Автор Да живееш и работиш в града Фейсбук

30. Искате месо? Има и пържоли!

17342-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

31. Разбира се на територията на Фейсбук има всичко за отдих. Например зала с игрални автомати.

17343-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

32. Има и дърводелска работилница. Може след работа да дойдеш и да се учиш на дърводелство. Много яко.

17344-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

33. Веднага ми се прииска да направя нещо :)

17345-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

34. За служителите има безплатна пералня и химическо чистене.

17346-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

35. За гостите на града има магазин за сувенири

17347-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

37. Може да си купите тениска Фейсбук или някакъв друг сувенир.

17349-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

38. А това е автомат за различни аксесоари. За служителите всичко е безплатно. Забравил си зарядното за лаптопа? Можеш да си вземеш ново. Нямаш слушалки и клавиатура? Трябват ти батерии? Фейсбук те обича и винаги е готов да ти помогне. Такива апарати има на всеки етаж. До всеки аксесоар има написана цена, за да знаят служители все пак колко много струват те за компанията. Например зарядно за МакБук струва 60$. Разчита се на съвестта на служителите, които биха се засрамили ако им се наложи за пореден път да си вземат нови слушалки или нещо друго..

17350-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

39. В една от сградите се разполагат служителите на Инстаграм. Няма никакви реклами, може да ги намерите по стелажите със стари фотоапарати.

17351-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

40. Експонати.

17352-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

41. По принцип всички работни кабинети изглеждат ето така

17353-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

43. От ляво се виждат велосипедите на служителите :)

17355-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

44. Строго е забранено снимането на работещи монитори, но дъската с план за завземане на света ни разрешиха да снимаме.
почти всички работят с Мак.
Служителите сами оформят своето работно място, затова тук може да видите всичко от фитнес уреди до огромни плюшени играчки.

17356-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

45. Това е Инстаграм

17357-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

46. Свободни места

17358-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

47. Има още едно правило – забранено е снимането на Марк Зукърбърг. Неговото работно място по нищо не се различава от останалите – просто една от масите в голяма зала. Вървя си из офиса, а той в една от залите за преговори разговаря с някой. Разбира се имах голям съблазън да вдигна фотоапарата и да го снимам, но не може. На стъклото на залата за преговори има даже табелка, която е закачена от Зукърбърг:

17359-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

48. А още във всеки кабинет има пиячка

17360-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

49. Почти на всеки етаж има бар. На самообслужване. Никой не забранява да пиеш на работа.

17361-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

50. Това е бар в съседната сграда, направен е от сървърни шкафове.

П.С. ето на това му се казва тиймбилдинг :))))

17362-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

51. За да не ходиш до бара, може да си вземеш бутилчицата със себе си на работното място. Още бях много удивен от това, че служителите спокойно оставят своите телефони и други ценни вещи по масите. Казват, че откак е отворен офиса не е имало нито една кражба. При това не видях никъде охрана, а да влезеш вътре не е кой знае какъв проблем. Удивително място 

Това е всичко. Благодаря за вниманието. Ето такъв е града Фейсбук.

17363-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Добре ве!  :bravo: Къде да кандидатствам?  :biggrin:
По цял ден ще работя с колегите  :alkash:

Златна клетка.

Евала!!! :biggrin: браво на пича!
Може да прави всичко ::)
Бас държа,че така ги гърчи,че няма време за концерти по време на работният процес :mike: :upset: :gigi: :alkash:
И както се казва обят без пари "нет" !!!
Браво за поста! :bravo:
тинтири-минтири

И както се казва обят без пари "нет" !!!

Ей тук си много прав братле! При капотализма всичко от някого, някога се плаща!

И това всичкото + няколкото дейта центрове по света се избива от смешната реклама във Фейсбук??? Да, да .....

Работодателите в България да четат и да си записват :idea:

Прилича ми на конвейр за угояване на бройлери - бройлерчетата кълват смески, пият водица и антибиотичета и след 45 дни... шат на патката главата  :blink:

Не знам влизали ли сте в шивашка фабрика - ами горе долу същото е... Разбира се доколкото знам шивачките си плащат всичко, понеже взимат къде, къде по-високи заплати  :blink:  от драскачите  :hacker: във Фейс Бук  :dont: