Автор Драхенбург – замък от приказките (20 снимки)

8
20 снимки и малко история

На юг федералните земи на Северен Рейн – Вестфалия се намира удивителен замък, поразяващ със своята красота и изтънченост на фасадите.

15902-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   Замъка Драхенбург е един от най-ярките примери на неоготическия архитектурен стил, много популярен в края на по-миналото столетие.

15903-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   Замъка Драхенбург стои на десния бряг на река Рейн, на склона на планината Драхенфелс, от която и получава своето необичайно име.

15904-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   Да свие уютно гнезденце в тази красива местност от Вестфалия решава барон Стефан фон Зартер, който след продължителна борсова дейност печели доста солидна сума пари.

15905-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   Замъка е построен само за три години — от 1882 до 1884. За проекта са били привлечени местните дюселдорфски архитекти Лео фон Абема и Бернгард Тюзхаус, а на по-късен етап, с цел дооформяне на детайлите, барона наема друг известен архитект - Вилхелм Гофман

15906-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   След завършването си замъка Драхенбург бива признат за най-големия в тези земи дворцов комплекс на XIX век

15907-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   Драхенбург е построен в уникален стил, обединяващ в себе си елементи на замъчна и дворцова архитектура, затова да бъде наречен просто замък или само дворец не е съвсем правилно, но тъй като във външния му вид има повече „замъчност” – днес официално той се именува като замъка Драхенбург

15909-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   През 1902 година барон фон Зартер умира, без да остави никакви преки наследници, затова неговото чадо преминава в ръцете на племенника му Яков Бизенбаха, който преустройва замъка в разкошен, елитен хотел

15910-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   След Бизенбах, Драхенбург  "тръгва от ръка на ръка" — в удивително красивите интериори, богато украсени с гоблени и фрески по онова време са се разполагали католически интернат, железопътно училище и даже национал-социалистически съоръжения – в парка до замъка се е разполагал комплекс за противовъздушна отбрана, който по време на войната е бил обстрелян от артилерията на съюзниците заедно със самия замък.  Всички ценности, които оцеляват след бомбардировките се изнасят в Америка.

15911-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   След тези събития всички забравят за полуразрушения замък и в това състояние той престоява до 1970 година, когато местните власти взимат решение да го съборят. В последния момент се появява частен инвеститор, който спасява тази перла на неоготичната архитектура от края на XIX столетие възстановявайки бившето величие на замъка Драхенбург.

15912-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   По време на частната реставрация се възстановява почти целия замък и част от неговите интериори, на стените на които са изобразени сцени от героичното минало на държавата. Възстановени са също, така наречените "стаи на Нибелунгите", фреските в които изобразяват събитията на една от най - известните легенди в Германия. Помещенията в замъка са мебелирани в стила на епохата когато е бил построен.

15914-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   В края на XX и началото на XXI век се възстановява южната фасада на Драхенбург и "терасата на Венера" в парка на замъка.

15916-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

•   Ето още малко красиви нощни снимки с гледки към Драхенбург

15919-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

ехххх....,тези американи... !
браво за поста!!!
тинтири-минтири

Много красиво! Искам да живея в него  :wub:

Искам да живея в него

Чак пък да живея там  :upset:.
Определено е много красив  :idea:, обаче като се замисля върху сумата за подръжката му ... ми се отщява и да го видя  :faceoff: :smile:

обаче като се замисля върху сумата за подръжката му

вода 280 кубика
ток 5009 кв. часа
газ ...
сот   :D
...
..
Бжжж бжжжж бззз...

Замъка е построен само за три години — от 1882 до 1884

Нещо не ми се връзва  :upset:. тази снимка нали не е от строежа  :idea:

ехххх....,тези американи... !

какви американи?