Мотиватори.нет

Раздели за главна страница => Събития => Темата е започната от: Bad Robot в 09.09.2014 16:30

Титла: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:30
Като продължение на ТАЗИ (http://motivatori.net/index.php?topic=1460.0) и ТАЗИ (http://motivatori.net/index.php?topic=1893.0) теми!

Калифорния преживява един от най-засушливите периоди за последните 100 години от своята история. Фотографът Джъстин Съливан от агенция Getty Images посещава няколко водоема в Калифорния и заснема наистина драматични пейзажи.
23 снимки в темата:

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:31
1. Пръстени по брега на езерото Оровил, 19 август 2014. Преди те са били под вода. (Снимка Justin Sullivan | Getty Images)

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:31
2. Ниско ниво на водата в езерото Оровил, Калифорния, 19 август 2014.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:32
3. Езерото Шаста Лейк, Калифорния, САЩ, 30 август 2014. Останала е около 30% от водата.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:32
4. Изсъхнала част от езерото Шаста Лейк, Калифорния, САЩ, 30 август 2014. На преден план се вижда шамандура.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:32
5. Снимка 1. Езерото Оровил, 20 юни 2011.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:33
6. Снимка 2. А така изглежда същото място на 19 август 2014.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:33
7. Снимка 1. И отново езерото Оровил, 20 юни 2011.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:33
8. Снимка 2. Същото място 19 август 2014.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:34
9. Снимка 1. Още едно място на езерото Оровил, 20 юни 2011.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:34
10. Снимка 2. Същото място 19 август 2014.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:35
11. Снимка 1. Езерото Оровил и моста, 20 юни 2011.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:35
12. Снимка 2. А това са последствията от сушата в Калифорния: същото място на 19 август 2014.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:35
13. Елени търсят храна около езерото Шаста Лейк, 30 август 2014. По-рано тук е имало вода.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:36
14. Следи от животни на бившето дъно на езерото Шаста Лейк, Калифорния, 30 август 2014.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:36
15. Езерото Шаста Лейк в Калифорния и изсъхнали брегове, 30 август 2014.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:36
16. Там където преди е имало вода сега са пустинни пейзажи, Калифорния, 30 август 2014.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:36
17. Преливник на езерото Оровил в Калифорния, 19 август 2014. Стои сух, без работа.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:36
18. Вижда се колко силно е паднало нивото на водата.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:37
19.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:37
20. Марсиански пейзажи. Езерото Шаста Лейк, Калифорния, 30 август 2014

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:37
21. Езерото Оровил и кораби, Калифорния, 19 август 2014. Към момента в езерото са останали само 32% от водата.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Bad Robot в 09.09.2014 16:37
22.

[attachimg=1]
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: goldman в 09.09.2014 22:26
снимките изглеждат нереални... интересно защо нищо не се вижда по техните "демократични" медии или просто преместват фокуса другаде...
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Banshee в 09.09.2014 22:38
Изглежда направо нереално
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Яна в 11.09.2014 09:13
снимките изглеждат нереални... интересно защо нищо не се вижда по техните "демократични" медии или просто преместват фокуса другаде...
Разбира се, че го изместват! :dont:
Медиите навсякъде по света служат на точно определени кръгове и те нямат интерес ние да знаем какви са истинските и съществени проблеми на планетата, нито в държавен и национален мащаб.
Днес отварям АБВ, за да си видя пощата и гледам новина! "Жестоко убийство шокира САЩ!" :faceoff: Прочетох и се оказа, че мъж в САЩ убил петте си деца и го накарали за си признае. Тук в цялата страна стават всеки ден такива неща и пак за тях пишат..
Кой ще ти се занимава с природата и с наболелите и проблеми? :upset:
Вече има доказателства за климатичното оръжие ХААРП и за това, че именно изпитанията на това оръжие са причина за повечето природни аномалии през последните месеци, които станаха причина за много разрушения и смърт, но убийствата са по-важни, защото отклоняват вниманието от важното!
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Д.Баев в 28.09.2014 22:18
Интересно поднесена информация!
Това езеро е основното което захранва сондажите за шистов газ в Калифорния. То е описано в много от докладите за добив на шистов газ по метода на хидрвличния фракинг. Доста вода е вкарана в замните недра и то точно от това езеро. Иначе до започване на добива си е било Ок, но това "демократите" не го обявяват!

Е да знаето какво ни очаква ако се съгласим на "фракинг", което си е жив "факинг:!
Титла: Re: Засуха в Калифорния
Публикувано от: Boris в 29.09.2014 08:30
Това е много интересна информация! Наистина в поста не се споменава нищо за "факинга". Не знам дали в оригинала на статията е споменато, ако не всичко е ясно - в САЩ  няма никаква цензура?!?