Автор Ямайка- рай на земята?

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Моето отражение в очите на местно момче

19506-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Боб Марли е визитната картичка на Ямайка. Отидох в къщата-музей на Боб Марли. Оказа се, че "Don’t Worry, Be Happy" не е негова песен, а на Боби Макферин. А аз цял живот си мислех, че е негова. Сигурно няма друг като мен. Значи има нещо полезно от моето пътуване до Ямайка.

19507-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

В района където е израснал Боб всеки втори жител работи като гид. Обиколка по местата, на които е бил известният музикант струва 30 долара. За тези пари ти зачисляват един напушен наркоман, който с пресипнал глас ще ти разказва трогателни истории за живота на Боб. "Когато разказвам за Боб, на моите очи се появяват сълзи! Помня го още като момче, ние заедно ходихме в едно училище!" Независимо, че ако Марли беше все още жив, той би бил на почти 70 години, всички тук го помнят още от детските си години

19508-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Администрацията на музея. "Попушихме, сега може да наредим един пасианс". Тук съвсем спокойно почти всички пушат марихуана, както при нас се пушат цигари. Официално е забранено, но всички пушат. Навсякъде се усеща специфичната миризма, даже в Амстердам няма да видите или усетите нещо подобно.

19509-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Самият музей представлява сборище от всякакви вещи, събрани сякаш на сметището. Ето това е най-ценния експонат. Минибус Фолксваген, на който се е возил Боб Марли. Всички останали експонати са горе-долу в същото състояние.

19510-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Стаята на някакъв музикант.

19511-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

В Кингстън е удивително чисто. Всичкия боклук се хвърля на едно място, от където после се извозва с камиони. По улиците и във дворовете е почти идеална чистота

19512-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Както е прието в Африка Ямайка, никой, нищо неправи.

19513-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Улиците в квартала, в който е израснал Боб. Обърнете внимание колко е чисто.

19514-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Или ето, бедняшки квартал. Нито една хартийка. Направо като в Сингапур.

19515-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Казват, че тук е опасно. Но днес военните имаха рейд, така че всички са се изпокрили в къщите си и на улицата е безлюдно и спокойно.

19517-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Кингстън действително е един много беден и разрушен град. Обаче ако се изкачите на близкия хълм се открива съвсем различна гледка. Всички богаташи живеят на хълма.

19518-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Тук има скъпи къщи, цветя, палми и спокойствие.

19519-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Съвсем друг живот.

19520-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Красота

19521-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Рибари.

19522-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Пеликаните чакат кога ще им подхвърлят малко ненужна риба.

19523-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Улова става обед

19525-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

***

19528-0

КРАЙ!
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Банши, статията е много интересна. Оставам с впечатление, че ти си я писал. Така ли е? Това твояе преживяване ли е?
Защото е наистина уникално! :bravo: :bravo:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

***

(Attachment Link)

Егати ръката  :sm_biggrin: Бая риба е уловил през живота си!
Бжжж бжжжж бззз...

Изглежда доста страшно (за бедността не говоря). Откъде странно идва историято, че Ямайка е прекрасна  :upset: Вероятно заради дрогата  :dont: :(
Кака, всичко знае...

Пореден бисер на Варламов  :up:
Поздрав от мен:


Банши, статията е много интересна. Оставам с впечатление, че ти си я писал. Така ли е? Това твояе преживяване ли е?
Защото е наистина уникално! :bravo: :bravo:

В първото съобщение Банши е писал че е само преводач.

Оставам с впечатление, че ти си я писал. Така ли е?

Не, не съм аз. Незнам за радост или за съжаление...  :biggrin:
Не съм гинеколог, но мога да погледна...