Мотиватори.нет

Раздели за главна страница => Фотопътешествия => Темата е започната от: Banshee в 27.04.2014 23:14

Титла: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:14
[attachimg=1]

Нека за малко да се откъснем от нашето ежедневие и да се пренесем в слънчевия Порт о Пренс, столицата на Хаити. Това е репортаж за централния пазар на града. Бил съм на много пазари по света и мога да кажа с пълна увереност, че централния пазар на Порт о Пренс е най-мръсния в света.

30 снимки с коментари via Ilya Varlamov
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:14
На пазара никой не почиства боклуците. Цялата територия на пазара е един огромен мравуняк, тук и коли минават и мотори, и хора търгуват.

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:14
Даже свикналите с всичко това местни жители си запушват носа. Страшно вони. Навсякъде има гниещи купчини боклук.

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:14
Понякога събират боклука на куп и го запалват.

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:15
Всеки носи нещо...

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:15
Главната улица на пазара

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:15
[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:15
[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:15
Продават направо на земята... Идват, търсят свободно място на земята и си разполагат стоката.

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:16
Месо. Дали е прясно? При това по желание на клиента може веднага на място да му бъде направена кайма

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:16
На входа продават живи кокошки.

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:16
Дрехи

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:16
Всички дрехи са втора употреба разбира се. Просто ето такива огромни купчини

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:17
В тези купчини се ровят клиентите търсейки нещо подходящо за себе си.

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:17
[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:17
Нито един бял... слава на Франсоа Доминик Тусен Лувертюр (лидер на Хаитянската революция, в резултат на която Хаити става първата независима държава в Латинска Америка – бел. прев.)

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:17
Продавач на картофи.

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:17
плодове?

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:18
Донесох, къде да ги сложа?

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:18
Да я почистя или и така става?

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:18
[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:18
Най-подредени са редовете където продават платове.

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:18
[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:19
Не мога да не отбележа, че даже у нас, не на всеки пазар има химически тоалетни (ако на снимката са химически тоалетни))))

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:19
Тези, за които няма място на пазара, разполагат своя товар по тротоарите наоколо.

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:19
Электроника. М -видео, Эльдорадо, Связной (руски вериги магазини за електроника, бяла и черна техника – бел. прев.) и т.н. --- всички заедно, на едно място

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:19
[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:20
Парфюмерия—всякакви марки...

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:20
Въглища

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Banshee в 27.04.2014 23:20
Чанти – всеки вкус ще бъде задоволен.

с това приключвам, благодаря за вниманието.

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Kaka в 28.04.2014 00:45
Точната дума е : абсолютна кочина!!!
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Георгиев в 02.05.2014 18:48
    На всички, които им се струва, че такове нещо в у Европа нЕма  а циганията е далеч пускам три кадъра от една европейска "морска столица" - демек Варна. Някои от читателите ще познаят кв. Максуда. Пълен ромски колорит много близък до темичката от Хайти.
   Коментарът ми е ,че едва ли скоро Хайти ще стане съвременна цивилизация. По скоро обратното. Квартали , като  този ще стават повече с разрастването на местното население и съвсем ще доближим до банановите дължави..

 [attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Георгиев в 02.05.2014 18:49
..... още една живопис

[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Георгиев в 02.05.2014 18:56
[attachimg=1]
Титла: Re: На пазар в Хаити
Публикувано от: Light в 08.05.2014 22:38
Георгиев, поздравления за коментара и поста  :agree: Наистина България отива на пълна циганизация  :rupor: