Мотиватори.нет
Раздели за главна страница => Картинки => Темата е започната от: Musa-Ka в 02.04.2014 17:07
-
79 снимки в темата:
[attachimg=1]
Стийв Ханкс (Steve Hanks, род. 1949 година в Сан-Диего (Калифорния, САЩ) — съвременен американски художник.
От ранно детство той прекарва много време на брега на океана, по-късно той признава:
«The ocean made a strong and lasting impression on me. It was good for the soul to be out in the water—surfing, swimming, or simply getting in touch with its mysterious power».
Когато момчето вече тръгва на училище, семейството му решава да се премести Ню Мексико. След училище Стийв постъпва в Художествената Академия в Сан Франциско, която завършва с отличие. През 1976 година започва работа като оформител в Campfire Girl’s camp (Ню-Мексико). В продължение на няколко години Ханкс експериментира с различни техники: рисува с маслени и акварелни бои, с моливи и акрилни бои. Постепенно изработва свой собствен стил, който художника нарича «емоционален реализъм». Основно рисува хора, и това не са просто портрети, а сложно построени композиции, в които детайлите играят голяма роля.
Много критици признават Стийв Ханкс за един от най-добрите съвременни акварелисти.
Ханкс влиза в десетката най-известни американски художници (по данни на U.S. Art Magazine).
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
Жените са представени изключително нежни и елегантни :bravo: без ни най-малко пошлост в голотата си. страхотен познавач на женската душа и красота :bravo:
-
Толкова нежност и еротика направо онемях. :bravo:
Ако ви падне изгодно на разпродажба някоя от тези картини бих си взел. :smile:
-
Женска красота в чист вид! Супер са! :bravo:
-
Много, много нежно и много, много красиво :bravo:
-
Страхотни картини :bravo: И аз бих си купил изгодно от тези с дамите :biggrin: