Мотиватори.нет
Раздели за главна страница => Интересно - любопитно => Темата е започната от: Bad Robot в 28.03.2013 16:31
-
За да се измисли един логотип фирмите, които извършват тази услуга искат определена цена. Но най-интересното в случая е колко много се отличават цените една от друга.
12 логотипа via krasaonline.com.ua (http://motivatori.net/go.php?url=http://krasaonline.com.ua/stati/stil-zhizni/skolko-stoil-dizain-samyh-uznavaemyh-logotipov-v-mire.html)
Microsoft: $0
Разработката на логотипа през 2012 году Microsoft направи със собствени сили.
[attachimg=1]
-
Google: $0
За всичките години на своето съществуване логото на Google претърпя доста метаморфози. Авторството на най-първия вариант принадлежи на един от съдружниците на Google - Сергей Брин и е бил направен с помоща на безплатния графичен редактор GIMP. А следващите версии вече са дело на дизайнера Рут Кедар, приятелка на Брин и Пейдж от Стандфордския университет.
[attachimg=1]
-
Coca-Cola: $0
Знаменития логотип на Кока-кола е измислен през 1886 година от съдружника и счетоводител на основателя на марката. Името му е Франк Робинсън. Съгласно информацията изложена на официалния сайт, Робинсън е предложил името Coca‑Cola, мислейки че двете букви С ще изглеждат ефектно. Той дълго време работил над уникалността на логотипа, експериментирал със различни шрифтове, използвал за целта сложни спенсърски шрифтове (на името на Плат Роджърс Спенсър) докато накрая не получил това, което имаме сега като лого на Кока - Кола.
[attachimg=1]
-
Twitter: $15
Туитър купува правата за своята знаменита птичка за 15 долара на сайте iStockphoto. А художника нарисувал тази птичка е британеца Саймън Оксли – който от цялата сума получава накрая жалките 6 долара. В интерес на истината логото все пак е претърпяло няколко изменения от тогава.
[attachimg=1]
-
Nike: $35
Съоснователя на Nike - Фил Найт купува знаменитото лого през 1971 году от занимаващата се с графичен дизайн студентка Каролин Дейвидсън. Найт преподава счетоводство в Университета на Портланд и случайно чува, как Каролин се оплаква че не и стигат пари за боя. Той предлага на студентката да разработи лого за него при ставка 2$ на час, в резултат на което се появява всемирно известното лого.
[attachimg=1]
-
Игрите на Британската общност през 2014 в Глазгоу: $95 000
Дизайнерската агенция Marque получава за това лого 95 хиляди долара.
[attachimg=1]
-
NeXT: $100 000
Логотип на американската компютърна фирма NeXT през 1986 година по поръчка на Стив Джобс е разработен от художника Пол Ренд и получава за своята работа 100 хиляди долара.
[attachimg=1]
-
Олимпиадата в Лондон през 2012 година: $625 000
Разработката на скандалното лого за Олимпийските игри през миналата година в Лондон е направено от дизайнерската фирма Wolff Ollins. Разработката струва 400 хиляди евро или 625 хиляди долара. Много хора виждат в логото двойка занимаваща се с орален секс.
[attachimg=1]
-
Pepsi: $1 милион
През 2008 година дизайнерите от Arnell Group обновяват логотипа на Pepsi и получават за този проект не лошата сума от 1 милион долара.
[attachimg=1]
-
BBC: $1,8 милиона
Логото на BBC е измислено през 1997 година. До тогава в качеството на лого е използвано изображението на земята с наклонени цветни букви под нея.
[attachimg=1]
-
Accenture: $100 милиона
Логотипа на консултантската фирма Accenture е един от най-скъпите в историята.
[attachimg=1]
-
BP: $211 милиона
По сведения от сайта Stock Logos, BP заплаща за това лого през 2008 година немислимите 211 МИЛИОНА ДОЛАРА. За сега това е рекорд.
[attachimg=1]
-
мисля, че българското лого ще се нареди на подобаващо място в тази класация със "скромната" за България цена от 1,348 млн лева.
[attachimg=1]
Лично на мен ми допада, но в никакъв случай не мога да се съглася с изхарчените почти един и половина лева за този проект.
-
BP: $211 милиона
По сведения от сайта Stock Logos, BP заплаща за това лого през 2008 година немислимите 211 МИЛИОНА ДОЛАРА. За сега това е рекорд.
(Attachment Link)
меко казано ненормално :cranky: ... 211 млн долара ... :blink: