Автор Телевизионната кула в Русе - спомен от друга България!

Нещо не ми е ясно. Сега тая ТВ кула, на кого е - Община, Министерство. Не може ли да се направи нещо по въпроса, за възстановяване и пускането отново в експлоатация на сладкарницата.
Наистина това беше, едно божествено място за отдих и развлечение. Аз самият се радвам, че съм имал възможността да посетя това място и да останат, хубави спомени от това в мен.

Нещо не ми е ясно. Сега тая ТВ кула, на кого е - Община, Министерство. Не може ли да се направи нещо по въпроса, за възстановяване и пускането отново в експлоатация на сладкарницата.
Наистина това беше, едно божествено място за отдих и развлечение. Аз самият се радвам, че съм имал възможността да посетя това място и да останат, хубави спомени от това в мен.

Не може да се направи нищо поради една проста причина, а тя е следната: такива обекти винаги са държавни и от тук следва, че евентуално част от обекта може да бъде отдадена под наем. Това е нормално и е често срещано явление. Но! Но тук става дума за телевизионна кула, където само тока за аснсьора и неговата подръжка си е едно сериозно перо. Та има два варианта:

1. Едно кафе горе струва 1 лев и наемателя не може да си плати наема защото няма да му стига оборота независимо, че ще има хора.

2. Едно кафе струва 10лв. и наемателя пак не може да си плати наема защото няма клиенти.

Това Параграф 22. Такива обекти в една НОРМАЛНА държава функционират не заради печалбата от кафенето в тях, а заради престижа, привличането на туристи в града като цяло и т.н.
Дълго обяснение, ама надявам се ясно....

Може и да греша разбира се, може и друга да е причината, но аз си мисля че е това...

  • default avatar
  • Гост
sram i pozor   Ynishtojava se vsichko stoinostno i krasivo !

  • default avatar
  • Гост
Михо, много си точен. Като оставим настрана политиката, положението е неприятно. Строяха се прекрасни обекти, но никъде не се предвиждаше проект за текущо поддържане. Погледни сградите в Русе. Падащи плочи и тухли...

  • default avatar
  • Гост
Може би след време телевизионната кула ще бъде при РУСЕНСКИТЕ заводи и фабрики защото те са правени от комунистите но никой не се замисля че там са и парите на народа БЪЛГАРСКИ.Същата съдба го чака и летището на Щтръклево.

  • default avatar
  • Гост
az imah snimki moi az gi pravih trabva da go potarsq kade sa.

  • default avatar
  • Гост
togava q praviha o6te 82 83 god.

az imah snimki moi az gi pravih trabva da go potarsq kade sa.

Сподели ги с нас, мисля че на всички ще им е интересно да ги видят.

  • default avatar
  • Гост
Въпрос към автора:

Кога точно сме били във възход, че не се разбира?

Въпрос към автора:

Кога точно сме били във възход, че не се разбира?

Чувствам полъх на евро-атлантически идиотизъм и ще си позволя да отговоря вместо автора, надявам се той няма нищо против. Ето:

29337-0