Автор Телевизионната кула в Русе - спомен от друга България!

21
16070-0

Знаете ли, аз живях в две Българии. Първата беше България на съзиданието, на труда, на инженерната мисъл, на успехите в науката, здравеопазването и културата. Втората България беше на …. Азис. Да, точно Азис за мен характеризира най-добре клоаката, в която сме в момента. По всички параграфи на живота. Аз искрено съжалявам за държавата, която загубихме, но все още също така искрено се надявам някой ден тя да се върне. И тук не говоря за комунизъм срещу капитализъм! Не, тук говоря държава, която е била във възход и държава, която в момента е на път да изчезне. Повод за всички тези черни мисли стана телевизионната кула в Русе. Символ на града, символ на изброените по-горе качества на една загубена държава. Аз съм инженер по образование и както всички инженери в България не работя като такъв. Но съм абсолютно сигурен, че такъв строеж като телевизионната кула в Русе в наши дни, без намесата на чужди фирми е невъзможен! Използвам случая да спомена и да се преклоня пред авторите на проекта: арх. Стилиян Титков, арх. Евлоги Цветков, инж. Иван Янтахтов и инж. В. Василев.(изт.: wiki)
Днес, на 26.10.2013 година реших да се разходя до кулата. Знам че сладкарницата горе не работи отдавна, но не бях подготвен психически за гледката на разруха, която заварих.
На който му е интересно 24 снимки с малко коментар в продължението:

Първо искам да ви напомня някои факти за нея:
1.   Най-високата ТВ кула в България. До 2001 година е най-високата кула на Балканите.
2.   Височина 205 метра!
3.   Построена за  6 години. От 1977 до 1983 година.
4.   На 107-я метър е разположена сладкарница.
Единствената снимка, на която се вижда строежа на телевизионната кула.  Много исках да намеря още снимки, но в интернет няма нищо друго.

16071-0

Ето така изглеждаше сладкарницата на 107-ия метър докато все още работеше. Чувал съм да казват, че в ясно време е възможно да се видят даже Карпатските планини!

16072-0

Ето интересна снимка от интернет, сравнение на кулата в Русе с други високи сгради в България. Обърнете внимание, че всички по-високи сгради са комини или антени. Всъщност излиза, че кулата в Русе е най-високата сграда в България, в която работят хора.

16073-0

А това вече е началото на моята тъжна разходка

16074-0


Почва да се усеща полъха на разрухата. Между другото някъде тук моята разходка без малко да приключи. Причината беше глутница кучета, сред които имаше и доста внушителни екземпляри, които определено не ми се зарадваха. Постоях на едно място около 2 минути и те взеха че си тръгнаха…
Тук спирам да пиша, просто нека снимките само говорят за себе си!

16076-0



















За съжаление това е истината за нашата България  :(. И аз съм ходила, като дете на тази кула. Беше изключително преживяване. Сега разбирам, че сладкарницата не работи, което е много тъжно  :(

еееере...,срамота!
Нямаме държава ,мамка му.....
Нали лапат шопите големите пържолети,какво ги "еня" за повсеместният крах бродещ из държавицата ни.......
Една шепа хора сме и няма оправия ......,дойде един-лапа,доиде друг-лапа,трети-лапа .......... .Чужди "хишнически" итереси -да си не Е"В"Е .....,ВСЕКИ ДЪРПА И ПРОПАГАНДИРА ЗА ИДЕИ И ПРЕДЛОЖЕНИЯ КОИТО ВЪРШАТ ЧУДЕСА НО НЕ И В ИНТЕРЕС НА НАРОДА ...
Удар след удар ... е крайна сметка тази държава на кого е?Това демокрация ли е?
Недоверито в политиците раждало диктатура.Вярно,че времената са се променили за подобни "казуси" но до какво ще доведе това продължение ... ?
Ето тук е момента да вмъкана пословицата: "ПРОСТ НАРОД-СЛАБА ДЪРЖАВА".Управляващите от разпадането на комунизма до сега,че имат вина-имат ама и народа си го бива-евала и хапталък ...,в това число сме всички ние.Турско робство или там както искате го наречете,последващите етапи и периоди от развитието ни та чак до наши дни си изиграват ролята за случващото се ... израстване,израстване и пак ...
Може би трябва да го погледнем от хубавата му страна и да поразмислим върху това,че все пак сме тръгнали към процеса водещ до по добро ...
тинтири-минтири

"ПРОСТ НАРОД-СЛАБА ДЪРЖАВА"

В днешното време на информационни технологии и купища масмедии всеки народ останал без някакъв аналог на държавна сигурност, ФБР, МИ-6, ФСБ и т.н. да не изброявам, веднага може да се превърне в "прост народ" стига да има желание от външна страна това да стане. В началото на демокрацията първата работа на бъдещите ни колонизатори беше да се разпусне армията и да се "преструктурира" държавна сигурност + държавното управление да стане парламентарна република. Като резултат получихме анархия, което всъщност беше и целта на огромните международни компании.
Пример за държава където същите тези кукловоди малко удариха на камък по същия сценарии е например Египет. Където подцениха армията и тя в последствие върна власта на народа или поне се опитва и в момента, тъй като политическите системи в тази част на света по принцип са неустойчиви....
С две думи - дълга тема, но мисълта ми е специално за България, че не народа е тъп, а липсва защита от външно влияние и сме под чуждо, скрито управление!

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Благодаря на всички, които споделиха моето мнение. Не трябва да свикваме с тази разруха!

Може би трябва да го погледнем от хубавата му страна и да поразмислим върху това,че все пак сме тръгнали към процеса водещ до по добро ...

Дано да е така. Но е безспорен факта, че ако не се говори, а всичко лошо и грозно се премълчава просто ПРОМЯВА НЯМА ДА ИМА !!!