Мотиватори.нет

Раздели за главна страница => Будилник => Темата е започната от: Яна в 22.07.2014 10:07

Титла: Милиардер предлага 3-дневна работна седмица
Публикувано от: Яна в 22.07.2014 10:07
Тази статия ме кара да се чудя какво ли пак са намислили, че чак предлагат да се намали работната седмица?
Дали не усещат, че ако не направят нещо, ние сами ще си го направим?

[attachimg=1]
Един от най-богатите хора в света – мексиканският милиардер Карлос Слим, смята, че е време за „радикална промяна“ в трудовия живот на хората и предлага да се работи само по три дни в седмицата.
Предложението му обаче е балансирано
от по-дълъг работен ден и доста по-късно пенсиониране.
Според Слим това е рецептата и за подобряване живота на хората, и за повишаване на производителността на труда им. 
„С нарастването на продължителността на живота хората ще трябва да работят до 70 или 75-годишна възраст.
С оглед на това човек трябва да работи само по три дни в седмицата, вероятно по 11 часа на ден“, заяви Слим на бизнес конференция в Парагвай.
„При три работни дни седмично човек ще има повече време за почивка и по-качествен живот, защото ще разполага с четири почивни дни – време, необходимо за релакс и забавления“, казва Слим, който с Бил Гейтс често разменя мястото си в челото на класациите на най-богатите хора в света.
Състоянието на 74-годишния Слим се оценява на около 80 млрд. долара.
Мексиканският милиардер прилага идеите си и на практика.
В неговата компания „Телмекс“ служителите, започнали работа там преди да навършат 20 г., могат да се пенсионират, преди да са навършили 50 години.
Те обаче може и да продължат да работят – при 4-дневна работна седмица, но с пълна заплата.
Източник: БГНЕС   
www.vesti.bg/...
Титла: Re: Милиардер предлага 3-дневна работна седмица
Публикувано от: Boris в 22.07.2014 10:11
аз съм твърдо за  :up: 3-и дневна работна седмица  :biggrin:
Титла: Re: Милиардер предлага 3-дневна работна седмица
Публикувано от: Яна в 22.07.2014 10:37
И на мен ми допада идеята, да си кажа право! ::)
Прочетох още за този Карлос слим и видях, че той иска също и промени в образованието - иска младите хора да се забавляват, докато учат - да бъдат обучавани, а не да им се губи времето в училище.
Може пък и да има лъч на надежда в тунела? ::)
"Друго от неговите убеждения е, че образованието също трябва да се преосмисли. В рамките на  конференцията в Парагвай той казва, че „обучението не трябва да бъде скучно, а трябва да бъде забавно" и трябва да се научат хората  не да учат наизуст, а да вникват с разума си, „не да се опитомяват, а да се обучават". Той също така призова за по-професионално обучение.

Слим смая мексиканския бизнес през този месец с планове си да преобразува своята империя America Movil, продавайки около една пета от активите си, за да избегне регулаторните санкции. Неговите фирми доминират 80 на сто от пазара на фиксираната телефония и 70 на сто от мобилния пазар в Мексико.

Магнатът е запален стратег и филантроп, който често казва, че най-много обича да размишлява. Той има различни интереси извън корпоративния свят, а страстта му към скулптурите на Роден и колекционирането на изкуство е видна от музея Soumaya в Мексико Сити, посветен на покойната му съпруга.

Прочети още на: www.dnes.bg/...
Титла: Re: Милиардер предлага 3-дневна работна седмица
Публикувано от: Tukman в 23.07.2014 11:38
Много добро предложение :bravo:
Титла: Re: Милиардер предлага 3-дневна работна седмица
Публикувано от: niki в 23.07.2014 11:40
Еха би било страхотно и в България да е така но честно казано с нашите политици това не е осъществимо. :(
Титла: Re: Милиардер предлага 3-дневна работна седмица
Публикувано от: niki в 23.07.2014 11:44
Сега се сещам и предимството на това че не трябва да си вземаш и отпуска :old:
Титла: Re: Милиардер предлага 3-дневна работна седмица
Публикувано от: Kit в 26.07.2014 09:30
Време е да мислим за емиграция в Мексико  :D :D :D
Титла: Re: Милиардер предлага 3-дневна работна седмица
Публикувано от: Kaka в 27.07.2014 22:53
Време е да мислим за емиграция в Мексико  :D :D :D
Защо да емигрираме в Мексико  :blink: ние си имаме прекрасна страна, само трябва да си я подредим  :P