Мотиватори.нет

Раздели за главна страница => Интересно - любопитно => Темата е започната от: Musa-Ka в 29.06.2013 19:12

Титла: Изкуството оригами
Публикувано от: Musa-Ka в 29.06.2013 19:12
Оригами - древно изкуство за създаване на скулптури от хартия. Някои от фигурките може лесно да бъдат направени самостоятелно използвайки ръководства с пошагови инструкции. Но има и творби като на художника  Нгуен Хунг Куонг, които е невъзможно да бъдат направени с просто следване на инструкции от книжка. Всяка една от тези фигури е направена от един цял лист хартия. За толкова детайлна изработка най-подходяща е виетнамска хартия - ръчна изработка.

7 снимки:

[attachimg=1]
Титла: Re: Изкуството оригами
Публикувано от: Musa-Ka в 29.06.2013 19:13
[attachimg=1]
Титла: Re: Изкуството оригами
Публикувано от: Musa-Ka в 29.06.2013 19:13
[attachimg=1]
Титла: Re: Изкуството оригами
Публикувано от: Musa-Ka в 29.06.2013 19:13
[attachimg=1]
Титла: Re: Изкуството оригами
Публикувано от: Musa-Ka в 29.06.2013 19:13
[attachimg=1]
Титла: Re: Изкуството оригами
Публикувано от: Musa-Ka в 29.06.2013 19:13
[attachimg=1]
Титла: Re: Изкуството оригами
Публикувано от: Musa-Ka в 29.06.2013 19:13
[attachimg=1]
Титла: Re: Изкуството оригами
Публикувано от: Musa-Ka в 29.06.2013 19:13
[attachimg=1]
Титла: Re: Изкуството оригами
Публикувано от: goldman в 30.06.2013 15:43
много красиво изкуство. Какво въображение трябва да имаш за да изработиш тези скулптори...???
Титла: Re: Изкуството оригами
Публикувано от: Kroko в 30.06.2013 20:58
тия японци са много извратен народ обаче  :cranky:. как може да мачкаш часове наред един лист хартия... каквото и да се получи от нея.
Титла: Re: Изкуството оригами
Публикувано от: Boris в 01.07.2013 11:26
Великолепно изкуство  :pray:. Оригами отново е доказателство за необикновената и неразбираема за европейците японска култура.
Титла: Re: Изкуството оригами
Публикувано от: Kaka в 01.07.2013 23:42
Много, много красиво. Каква нежност и красота  :wub: струи от тези нежни "хартийки".