Автор Колко струва един час от времето ти?

11
18602-0

Колко струва един твой час време?
Публикувано от Хоризонти на 18.04.2013


 СИН: Татко, може ли да ти задам един въпрос?
БАЩА: Разбира се, кажи?
СИН: Колко пари изкарваш на час от работа?
БАЩА: Това не е твоя работа, защо питаш?
СИН: Просто питам, моля те кажи ми.
БАЩА: 60 лева.
СИН (със сломена глава): Еее, добре.
БАЩА: Защо наведе глава?
СИН: Исках да те помоля да ми услужиш с 30 лева.
БАЩА: Ако единствената причина поради която искаш пари от мен е да си купиш от гадните играчки или нещо което е безполезно, тогава марш в стаята ти и си лягай да спиш!
 
/Синът тихо и спокойно влязъл в стаята си и затворил вратата. Бащата седнал на дивана и започнал да размишлява колко егоистичен и самовлюбен бил синът му, щом не оценява труда му с който изкарва тези пари. Час по-късно бащата се успокоил. Започнал да мисли трезво и осъзнал, че синът му не иска често пари, а щом сега е поискал 30 лева, значи трябва да има основателна причина да ги иска. Бащата отишъл до стаята на сина му./
 
БАЩА: Сине, спиш ли?
СИН: Не татко, буден съм.
БАЩА: Мислих по въпроса и осъзнах, че явно има причина да искаш тези пари, за това ето ти ги.
 
/Синът радостен подскочил, целунал баща си по бузата и му благодарил. Синът залегнал и изкарал касичка от под леглото му в която също имало пари, счупил я и събрал парите в ръка./
 
БАЩА: Защо са ти пари, след като вече имаш някакви?
СИН: Защото нямах достатъчно, но сега имам.
 
СИН: Татко, сега имам 60 лева. Може ли да купя малко от твоето време? Моля те прибери се утре по рано вкъщи. Бих искал да вечеряме заедно.
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Честита първа тема! Добре дошла сред авторите в нашия малък, но с големи амбиции сайт  :smile:
Love comes again...

Актуално за нашето забързано време
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

60 лв. на час! Добра заплата взима таткото  :blink:

60 лв. на час! Добра заплата взима таткото  :blink:

Да наистина чак сега и аз се замислих за сумата. Но в края на краищата смисъла е по-важен. В България ако взимаш 60 лева на ден трябва да си благодарен на съдбата...
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Момчета!!! Оставете левовете, които изкарва бащата :smile:. Май-изтървата поуката от "притчата"...
Много ми хареса  :bravo: :bravo: :bravo:

Много, много трогателно  :'(. ще го дам на мъжа ми да го прочете !!!
Кака, всичко знае...

Прекрасна тема Яна  :up:. Поздравления  :agree:

Браво! :bravo:Много хубава тема...Благодарна съм на моя мъж, че въпреки умората и напрежението всяка вечер отделя време за дъщеря ни ...
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Благодаря ви за хубавите думи, приятели!
Много се говори сега за промяната и за порочната система, в която живеем. Тази система явно има огромен интерес ние да не обръщаме внимание на децата си и те да растат неуверени в себе си, самотни и тъжни хора.
Като гледам, нямаме шанс за друга революция, освен за тиха и невидима за управляващите на системата. Един от начините, стпоред мен, е да обърнем специално внимание на бъдещето, което отглеждаме в домовете си. Този метод за промяна е по-бавен, но е безпогрешно правилен. Раждат се все по-малко деца и тези, които имаме, са наистина безценни във всеки един смисъл. Щом някой има интерес да не се раждат българчета, значи те са сериозна заплаха за самата система и са важни.
Нека ги отгледаме с любов и да ги научим на това, което животът ни е показал, а не на това, което са ни учили нас.
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Един от начините, стпоред мен, е да обърнем специално внимание на бъдещето, което отглеждаме в домовете си.

Абсолютно вярно!

Щом някой има интерес да не се раждат българчета, значи те са сериозна заплаха за самата система и са важни.
Нека ги отгледаме с любов и да ги научим на това, което животът ни е показал, а не на това, което са ни учили нас.

Браво за страхотния коментар  :up: От години се чудя защо никой не прави нищо за раждането на деца в България - на малоумните ни политици /извинявам се за изказа/ явно не им трябват българи, а просто избиратели ... и то неграмотни независимо от етнос и култура  :rupor:

А Вие, искате ли Вашето дете да плати за вниманието, което му отделихте???

Прекрасна тема Яна. Много от нас не се замислят а трябва да го правим. Поздравления за темата.

Браво, 60-ка на час и да иска пари от детето  :dont:

Браво, 60-ка на час и да иска пари от детето  :dont:
Той не ги е искал, Light!
Смисълът е съвсем друг. Начините, по които децата ни се опитват да привлекат вниманието ни са хиляти и, повечето пъти не са тихи, като на това момче. Детето може и престъпник да стане, за да привлече вниманието на родителите си. И докато сме живи, все имаме един вътрешен диалог с мама и татко, в който се опитваме да се защитим от тях или да им докажем колко сме специални, а те, забързани в борбата за прехраната ни, са били толкова изнервени и останали без енергия, че не са имали сили за нас. Това е тъжно...
И когато те са вече на небето, а нашите деца са големи и на свой ред ни укоряват за липсата на обич и внимание, ние стигаме до истината, че сме правили най-доброто, на което сме способни, а пак не се е получило и децата ни са останали на последен план. И едва тогава прощаваме на своите родители, но няма как да им кажем това.
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

И едва тогава прощаваме на своите родители, но няма как да им кажем това.

И тогава сигурно има начин, но е по-добре да го направим навреме...

Така е, Жасмин!
Родителите искат само да сме щастливи и се ядосват, като не сме. Ние пък се ядосваме на тях и така се въртим в този омагьосан кръг. Прошката е нужна и на двете страни и е добре да е навреме. :old:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.