Автор 10 илюзии, от които може да се побъркате!

5
Даже най-закоравелите скептици вярват на това, което им подсказват чувствата, но чувствата лесно могат да бъдат излъгани.

14779-0

Оптическа илюзия-впечатление от видим обект или явление които несъответстват на действителността, тоест оптическа измама. В превод от латински думата «илюзия» означава «грешка, заблуждение». Затова илюзията от древни времена се интерпретира като един вид засечка в работата на зрителната система. С причините за тяхното възникване са се занимавали много изследователи.
Някои зрителни измами отдавна имат своето обяснение, други до сега остават неразгадани.
Бъдете внимателни! Някои илюзии могат да предизвикат сълзене, мигрена и дезориентация в пространството.  :smile:
10 снимки:

1. Безкраен шоколад
Ако разрежете един шоколад 5 на 5 и разместите парченцата както е показано по-долу, то неясно от къде ще се появи едно излишно парче. Абсолютно същия експеримент може да направите с истински шоколад и да се убедите сами, че това не е компютърна графика, а реално съществуваща загадка.

14780-0

2. Илюзия с дървени трупчета
Погледнете тези две дървени трупчета. В зависимост от това в кой край ги гледате двете дървени парченца или са едно върху друго или са едно до друго.

14781-0

3. Куб и две еднакви чаши
Оптическа илюзия създадена от Крис Уестъл. На масата има чаша, редом до нея има куб, на който има малка чаша. Обаче ако се вгледате, ще забележите, че всъщност куба е нарисуван и чашите са с абсолютно еднакъв размер. Подобен ефект се наблюдава само под определен ъгъл.

14782-0

4. Илюзия «Кафене Стената»
Внимателно се вгледайте в картинката. На пръв поглед изглежда, че всички линии са огънати, обаче в действителност всички линии са абсолютно прави и паралелни. Илюзията е била открита от Р. Грегъри в кафене Wall в графство Бристол - Англия. От там идва и нейното название.

14783-0

5. Илюзия на кулата в Пиза
Тук вие виждате две изображения на кулата в Пиза. На пръв поглед изглежда, че кулата на дясното изображение е по-наклонена от тази в ляво, в действителност двете изображения са напълно еднакви. Причината за тази илюзия се крие във факта, че визуалната система разглежда двете изображения като една сцена. Затова ни се струва, че двете снимки не са симетрични.

14784-0

6. Изчезващите кръгове
Тази илюзия се казва «Изчезващите кръгове». Тя е съставена от 12 розови петна разположени в кръг с черно кръстче по средата. Всяко петно изчезва от кръга за около 0.1 секунда, и ако се фокусирате на централното кръстче, може да наблюдавате следния ефект:
1) отначало ще ви се стори, че около кръстчето обикаля зелено петно
2) малко по-късно розовите петна ще започнат да изчезват

14785-0

7. Черно-бяла илюзия
Гледайте в продължение на тридесет секунди четирите точки в центъра на картинката, след това преместете погледа си на тавана и мигнете няколко пъти. Какво видяхте?

14786-0

8. Обезцветяване
Ето една картинка съставена от разноцветни кръгчета с бяла точка по средата. Гледайте тази точка в продължение на 30 секунди и ще видите, че кръговете постепенно започват да променят цветовете си или даже да изчезват.

14787-0

9.Двойка влюбени
Ако покажете тази картинка на някое дете, то ще види играещи делфини. Но възрастните виждат малко по-различна сцена. Причината за това, е че в паметта на малките деца няма образи от «живота на възрастните». Тази картина е нарисувана от Сандро Дел-Прете, и се нарича «Любовно послание от Делфините».

14788-0

10. Кораб или арка?
Тази илюзия е истинско произведение на изкуството. Картината е нарисувана от Роб Гонзалвес — канадски художник, представител на жанра магически реализъм. В зависимост от това къде гледате, вие може да видите или арка или ветроходен кораб.

14789-0

7. Черно-бяла илюзия
Гледайте в продължение на тридесет секунди четирите точки в центъра на картинката, след това преместете погледа си на тавана и мигнете няколко пъти. Какво видяхте?

(Attachment Link)

Изумена съм  :blink: Не знам, какво виждате вие, но аз видях образа на Исус Христос!!!

9.Двойка влюбени
Ако покажете тази картинка на някое дете, то ще види играещи делфини. Но възрастните виждат малко по-различна сцена. Причината за това, е че в паметта на малките деца няма образи от «живота на възрастните». Тази картина е нарисувана от Сандро Дел-Прете, и се нарича «Любовно послание от Делфините».

