Мотиватори.нет

Раздели за главна страница => Интересно - любопитно => Темата е започната от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:36

Титла: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - ШУМЕН
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:36
Вчера пътувах по пътя за Шумен от Русе и ми направи впечатление сериозната работа по пътя на един куп строителни машни. Реших да направя малко снимки и да ви ги покажа. Доколкото разбрах проекта включва разширение на пътя в определени участъци, като идеята е общата дължина на трилентовите участъци да стане над 20 километра. На някои места има положен съвсем нов асфалт и отгоре рисуват новата маркировка.

Общо 18 снимки и малко мои коментари:

Ето например как изглежда участък, който вече е разширен, но финишния асфалтов слой още не е положен:

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:38
Ето също участък разширен и асфалтиран както отляво така и отдясно. Но без финален слой отгоре.

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:38
Съвсем нова мантинелка

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:38
още

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:40
Ето и малко техника в действие, всъщност техника имаше много - разпръсната по целия път на групи поняколко машини:

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:40
техника в далечината

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:41
Знаци покрай фрезованите и още неасфалтирани участъци

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:42
Светофар! Но някои тръгнаха на червено...

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:46
Между другото сфетофара и основната група машини работеха в село Осенец, малко преди Разград. Стана ми интересно затова спрях и направих няколко снимки по-отблизо. Асфалта в ляво на снимката е положен преди минути, навсякъде се усеща неговата специфична миризма.

[attachimg=1]

Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:48
Валяче с гуми :idea:

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:49
Друго валяче, по-нормално, не е с гуми :biggrin:

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:49
В близък план

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:51
Пресен, пресен асфалт, който иска да стъпва - аз не искам.

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:53
Асфалта е толкова горещ, че без да се навеждам чувам как пука, досущ като манджа, която се готви във фурната. Работниците с какви обувки стъпват по него не ми е ясно, може и да се сменят на определено време.

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:53
А това може би е най-важната машина.

[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:54
[attachimg=1]
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - РАЗГРАД
Публикувано от: RadoGazaro в 10.05.2013 12:57
[attachimg=1]

Незнам коя партия, с какви пари и за какви цели евентуално свои прави всичко това. Знам едно - пътищата ни са в ужасно състояние и когато видя подобни работи мога само да се радвам. По този път пътувам често. След зимата той не приличаше на главен път, целия беше в дупки и кръпки, а трафика по него е огромен, особенно през лятото заради румънците. Дано ремонта да се прави качествено, а не за отбиване на номера.
Това е от мен.
КРАЙ.
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - ШУМЕН
Публикувано от: KING в 12.05.2013 13:38
Всичко е хубаво, ама да видим колко ще изтрае след ремонта тоя път
Титла: Re: РЕМОНТ НА ПЪТЯ РУСЕ - ШУМЕН
Публикувано от: goldman в 13.05.2013 00:44
Браво Радо. Много интересно представяне на един толкова прозаичен ремонт на пътища. Подкрепям КИНГ - дано изтрае повечко ...  години.