Автор Жена в магазин за авточасти

9
19400-0

"Никой не е виновен че човек понякога попада в ситуации където не е на мястото си. На засегнатите дами предлагам да развият темата "Мъж пазарува чорапогащи с ликра". А дотогава....

Вечер след края на работния ден. Магазин за авточасти. Само един продавач и опашка от около 10 човека. Продавача работи доста добре, но опашката все пак се движи бавно - докато намери частта в каталога, докато провери в компютъра, туй - онуй.... Цялата опашка е малко напрегната, заради това че трябва да си губи времето, би било добре за 5 минути да купят каквото им трябва и да си ходят.... Цялата опашка се състои от мъже, с изключение на една девойка.
Девойката:
- Трябват ми спирачни накладки!
Продавача:
- За каква кола?
Девойката:
- За мойта!
Продавача:
- ?!!!!!
Опашката е отчаяна, разбират че това ще продължи дълго.... Продавачът:
- Марка?
Девойката:
- ??!!!!!
Продавачът:
- Как се казва?!
Девойката:
- Фолксваген!
Продавачът:
- Модел?
Девойката:
- ???!!!!
Продавачът:
- Отзад, на багажника, какво пише?
Девойката:
- А-А-А-АААА!! (пауза за размисъл) - "Роло"!!
Продавачът:
- ??!!!!
Опашката:
- ???!!!
Девойката:
- !!!!!!!!!!!!!!!!!
Продавачът и опашката се замислят какво е това "роло".
Изведнъж, някой от опашката получава просветление:
- ПОЛО!!!!
Девойката:
- ?????????????
Продавачът:
- Уффффффффф!!
Опашката:
- Уф! Уф! Уф!
Продавачът:
- Година?
Девойката:
- 1978!
Продавачът:
- ???!!!
Опашката:
- ???!!!!
Всички са в шок, такава антика, а още се движи....
Продавачът нерешително прелиства каталога... Изведнъж някой от опашката
Хахахаха, хихихихи!!! (подавен смях), после по опашката с верижна реакция се чува хихикане...
Девойката (към опашката):
-????!!!!
Цялата опашка, вече дружно ХА-ХА-ХА!! Продавачът се откъсва от каталога. Тъпо гледа опашката, но и той загрява и почва да хихика. По-късно, потискайки смеха си:
- Година на производство на колата?!
Девойката:
- 1999.
Продавачът (ровейки се в каталога):
- Обем?
Опашката замира. Девойката (мислейки няколко секунди):
- На кое?
Опашката:
- ?!?!?!!?
Някой от опашката, на пода на магазина:
- НА БАГАЖНИКА, ХАХА - ОБЕМА НА БАГАЖНИКА!!!!
Опашката:
- ХА-ХА-ХА!!!
Девойката (много смутена):
- Не знам...
Половината опашка започва да се тресе в конвулсии. Продавачът:
- Дайте документите.
Девойката (дълго се рови в чантичката си) и вади ПАСПОРТ! Остатъците от опашката, в пристъпи на епилепсия, падат на земята. Най-слабите вече ги доубиват, за да не се мъчат. Около отдела се събира тълпа. Продавачът (червен от сдържания смях):
- Документите на КОЛАТА!!
Девойката (червена като продавача, но по други причини), изсипва съдържанието на чантичката си на рафта, продавача лови оттам свидетелството за регистрация, започва да търси по каталога накладки. Пауза. Народът от опашката постепенно се успокоява. Връща се в строя, чува се рядко, самотно хихикане.
Продавача:
- Имаме Lucas.
Девойката:
- Това какво е - модел?
Някой от опашката, (задавяйки остатъци от хихикане):
- Не - това е марка!
Девойката:
- ?!!!!!!!!! (явно се чувства тъпо)... А други имате ли?
Продавачът:
- Имаме Ferоdo, Ate.
Девойката:
- А задни?
Продавачът:
- Имаме и задни.
Девойката:
- Какви?
Продавачът:
- Същите.
Девойката (след дълъг размисъл):
- Не искам!
Продавачът:
- Какво не искате?
Девойкатапочервеняла като рак, почти крещейки, и вече достигайки до писък):
- НИЩО НЕ ИСКАМ!!!!!!
(бързо събира нещата си от рафта и си тръгва)
Опашката:
- !!!!!???
Продавачът:
- ?!?!?!?!?!?!?.... (пауза) - хм.. !! .. следващия!! ""
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Като да пратиш мъж за дамски превръзки  :P

Аз мисля, че е самоинициатива  :rofl:

А аз мисля, че продавачът е подходил АБСОЛЮТНО непрофесионално и е загубил клиент!
И не само един, защото ако беше помогнал на жената, тя щеше да му доведе още много други жени, които не разбират, но и не искат някой да им се подиграва.
Може и да се струва странно на някого, но всъщност жените правят 90% от оборота на магазините и този магазин е изгубил много заради арогантността на един продавач. ::)
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Това, което е описано в историйката за девойката в не малък процент важи  и за някои мъже. Има  и такива, които хептен не се вълнуват от коли, авточасти , подръжка и подобни. Съща така познавам жени доста добре справящи се с техничестата част не само на автомобила.
Да приберем навреме хляба на народа!

Така е, Георгиев. И сигурно ще се съгласиш, че магазинът е изгубил от подигравателното отношение на продавача.  :upset:
Голямата част от хората имат подобни преживявания, когато се сблъскат с нещо непознато. А те са първо хора и не заслужават никой да им се подиграва, и второ - са клиенти и имат право да си похарчат парите където си решат. Няма да ги дадат там, където им се подиграват. :faceoff: :smile:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Така е, Георгиев. И сигурно ще се съгласиш, че магазинът е изгубил от подигравателното отношение на продавача.  :upset:
Голямата част от хората имат подобни преживявания, когато се сблъскат с нещо непознато. А те са първо хора и не заслужават никой да им се подиграва, и второ - са клиенти и имат право да си похарчат парите където си решат. Няма да ги дадат там, където им се подиграват. :faceoff: :smile:


Това за 90% оборот на магазините от жените съм леко скептичен. Може би само в някои сегменти, но в общ план........не ми се вярва.
  Конкретно  магазина дали е загубил от това , че клиентката се е разкарала не съм съгладен. Според мен е спечелил и има потенциал да спечели още повече. Представяш ли си , как всички "специалисти" на опашката след нея после са разказвали на висок глас със смях за случката. Всички на,  които е разказано после ще извият опашка в съшия магизин дано да попаднат на подобен "забавен" клиент .
   Предлагам, ако имаш координата на девойчето бързо да го върнеш обратно в магазина. Разбира се със собственика всеки ден да е там и пак да търси нещо. Другите клиенти от сърце ще се забавляват и няма да помислят да ходят на друго място. Девойката си взема комисион от новите клиенти и се ограмотява по техническите въпроси. Мъжете  пък се забавляват докато пазаруват. И всички печелят и са щастливи   :biggrin:
Да приберем навреме хляба на народа!

Георгиев, ако се занимаваш с търговия, това сигурно е пълен провал! :dont: :rofl:
Мъжете само си мислят, че те правят оборота в търговската мрежа. :idea:
  Парите в огромната част от случаите са харчат заради жените и това е постулат в продажбите.
Така че със сигурност един изгонен клиент води след себе си още много изгонени клиенти. И това е постулат в търговията, но, както вече казах не веднъж: Всеки има право на лош вкус, но това си струва скъпо! :old:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Георгиев, ако се занимаваш с търговия, това сигурно е пълен провал! :dont: :rofl:
Мъжете само си мислят, че те правят оборота в търговската мрежа. :idea:
  Парите в огромната част от случаите са харчат заради жените и това е постулат в продажбите.
Така че със сигурност един изгонен клиент води след себе си още много изгонени клиенти. И това е постулат в търговията, но, както вече казах не веднъж: Всеки има право на лош вкус, но това си струва скъпо! :old:

Яна, коментарът ми беше шеговит.  Огледай се за чувтвото си за хумор.
Да приберем навреме хляба на народа!

Ехаааа  :biggrin: интресен диспут се е заформил тук. Нека и аз споделя някои мои мисли:
 - не смятам, че 90% от продажбите, като цяло се реализират от жени (за парцалки да);
 - покупката на автомобилни части в никакв лучай не е работа на жена!
 - клиентите в един такъв магазин по-скоро биха се издразнили отколкото да отидат в него да гледат "шоу" и да си губят времето и едва ли биха се върнали, ако знаят, че е пълно с такива "клиенти"  :smile:.
 - обаче... имам позната, която има магазин за авточасти и е със сигурност един от най-вървежните в града  :idea:

Разказа е абсолютна истина  :old: Точно така се държат жените в магазин за авточасти  :sm_biggrin:

 
Яна, коментарът ми беше шеговит.  Огледай се за чувтвото си за хумор.
Седнала съм върху него, Георгиев! :P
 :rofl:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Яна, коментарът ми беше шеговит.  Огледай се за чувтвото си за хумор.
Седнала съм върху него, Георгиев! :P
 :rofl:

Ами стани, да се покаже горкия  :biggrin:

Търнокоп, седнала съм върху чувството си за хумор! :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :lol:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Айде, айде. Чак пък 90%...по-скоро 10%. А, историята е напълно правдоподобна. Аз самият съм били участник в подобни...

"Никой не е виновен че човек понякога попада в ситуации където не е на мястото си. На засегнатите дами предлагам да развият темата "Мъж пазарува чорапогащи с ликра". А дотогава....

Вечер след края на работния ден. Магазин за авточасти. Само един продавач и опашка от около 10 човека. Продавача работи доста добре, но опашката все пак се движи бавно - докато намери частта в каталога, докато провери в компютъра, туй - онуй.... Цялата опашка е малко напрегната, заради това че трябва да си губи времето, би било добре за 5 минути да купят каквото им трябва и да си ходят.... Цялата опашка се състои от мъже, с изключение на една девойка.
Девойката:
- Трябват ми спирачни накладки!
Продавача:
- За каква кола?
Девойката:
- За мойта!
Продавача:
- ?!!!!!
Опашката е отчаяна, разбират че това ще продължи дълго.... Продавачът:
- Марка?
Девойката:
- ??!!!!!
Продавачът:
- Как се казва?!
Девойката:
- Фолксваген!
Продавачът:
- Модел?
Девойката:
- ???!!!!
Продавачът:
- Отзад, на багажника, какво пише?
Девойката:
- А-А-А-АААА!! (пауза за размисъл) - "Роло"!!
Продавачът:
- ??!!!!
Опашката:
- ???!!!
Девойката:
- !!!!!!!!!!!!!!!!!
Продавачът и опашката се замислят какво е това "роло".
Изведнъж, някой от опашката получава просветление:
- ПОЛО!!!!
Девойката:
- ?????????????
Продавачът:
- Уффффффффф!!
Опашката:
- Уф! Уф! Уф!
Продавачът:
- Година?
Девойката:
- 1978!
Продавачът:
- ???!!!
Опашката:
- ???!!!!
Всички са в шок, такава антика, а още се движи....
Продавачът нерешително прелиства каталога... Изведнъж някой от опашката
Хахахаха, хихихихи!!! (подавен смях), после по опашката с верижна реакция се чува хихикане...
Девойката (към опашката):
-????!!!!
Цялата опашка, вече дружно ХА-ХА-ХА!! Продавачът се откъсва от каталога. Тъпо гледа опашката, но и той загрява и почва да хихика. По-късно, потискайки смеха си:
- Година на производство на колата?!
Девойката:
- 1999.
Продавачът (ровейки се в каталога):
- Обем?
Опашката замира. Девойката (мислейки няколко секунди):
- На кое?
Опашката:
- ?!?!?!!?
Някой от опашката, на пода на магазина:
- НА БАГАЖНИКА, ХАХА - ОБЕМА НА БАГАЖНИКА!!!!
Опашката:
- ХА-ХА-ХА!!!
Девойката (много смутена):
- Не знам...
Половината опашка започва да се тресе в конвулсии. Продавачът:
- Дайте документите.
Девойката (дълго се рови в чантичката си) и вади ПАСПОРТ! Остатъците от опашката, в пристъпи на епилепсия, падат на земята. Най-слабите вече ги доубиват, за да не се мъчат. Около отдела се събира тълпа. Продавачът (червен от сдържания смях):
- Документите на КОЛАТА!!
Девойката (червена като продавача, но по други причини), изсипва съдържанието на чантичката си на рафта, продавача лови оттам свидетелството за регистрация, започва да търси по каталога накладки. Пауза. Народът от опашката постепенно се успокоява. Връща се в строя, чува се рядко, самотно хихикане.
Продавача:
- Имаме Lucas.
Девойката:
- Това какво е - модел?
Някой от опашката, (задавяйки остатъци от хихикане):
- Не - това е марка!
Девойката:
- ?!!!!!!!!! (явно се чувства тъпо)... А други имате ли?
Продавачът:
- Имаме Ferоdo, Ate.
Девойката:
- А задни?
Продавачът:
- Имаме и задни.
Девойката:
- Какви?
Продавачът:
- Същите.
Девойката (след дълъг размисъл):
- Не искам!
Продавачът:
- Какво не искате?
Девойкатапочервеняла като рак, почти крещейки, и вече достигайки до писък):
- НИЩО НЕ ИСКАМ!!!!!!
(бързо събира нещата си от рафта и си тръгва)
Опашката:
- !!!!!???
Продавачът:
- ?!?!?!?!?!?!?.... (пауза) - хм.. !! .. следващия!! ""

Аман от постулати. Има клиенти с които не си заслужава да губиш времето , и в крайна сметка печелиш , като отдадеш предимство на клиент от който ще спечелиш пари. Защото клиенти които ти отнемат от времто десетократно пвоече отколкото изисква операцията, а ти имаш чакащи клиенти ... не ти трябват. А, какво си казват хората от опашката ? аз чакамтука от 10 минути, а тази дори не си знае колата, а продавача само с емота с нея !?

Георгиев, ако се занимаваш с търговия, това сигурно е пълен провал! 
Мъжете само си мислят, че те правят оборота в търговската мрежа.
  Парите в огромната част от случаите са харчат заради жените и това е постулат в продажбите.
Така че със сигурност един изгонен клиент води след себе си още много изгонени клиенти. И това е постулат в търговията, но, както вече казах не веднъж: Всеки има право на лош вкус, но това си струва скъпо!

Аман от постулати. Има клиенти с които не си заслужава да губиш времето , и в крайна сметка печелиш , като отдадеш предимство на клиент от който ще спечелиш пари. Защото клиенти които ти отнемат от времто десетократно пвоече отколкото изисква операцията, а ти имаш чакащи клиенти ... не ти трябват. А, какво си казват хората от опашката ? аз чакамтука от 10 минути, а тази дори не си знае колата, а продавача само с емота с нея !?

Георгиев, ако се занимаваш с търговия, това сигурно е пълен провал! 
Мъжете само си мислят, че те правят оборота в търговската мрежа.
  Парите в огромната част от случаите са харчат заради жените и това е постулат в продажбите.
Така че със сигурност един изгонен клиент води след себе си още много изгонени клиенти. И това е постулат в търговията, но, както вече казах не веднъж: Всеки има право на лош вкус, но това си струва скъпо!


Най-сетне един с нормално мислене  :up: както писах в горния си пост - жените нямат работа в магазин за авточасти, а клиентите саме ще се изнервят от това чакане  :dont: