадратни метра. Още няколко църкви са били построени в пещерите, намиращи се в Mokattam, от които манастира на Св. Симон е най-голямата с капацитет от 20 000 души . В действителност, Cave Church /Съхранената, Запазената църква/ на Св. Simon в Mokattam е най-голямата църква в Близкия изток.

[attachimg=1]
Титла: Re: "Запазената Църква" в Кайро
Публикувано от: goldman в 28.10.2013 22:44
[attachimg=1]
Титла: Re: "Запазената Църква" в Кайро
Публикувано от: goldman в 28.10.2013 22:45
[attachimg=1]
Титла: Re: "Запазената Църква" в Кайро
Публикувано от: goldman в 28.10.2013 22:45
[attachimg=1]
Титла: Re: "Запазената Църква" в Кайро
Публикувано от: goldman в 28.10.2013 22:46
[attachimg=1]
Титла: Re: "Запазената Църква" в Кайро
Публикувано от: goldman в 28.10.2013 22:46
[attachimg=1]
Титла: Re: "Запазената Църква" в Кайро
Публикувано от: goldman в 28.10.2013 22:46
[attachimg=1]

източник (http://motivatori.net/go.php?url=http://www.toxel.com/inspiration/2013/09/25/mirror-paintings/)
Титла: Re: "Запазената Църква" в Кайро
Публикувано от: Boris в 30.10.2013 22:35
Много впечатляващ строеж. Срещнах някъде, че коптите са  наследници на траките... което, ще рече че сме си направо рода  :old:
Титла: Re: "Запазената Църква" в Кайро
Публикувано от: Kaka в 31.10.2013 19:36
Много интересна тема  :agree:. Не можах да намеря в нета нещо повече  :upset:. Ако някой има повече информация, моля да я сподели  :smile: