Автор Пътешествие до Еверест!

31. Във втория височинен лагер на височина 7800м, ураганният вятър, достигащ скорост 150км/час е разкъсал всички разпънати палатки.

15016-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

33. Височината е покорена!!!

15018-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

34. Участници от експедицията по време на спускането на височина 8000м

15019-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

35. За съжаление и при тази експедиция не се размина без жертви. Еверест взе своята ужасна дан.
На 5 Май, на пътеката около Лагера на 6400 м неочаквано, предполагат от сърдечна недостатъчност умира участник от експедицията - Сергей Пономарев. Умира практически мигновено. Съболезнования на роднините и близките =(((

На такива височини човек може да умре просто от простуда.

Китайски алпинисти спускат от височина 7800м своя пострадал другар.

15020-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

36. Много е трудно да спуснеш надолу от височина  8000м заболял или ранен човек.

"Телата на загиналите много често остават по склоновете на върха заради трудностите и рисковете свързани с тяхната евакуация. Някои от тях служат за ориентир на алпинистите. Например тялото на индиеца Цеванг Палжор, загинал през 1996 година, е ориентир за височина 8500 метра и даже си има своето име — «Зелените обувки» — заради ярко-зелените обувки на загиналия."

15021-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

37. Лекаря от експедицията Сергей Ларин проверява работата на кислородния апарат на северното седло на Еверест 7000м.

15022-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

38. Непалския алпинист-Шерпа Пемба е бил 5 пъти на връх Еверест

15023-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

39. Експедицията приключи. Не всички успяха качат до величествения връх, но такъв е закона на големите планини.

Участници от експедицията след покоряване на върха в първия базов лагер.

Със това завършва нашия разказ. Благодаря на всички. Красотата на планините приканва, хипнотизира и понякога убива.

15024-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

много красиво и величествено  :up:, но със сигурност не е за всеки там...

Наистина прекрасно приключение, за цял живот. Супер е разказа, много ми хареса!
Бжжж бжжжж бззз...

Какво ли е усещането да я видиш... , и почувстваш безмълвната и сила преди да направиш опит за изкачване... ?
   ......без да си я "вдишал" примамващо омайна... !
тинтири-минтири

много красиво и величествено  :up:, но със сигурност не е за всеки там...

Според мен много хора могат да го покорят. Главния проблем са парите и времето...
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

много красиво и величествено  :up:, но със сигурност не е за всеки там...

Според мен много хора могат да го покорят. Главния проблем са парите и времето...

със сигурност, не е точно така. физическото и психическо натоварване е много сериозно! имам познат който се качва на Монблан - 4810м. и се готви почти цяла година за това /физически упражнения имам пред вид/

много красиво и величествено  :up:, но със сигурност не е за всеки там...

Според мен много хора могат да го покорят. Главния проблем са парите и времето...

със сигурност, не е точно така. физическото и психическо натоварване е много сериозно! имам познат който се качва на Монблан - 4810м. и се готви почти цяла година за това /физически упражнения имам пред вид/

Искаш да кажеш, че един старец на 80 или дете на 13 имат повече сили от нормален мъж на 20 и кусур години?
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

много красиво и величествено  :up:, но със сигурност не е за всеки там...

Според мен много хора могат да го покорят. Главния проблем са парите и времето...

със сигурност, не е точно така. физическото и психическо натоварване е много сериозно! имам познат който се качва на Монблан - 4810м. и се готви почти цяла година за това /физически упражнения имам пред вид/

Искаш да кажеш, че един старец на 80 или дете на 13 имат повече сили от нормален мъж на 20 и кусур години?

Не разбрах... защо смяташ, че искам да кажа това  :upset:

Ами защото казваш, че: "физическото и психическо натоварване е много сериозно! имам познат който се качва на Монблан - 4810м. и се готви почти цяла година за това /физически упражнения имам пред вид/", а аз си мисля, че да се качи Еверест не е кой знае какво! Важното е да си здрав (в смисъл физически здрав - не як), да имаш много пари и свободно време...
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Много величествено ... и страшно  :(
Кака, всичко знае...

Знаете какви фотопътешествия пускам, така че само да кажа: за мен това е мечта.  :smile:
Не заради гледките, просто заради тръпката, за да докажа сам на себе си че мога... и после да се хваля разбира се  :gigi:

за да докажа сам на себе си че мога... и после да се хваля разбира се 

Да не ти викат после "червените обувки" ... или " синия анорак"   :rofl:

Да не ти викат после "червените обувки" ...

Това само в краен случай ...  :biggrin:

Според мен трябва да си голяма откачалка да хукнеш по тези камъни 8км над всички нормално движещи се хора  :cranky:

Ако беше малко по-висок щеше да се налага самолетите да го заобикалят

Ако беше малко по-висок щеше да се налага самолетите да го заобикалят

А сега, не го ли заобикалят  :upset:

А сега, не го ли заобикалят

Доколкото знам летят на 10 000 метра. Но може и да бъркам  :upset: