Мотиватори.нет
Раздели за главна страница => Интересно - любопитно => Темата е започната от: RadoGazaro в 05.09.2013 15:20
-
Каквото и да говорят професионалните културисти когато им взимат интервю, истината е че всички те употребяват стероиди или хормони за растеж. Абсолютно всички. А имаше времена когато в спорта никой не беше чувал за стероиди. Преди около 100 години спортистите разчитаха само на техния ген и упоритост. Нека ви покажа една колекция от снимки, която нагледно показва как се е развивала индустрията на бодибилдинга от 1905 година до наши дни и как заедно с нея се променя и формата на културистите.
21 снимки:
Мистър Мюрей, победител в състезанието по културизъм „Сандов”("Sandow bodybuilding competition") около 1905 година.
За обща култура: Евгени Сандов (истинско име Фридрих Вилхем Мюлер) – знаменит атлет от XIX век, смятан за основоположник на съвременния културизъм. Именно неговия образ олицетворява статуетката, с която награждават победителите в най-големите състезания по бодибилдинг „Мистър Олимпия”.
[attachimg=1]
-
Мистър Егълтън , последовател на школата Сандов, 1905 година
[attachimg=1]
-
Немски спортист тренира на Берлинския стадион, 1935 година
[attachimg=1]
-
Световния шампион в супер тежка категория по бокс Джо Луис се възхищава на бицепсите на Чарли Атлас (Charles Atlas), който се е смятал за човека с най-големи мускули по онова време, 1938 година
[attachimg=1]
-
Вдигане на тежести, 1940 година
[attachimg=1]
-
Ганс Любер (Hans Luber) тренира в спортната зала, 1940 година
[attachimg=1]
-
Джеймс Лори (James Lawrie), претендент за титлата Мистър Вселена, 1951 година
[attachimg=1]
-
Културиста Лео Робърт (Leo Robert), обладател на титлата Мистър Вселена, напряга мускули, гледайки своето отражение на голямо огледало в спортната зала, 1955 година
[attachimg=1]
-
[attachimg=1]
-
Джак Делингер, бивш «Мистър Америка" напряга мускули пред мисис Сондерс Шейла Клепхем, 1956 година
[attachimg=1]
-
Претенденти за титлата "Мистър Вселена" в редица в хотел Royal Hotel в Лондон, 1961 година
[attachimg=1]
-
Хубърт Денис (Hubert Dennis), участник от Ямайка в конкурса "Мистър Вселена", 1963 година
[attachimg=1]
-
Мистър Великобритания Тери Паркинсън и мис Великобритания Норма Уокър държат своите трофеи след края на конкурса организиран от лигата за здраве и сила, 1964 година
[attachimg=1]
-
Участници в състезанието "Мистър Вселена" в Лондон, 1971 година
[attachimg=1]
-
Серж Нубре (Serge Nubret), участник в конкурса "Мистър Вселена" демонстрира своите мускули. 1976 година
[attachimg=1]
-
По-късно той вече изглежда така
[attachimg=1]
-
Шигеру Сугита (Shigeru Sugita), японски участник от Националната Любителска Асоциация «Мистър Вселена», 1976 година
[attachimg=1]
-
Пак той, малко по-късно
[attachimg=1]
-
Добре познатия на всички Арнолд Шварценегер, 1980 година
[attachimg=1]
-
Фил Хит (Phil Heath) "Мистър Олимпия", 2012 година
[attachimg=1]
-
В миналото той е изглеждал така, докато е играел баскетбол
[attachimg=1]
-
И най-вероятно първия спокойно може да ошамари последния, дето по-скоро прилича на пособие за час по биология отколкото на спортист!
-
Ето още един "културист" :gigi: Направо фрикшоу...
[attachimg=1]
-
Ето още един "културист" :gigi: Направо фрикшоу...
(Attachment Link)
Стига бе!!!- това не е истина...
Мразя го този спорт.
-
Фил Хит (Phil Heath) "Мистър Олимпия", 2012 година
(Attachment Link)
Макар, че и аз съм се палил по този спорт, Фил изглежда като одрано зайче (само в доста уголемен вариант). Определено грозно и несъразмерно :dn: Изчезнале първоначалната идея на бодибилдинга - красиво и ХАРМОНИЧНО тяло.
-
Фил Хит (Phil Heath) "Мистър Олимпия", 2012 година
(Attachment Link)
Това усмивка ли трябва да бъде :upset: :cranky:. Определоно смятам, че мъжете трябва да имат добре развито и хармонично тяло, но това :upset: твърде много се разминава с разбирането ми за красиво мъжко тяло :old:
-
Страхотни пичове :up:. Да има помощни продукти, но сегашните бодибилдари се занимават само с това - най-малко двуразови тренировки всеки ден, специални програми за мускулни групи. Така, че на времето всичко е било по-малко :biggrin:
-
:old:
А Лари Скот защо го няма?
-
:old:
А Лари Скот защо го няма?
Кой? Лари Скот? Той не беше ли актьор? :upset:
-
:old:
А Лари Скот защо го няма?
Кой? Лари Скот? Той не беше ли актьор? :upset:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D1%80%D0%B8_%D0%A1%D0%BA%D0%BE%D1%82 (http://motivatori.net/go.php?url=http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B0%D1%80%D0%B8_%D0%A1%D0%BA%D0%BE%D1%82)
Личното ми мнение, е че това на нищо не прилича. Това за мен е полуболестно състояние. Както жените прекаляват със силиккона, така и мъжете с бианаболите и накрая стават една купчина мускули дето е всичко друго, но не и красота и сила!