(Attachment Link)


Стига бе!!! къде има тука делфини??? само един мъжага, който здраво е награбил готина мадама  :fucking: оооооп... момент. Видях ги :sm_biggrin:, но... много трудно :smile:

1. Безкраен шоколад
Ако разрежете един шоколад 5 на 5 и разместите парченцата както е показано по-долу, то неясно от къде ще се появи едно излишно парче. Абсолютно същия експеримент може да направите с истински шоколад и да се убедите сами, че това не е компютърна графика, а реално съществуваща загадка.

(Attachment Link)

какво искаш да кажеш - при всяко разместване остава парченце шоколад, което ти изяждаш... разместваш отново целия шоколад, изяждаш...разместваш целия шоколад и ... така безкрай  :biggrin:

6. Изчезващите кръгове
Тази илюзия се казва «Изчезващите кръгове». Тя е съставена от 12 розови петна разположени в кръг с черно кръстче по средата. Всяко петно изчезва от кръга за около 0.1 секунда, и ако се фокусирате на централното кръстче, може да наблюдавате следния ефект:
1) отначало ще ви се стори, че около кръстчето обикаля зелено петно
2) малко по-късно розовите петна ще започнат да изчезват

(Attachment Link)


егати... верно остана само едно зелено топче  :upset:

9.Двойка влюбени
Ако покажете тази картинка на някое дете, то ще види играещи делфини. Но възрастните виждат малко по-различна сцена. Причината за това, е че в паметта на малките деца няма образи от «живота на възрастните». Тази картина е нарисувана от Сандро Дел-Прете, и се нарича «Любовно послание от Делфините».

(Attachment Link)
9.Двойка влюбени
Ако покажете тази картинка на някое дете, то ще види играещи делфини. Но възрастните виждат малко по-различна сцена. Причината за това, е че в паметта на малките деца няма образи от «живота на възрастните». Тази картина е нарисувана от Сандро Дел-Прете, и се нарича «Любовно послание от Делфините».

(Attachment Link)


Стига бе!!! къде има тука делфини??? само един мъжага, който здраво е награбил готина мадама  :fucking: оооооп... момент. Видях ги :sm_biggrin:, но... много трудно :smile:


За съжаление аз не видях никъде делфини ...  :blink: :biggrin: само голата мадама  :smile:

Явно съм с изключително мръсно подсъзнание. Убий ме но на пустата ваза делфини не мога да видя!

Явно съм с изключително мръсно подсъзнание. Убий ме но на пустата ваза делфини не мога да видя!

Делфините са получават над главите на мъжа и жената. Много ми е чудно защо всички мъже коментират само тази картинка:)
Темата е страхотна!
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Явно съм с изключително мръсно подсъзнание. Убий ме но на пустата ваза делфини не мога да видя!
потвърждавам - делфини няма! :)
Бжжж бжжжж бззз...

9.Двойка влюбени
Ако покажете тази картинка на някое дете, то ще види играещи делфини. Но възрастните виждат малко по-различна сцена. Причината за това, е че в паметта на малките деца няма образи от «живота на възрастните». Тази картина е нарисувана от Сандро Дел-Прете, и се нарича «Любовно послание от Делфините».

(Attachment Link)
9.Двойка влюбени
Ако покажете тази картинка на някое дете, то ще види играещи делфини. Но възрастните виждат малко по-различна сцена. Причината за това, е че в паметта на малките деца няма образи от «живота на възрастните». Тази картина е нарисувана от Сандро Дел-Прете, и се нарича «Любовно послание от Делфините».

(Attachment Link)


Стига бе!!! къде има тука делфини??? само един мъжага, който здраво е награбил готина мадама  :fucking: оооооп... момент. Видях ги :sm_biggrin:, но... много трудно :smile:


За съжаление аз не видях никъде делфини ...  :blink: :biggrin: само голата мадама  :smile:

За какви делфини става дума въобще  :blink: :upset:
Кака, всичко знае...

За какви делфини става дума въобще   

Шегичка МОМЧЕТА  :biggrin:, ама наистина ли не ги виждате  :blink: :biggrin:
Кака, всичко знае...

 Най-коментираната картинка (с делфините;)) я показах на дъщеря ми, от любопитство да чуя какво ще каже.....Ами видя само една "лелка", за делфините нищо не каза......
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Най-коментираната картинка (с делфините;)) я показах на дъщеря ми, от любопитство да чуя какво ще каже.....Ами видя само една "лелка", за делфините нищо не каза......

Много добра идея  :bravo: Ако може всеки да направи тест с малко дете и да сподели резултата  :idea: