Мотиватори.нет
Раздели за главна страница => Фотопътешествия => Темата е започната от: Banshee в 27.04.2014 23:14
-
[attachimg=1]
Нека за малко да се откъснем от нашето ежедневие и да се пренесем в слънчевия Порт о Пренс, столицата на Хаити. Това е репортаж за централния пазар на града. Бил съм на много пазари по света и мога да кажа с пълна увереност, че централния пазар на Порт о Пренс е най-мръсния в света.
30 снимки с коментари via Ilya Varlamov
-
На пазара никой не почиства боклуците. Цялата територия на пазара е един огромен мравуняк, тук и коли минават и мотори, и хора търгуват.
[attachimg=1]
-
Даже свикналите с всичко това местни жители си запушват носа. Страшно вони. Навсякъде има гниещи купчини боклук.
[attachimg=1]
-
Понякога събират боклука на куп и го запалват.
[attachimg=1]
-
Всеки носи нещо...
[attachimg=1]
-
Главната улица на пазара
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
Продават направо на земята... Идват, търсят свободно място на земята и си разполагат стоката.
[attachimg=1]
-
Месо. Дали е прясно? При това по желание на клиента може веднага на място да му бъде направена кайма
[attachimg=1]
-
На входа продават живи кокошки.
[attachimg=1]
-
Дрехи
[attachimg=1]
-
Всички дрехи са втора употреба разбира се. Просто ето такива огромни купчини
[attachimg=1]
-
В тези купчини се ровят клиентите търсейки нещо подходящо за себе си.
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
Нито един бял... слава на Франсоа Доминик Тусен Лувертюр (лидер на Хаитянската революция, в резултат на която Хаити става първата независима държава в Латинска Америка – бел. прев.)
[attachimg=1]
-
Продавач на картофи.
[attachimg=1]
-
плодове?
[attachimg=1]
-
Донесох, къде да ги сложа?
[attachimg=1]
-
Да я почистя или и така става?
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
Най-подредени са редовете където продават платове.
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
Не мога да не отбележа, че даже у нас, не на всеки пазар има химически тоалетни (ако на снимката са химически тоалетни))))
[attachimg=1]
-
Тези, за които няма място на пазара, разполагат своя товар по тротоарите наоколо.
[attachimg=1]
-
Электроника. М -видео, Эльдорадо, Связной (руски вериги магазини за електроника, бяла и черна техника – бел. прев.) и т.н. --- всички заедно, на едно място
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
Парфюмерия—всякакви марки...
[attachimg=1]
-
Въглища
[attachimg=1]
-
Чанти – всеки вкус ще бъде задоволен.
с това приключвам, благодаря за вниманието.
[attachimg=1]
-
Точната дума е : абсолютна кочина!!!
-
На всички, които им се струва, че такове нещо в у Европа нЕма а циганията е далеч пускам три кадъра от една европейска "морска столица" - демек Варна. Някои от читателите ще познаят кв. Максуда. Пълен ромски колорит много близък до темичката от Хайти.
Коментарът ми е ,че едва ли скоро Хайти ще стане съвременна цивилизация. По скоро обратното. Квартали , като този ще стават повече с разрастването на местното население и съвсем ще доближим до банановите дължави..
[attachimg=1]
-
..... още една живопис
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
Георгиев, поздравления за коментара и поста :agree: Наистина България отива на пълна циганизация :rupor: