Мотиватори.нет
Раздели за главна страница => Картинки => Темата е започната от: bobo в 13.07.2014 19:48
-
38 снимки via (http://motivatori.net/go.php?url=http://house-doll.livejournal.com/162795.html), превод Bobo
Привет на всички! Завърших много дълъг, но безумно интересен проект: миниатюрна всекидневна на възрастна жена, живееща в 70-те или 80-те години на миналия век в СССР.
Миниатюра, мащаб 1:12.
Материали: пенокартон, балса, фурнир, самозалепващо фолио, светодиоди, натурална коприна, бамбукови салфетки, стъкло, огледало, кожа, акрилови бои, тел, различни капачки-бурканчета....
Излязоха наистина много снимки, независимо от това че се постарах да отсея. Така че, настанете се по-удобно и да започваме разглеждането.
В самото начало искам да уточня, че шевната машина е купешка. Това е единствения предмет в стаята, който не е направен от мен.
Веднага след като влезем в стаята, пред нас се открива ето такъв вид:
[attachimg=1]
-
И така, кой живее в този малък апартамент с уютен абажур? Ами тук живее една миниатюрна баба, която много обича да плете.
[attachimg=1]
-
Запознайте се със стопанката на стаята.
[attachimg=1]
-
Побелели коси, очила.
[attachimg=1]
-
И с плетиво в ръце.
[attachimg=1]
-
Със стопанката се запознахме, но с какво започва стаята? Правилно, с вратата. Този път с вратата си поиграх, направих я както трябва: щурц, каса, праг, лайсни, даже брава с езиче има.
[attachimg=1]
-
Ето така изглежда вратата от вътре
[attachimg=1]
-
До вратата има радиола, а над нея часовник с кукувичка.
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
Лек ветрец поклаща пердетата
[attachimg=1]
-
А в ъгъла се крие шевната машина
[attachimg=1]
-
И всякакви дреболии за нея. В кутийката има разноцветни конци, игли, ножици. На снимката нещо не се виждат всички неща. Но ги има. Честно-честно!
[attachimg=1]
-
Над шевната машина има книжна полица със събрани съчинения на съветски и чуждестранни класици. Есенин, Дж.Лондон, Пушкин. Стъклата в полицата се отварят, всяка книжка може да бъде извадена и "прочетена"
[attachimg=1]
-
Абажур.
[attachimg=1]
-
Общ изглед към стаята
[attachimg=1]
-
Ето и малко детайли. На огледалото има телефон и настолна лампа. Лампата не и е там мястото, но най-вероятно тя временно не е нужна на стопанката, щом я е оставила там.
[attachimg=1]
-
Същия шкаф с огледалото осветен от вечерните лъчи на слънцето. Простете ме, но не можах да избера снимка. Качеството на първата беше по-добро, виждаха се по ясно предметите, а на втората се получи невероятна атмосфера!
[attachimg=1]
-
Домашни чехли и подставка за крака
[attachimg=1]
-
До прозореца има телевизор.
[attachimg=1]
-
Който е следил внимателно процеса, знае, че по телевизора може да се гледат различни предавания и филми. Сега има около 15, точно не съм ги броила. Така, че няма да има скука!!!
[attachimg=1]
-
А след това дойде на баба внучето и направи закачалка за завесите вместо сова.
[attachimg=1]
-
А ако някой надзърне през прозореца, ще види ето такава картинка.
[attachimg=1]
-
Или столетника на перваза.
[attachimg=1]
-
Помолиха ме да покажа по отблизо радиатора. Показвам!
[attachimg=1]
-
И още веднъж, без щори. Тръбите са вградени в стената.
[attachimg=1]
-
Вие вече сигурно забелязахте, че в ъгъла стои голям гардероб. Но той не е обикновен! Там се крие ужасно чудовище Буранище!
[attachimg=1]
-
Макар че не е чак толкова страшно и лошо чудовище, така че има място и за дрехи.
[attachimg=1]
-
В стаята има и бюфет, с кристални съдове, гарафа, чаши и други. Всичко е както трябва.
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
А още бабата много обича Нова година, обича да украсява новогодишната елха. Всички играчки се прибират ето в тази кутия.
[attachimg=1]
-
Дядо Мраз и Снежанка
[attachimg=1]
-
Разни играчки
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
часовник...
[attachimg=1]
-
И това е края!!! Завърши нашата разходка из бабината стая.
А сега малко техническа информация. Румбокса е с размери 47*25*35 см, капака се маха. Захранването на лампите е от две кръгли батерии, ключа е скрит под козирката на покрива. Захранването на телевизора е с една кръгла батерия, тя и ключето се намират на външната стена до прозореца. Ето там онази сива кутийка.
[attachimg=1]
-
Под това малко покривче се намира къщичката на батериите. Покрива е разкрасен да имитира ламарина.
[attachimg=1]
-
А ето така изглежда когато е отворено.
Край
[attachimg=1]
-
тоя пич ме разби :blink: :biggrin: някой има ли идея колко часа може да отнеме това приключение - за търпението не говоря :biggrin: /май го нямаше описано в темата/
-
тоя пич ме разби :blink: :biggrin: някой има ли идея колко часа може да отнеме това приключение - за търпението не говоря :biggrin: /май го нямаше описано в темата/
"Тоя пич" е по-скоро пичка :biggrin: Горе bobo е писал, че само превежда, а на тази снимка има и доказателство:
[attachimg=1]
-
Имам позната която се занимава с изработка на подобни красоти. Честно казано изглежда всичко е правено с огромно удоволствие. Възхищавам се на хора с такъв талант :bravo: :bravo: :bravo:
-
тоя пич ме разби :blink: :biggrin: някой има ли идея колко часа може да отнеме това приключение - за търпението не говоря :biggrin: /май го нямаше описано в темата/
"Тоя пич" е по-скоро пичка :biggrin: Горе bobo е писал, че само превежда, а на тази снимка има и доказателство:
(Attachment Link)
Може мадамата да е личен фотограф на изпълнителя :idea: :biggrin: според мен е правено от мъж :idea:
-
Колко прилича на бабината стая :(