Автор Спокойно кораба потъва нормално

9
17545-0


Заглавието е смешно, но като цяло е по-скоро страшно. Всички говорим за кризата, която продължава от края на 2008 година. Всички се надяваме, че скоро ще стане по-добре. Смешното и тъжно едновременно, е че историята се повтаря. Както през 1929 година американските медии до последно тръбяха, че всичко е ОК и всеки момент икономиката ще живне, така и сега, но вече световните медии гласят как от тази година вече ще има ръст в икономиката на еди коя си държава. Как рецесията ще спре и т.н.
Истината за съжаление е съвсем друга и за нея медиа гигантите предпочитат да не говорят...

Броя на изключените от състава на работната сила в САЩ се повиши с още 525 хиляди души, достигайки рекордните 91,8 милиона, независимо от ръста в количеството хора в работна възраст.  Като цяло за 2013 година работната сила се е съкратила с цели 2,9 милиона, а от началото на мандата на Обама се е съкратила с 12 милиона. В следствие на това през декември официалната безработица се съкрати с 0,3% до 6,7%.  А съотношението на работещите към общата численост на населението спадна до 62,8% от 63%, обновявайки минимума за 35 години!!!  През следващия месец се очаква поредното "подобрение", тъй като приблизително 1,5 милиона души ще бъдат лишени от своите пособия по безработица, и, очевидно, значителна част от тях ще напусне официалния състав на работната сила. Като цяло с проблема на официалната безработица Обама се справя блестящо  :biggrin:
Сега само трябва да се справи с проблема от хора, които са изхвърлени от състава на официалната работна сила в САЩ.

Източник
Дайте ми средство за масова информация и аз от кой да е народ мога да направя стадо свине!

Важното е да няма паника - нищо ново по света
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

лидокаина му е майката :idea:
тинтири-минтири