Мотиватори.нет

Раздели за главна страница => Събития => Темата е започната от: Анализатор в 01.04.2014 21:54

Титла: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Анализатор в 01.04.2014 21:54
Статистиката е безжалостна на фона на информационния оптимизъм за това как кризата вече едва ли не е отминала!
В Гърция и Испания безработицата сред младежите е над 50%, в Италия - 43%.

[attachimg=1]

ИЗТОЧНИК 1 (http://motivatori.net/go.php?url=http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php/Unemployment_statistics), ИЗТОЧНИК 2 (http://motivatori.net/go.php?url=http://www.zerohedge.com/news/2014-04-01/almost-one-quarter-european-youths-are-unemployed)
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Анализатор в 01.04.2014 21:56
И като продължение към темата пет призволно избрани скрийна от различни български интернет сайтове:

[attachimg=1]
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Анализатор в 01.04.2014 21:56
[attachimg=1]
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Анализатор в 01.04.2014 21:57
[attachimg=1]
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Анализатор в 01.04.2014 21:57
[attachimg=1]
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Анализатор в 01.04.2014 21:59
[attachimg=1]

... странна работа, бизнес климатът се подобрява, икономическата ситуация се подобрява, даже строителството расте, а непослушната официална статистика показва, че беработицата не спира да нараства!  :smile:
Непослушна статистика :gigi:
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Light в 02.04.2014 00:20
Странна работа са българските медии  :blink: те явно имат своя собствена статистика, която никоя западна агенция не може да предскаже :upset: :gigi:
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Яна в 02.04.2014 09:38
Безработицата е навсякъде, хора! :upset:

Богатите си имат автоматизирани технологични линии за производство на всичко, което им е нужно и достатъчно слуги, които да им произвеждат това, което машините не могат все още да правят добре.
На тях не им е нужно население от няколко милиарда души, което да се чудят как да хранят и да обуздават.  :old:
Ако не намерим решение, не се знае какво, освен безработицата, може да ни дойде на главите!
Решенията могат да са много, като например да възстановим производството си,  да кажем НЕ на банковия терор или да се  върнем към това да отглеждаме свое парче земя и да абдикираме от познатия ни живот, като крайна мярка..
Да изгоним Монсанто и да си отглеждаме свои храни, да си защитим правата на всяко ниво, за което се усетим натиснати!
Все повече хора се обединяват и се връщат на село, за да имат здрава храна и прехрана изобщо. Все повече хора търсят селски имот, а дори има и такива, които купуват цели села, изоставени в Родопите. Лошото е, че това е връщане в отдавна отминали времена и имаме деца, които искат нормален живот, а решените да живеят на село, не знаят още по каква система да образоват децата си. Защото системата ни за образование е толкова порочна и безсмислена, че само промитите ни мозъци могат да вярват, че тя учи децата на нещо полезно за живота.
Още когато аз бях ученичка, имаше момичета, които не знаеха как се казва малкото на овцата. Процесът е дълго планиран и въвеждан и сега никой не помни как се живее нормално.
Има учители, които започват разработването на нова система за обучение на децата в нов тип училище, но и този процес ще е дълъг и бавен за въвеждане.  :(
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Kogo в 02.04.2014 11:27
Излиза,  че процента безработни е най-голям от 1990 година (поне графиката започва от там)  :blink:
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Boris в 03.04.2014 09:46
Интересна графика. Обърнете внимание - след въвеждане на еврото 1999  започва един стабилен тренд на намаляване на безработицата в Европа в рамките на 10 години. До "заветната" 2009 когато Америка отвърза дявола с измислената от тях финансова криза, защото видяха, че Европа започва да крачи с големи крачки и скоро ще ги изпревари, като световна сила. Америка определено не може да преглътна това някой да стане по-влиятелен и богат от тях...
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Kaka в 05.04.2014 23:48
Много стряскаща статистика...  :upset: И май си е съвсем истинска за разлика от статистиката, която се води в България за безработица, цени на продукти и качество на живота  :dn:
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Kroko в 07.04.2014 22:29
Анализатор, поздравления  :agree: за интересните и аналитични  :P теми. Рядко в нашето интернет простарнство може да се срещне и друга гледна точка за сътоянието в Света и България  :up:
Титла: Re: Европа: Почти четвърт от младежите са без работа
Публикувано от: Tarnokop в 11.04.2014 22:13
Това също е резултат на ПРОКЛЕТАТА банкова система  :mad: :mad: :mad: