Мотиватори.нет

Раздели за главна страница => Картинки => Темата е започната от: Banshee в 10.07.2014 22:10

Титла: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:10
[attachimg=1]

Ел Колачо (El Colacho) е един от най-странните и опасни фестивали в Европа. Обичаят се провежда ежегодно и води своето начало от 1620 година в испанския град Кастрильо де Мурсия. По традиция няколко местни жителя се обличат в жълто-червени костюми и маски, изобразяващи дявола. Под звука на барабани те се засилват и прескачат пеленачета, лежащи на матраци направо на асфалта на главния площад. По този начин децата се очистват от първородния грях, защитават се от уроки, недъзи и зли духове. След края на ритуала участниците организират улични веселия с песни и танци.
15 снимки в продължението:
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:10
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:10
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:10
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:10
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:10
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:11
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:11
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:11
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:11
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:11
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:11
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:11
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:11
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:11
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Banshee в 10.07.2014 22:11
[attachimg=1]
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: val4i в 11.07.2014 07:02
 :( Само за такава простотия не бях чела....ама ето, че я има.......горките деца
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Boris в 11.07.2014 10:23
сериозна очистване пада тук  :upset: буквално са взели акъла на децата  :(
Титла: Re: Ритуал за очистване с прескачане на бебета Ел Колачо
Публикувано от: Яна в 11.07.2014 12:16
Лелеее!? :upset:
Ами ако падне върху децата този ... "чистач"? :faceoff:
Не ми се мисли направо какво може да стане! :dont: