Мотиватори.нет

Раздели за главна страница => Картинки => Темата е започната от: bobo в 13.07.2014 19:48

Титла: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:48
38 снимки via (http://motivatori.net/go.php?url=http://house-doll.livejournal.com/162795.html), превод Bobo

Привет на всички! Завърших много дълъг, но безумно интересен проект: миниатюрна всекидневна на възрастна жена, живееща в 70-те или 80-те години на миналия век в СССР.

Миниатюра, мащаб 1:12.

Материали: пенокартон, балса, фурнир, самозалепващо фолио, светодиоди, натурална коприна, бамбукови салфетки, стъкло, огледало, кожа, акрилови бои, тел, различни капачки-бурканчета....

Излязоха наистина много снимки, независимо от това че се постарах да отсея. Така че, настанете се по-удобно и да започваме разглеждането.


В самото начало искам да уточня, че шевната машина е купешка. Това е единствения предмет в стаята, който не е направен от мен.

Веднага след като влезем в стаята, пред нас се открива ето такъв вид:

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:49
И така, кой живее в този малък апартамент с уютен абажур? Ами тук живее една миниатюрна баба, която много обича да плете.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:49
Запознайте се със стопанката на стаята.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:49
Побелели коси, очила.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:49
И с плетиво в ръце.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:50
Със стопанката се запознахме, но с какво започва стаята? Правилно, с вратата. Този път с вратата си поиграх, направих я както трябва: щурц, каса, праг, лайсни, даже брава с езиче има.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:50
Ето така изглежда вратата от вътре

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:50
До вратата има радиола, а над нея часовник с кукувичка.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:50
[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:50
Лек ветрец поклаща пердетата

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:51
А в ъгъла се крие шевната машина

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:51
И всякакви дреболии за нея. В кутийката има разноцветни конци, игли, ножици. На снимката нещо не се виждат всички неща. Но ги има. Честно-честно!

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:51
Над шевната машина има книжна полица със събрани съчинения на съветски и чуждестранни класици. Есенин, Дж.Лондон, Пушкин. Стъклата в полицата се отварят, всяка книжка може да бъде извадена и "прочетена"

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:51
Абажур.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:52
Общ изглед към стаята

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:52
Ето и малко детайли. На огледалото има телефон и настолна лампа. Лампата не и е там мястото, но най-вероятно тя временно не е нужна на стопанката, щом я е оставила там.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:52
Същия шкаф с огледалото осветен от вечерните лъчи на слънцето. Простете ме, но не можах да избера снимка. Качеството на първата беше по-добро, виждаха се по ясно предметите, а на втората се получи невероятна атмосфера!

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:52
Домашни чехли и подставка за крака

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:53
До прозореца има телевизор.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:53
Който е следил внимателно процеса, знае, че по телевизора може да се гледат различни предавания и филми. Сега има около 15, точно не съм ги броила. Така, че няма да има скука!!!

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:53
А след това дойде на баба внучето и направи закачалка за завесите вместо сова.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:53
А ако някой надзърне през прозореца, ще види ето такава картинка.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:54
Или столетника на перваза.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:54
Помолиха ме да покажа по отблизо радиатора. Показвам!

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:54
И още веднъж, без щори. Тръбите са вградени в стената.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:54
Вие вече сигурно забелязахте, че в ъгъла стои голям гардероб. Но той не е обикновен! Там се крие ужасно чудовище Буранище!

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:54
Макар че не е чак толкова страшно и лошо чудовище, така че има място и за дрехи.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:55
В стаята има и бюфет, с кристални съдове, гарафа, чаши и други. Всичко е както трябва.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:55
[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:55
[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:55
А още бабата много обича Нова година, обича да украсява новогодишната елха. Всички играчки се прибират ето в тази кутия.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:55
Дядо Мраз и Снежанка

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:56
Разни играчки

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:56
[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:56
часовник...

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:56
И това е края!!! Завърши нашата разходка из бабината стая.

А сега малко техническа информация. Румбокса е с размери 47*25*35 см, капака се маха. Захранването на лампите е от две кръгли батерии, ключа е скрит под козирката на покрива. Захранването на телевизора е с една кръгла батерия, тя и ключето се намират на външната стена до прозореца. Ето там онази сива кутийка.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:57
Под това малко покривче се намира къщичката на батериите. Покрива е разкрасен да имитира ламарина.

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: bobo в 13.07.2014 19:57
А ето така изглежда когато е отворено.
Край

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: Light в 14.07.2014 01:51
тоя пич ме разби  :blink:  :biggrin: някой има ли идея колко часа може да отнеме това приключение - за търпението не говоря  :biggrin: /май го нямаше описано в темата/
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: Kogo в 14.07.2014 10:17
тоя пич ме разби  :blink:  :biggrin: някой има ли идея колко часа може да отнеме това приключение - за търпението не говоря  :biggrin: /май го нямаше описано в темата/

"Тоя пич" е по-скоро пичка  :biggrin: Горе bobo  е писал, че само превежда, а на тази снимка има и доказателство:

[attachimg=1]
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: val4i в 14.07.2014 20:22
Имам позната която се занимава с изработка на подобни красоти. Честно казано изглежда всичко е правено с огромно удоволствие. Възхищавам се на хора с такъв талант  :bravo: :bravo: :bravo:
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: Light в 25.07.2014 00:29
тоя пич ме разби  :blink:  :biggrin: някой има ли идея колко часа може да отнеме това приключение - за търпението не говоря  :biggrin: /май го нямаше описано в темата/

"Тоя пич" е по-скоро пичка  :biggrin: Горе bobo  е писал, че само превежда, а на тази снимка има и доказателство:

(Attachment Link)


Може мадамата да е личен фотограф на изпълнителя  :idea: :biggrin: според мен е правено от мъж  :idea:
Титла: Re: Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР
Публикувано от: Lusi в 25.07.2014 21:15
Колко прилича на бабината  стая  :(