Автор Как изглеждат филмите без специални ефекти?

7
19665-0

Когато гледаме съвременни филми, ние често забравяме, че голяма част от случващото се на екрана е компютърна графика. Ние следим играта на актьорите и искрено вярваме в реалността на всичко, което ги заобикаля.
Точно това обаче е целта на професионалните екипи в студията за специални ефекти.
Филмите «Гравитация», « ХОБИТ: ПУЩИНАКЪТ НА СМОГ », « Железния човек 3», « Самотният рейнджър », «Стартрек: Възмездие» са номинирани за «Оскар-2014» в категория «Специални ефекти». Интересно, дали ще можете да познаете тези филми ако премахнем компютърната анимация от тях? Не съм сигурен кое ще е по-интересно.

В темата 15 специални ефекта =)

1.   Гравитация

19666-0

2.   Алиса в страната на чудесата

19667-0

3. Великият Гетсби

19668-0

4. Възмездието

19669-0

5. Вълкът от Уолстрийт

19670-0

6. Игри на глада

19671-0

7. Железния човек

19672-0

8. Животът на Пи (филма е сниман в басейн) =)

19673-0

9. Отмъстителите

19674-0

10. Самотният рейнджър

19675-0

11. Оз: Великият и могъщият

19676-0

12. Човек от стомана

19677-0

13. Огненият пръстен

19678-0

14.Как Скарлет Йохансон лети из небесата =)

19679-0

15. Черният рицар: Възраждане
Осемдесет хилядната тълпа на стадиона е изиграна от четирима души.
Край!

19680-0

Актьорската игра става все по-трудна. Сега освен, че трябва да се превъплащават в героите си още трябва и да си представят обстановката около тях. Направо не е за завиждане.

ето затова отдавна не искам да гледам тези "велики" кинопродукции  :( :up:
Кака, всичко знае...

Представям си какъв смях е паднал по време на снимките на Игрите на глада - седнали зад тия празни маси :gigi:

" Гравитация" си струваше гледането. Имаше сцени, които спираха дъха. Да не забравяме, че все пак основна идия в киното е и да забавлява.
Да приберем навреме хляба на народа!

Не мога да разбера защо във филми където 90% е компютърна анимация въобще участват живи хора!? Къв е смисъла? Хем по-скъпо за продукцията, хем по-трудно да реализираш идеята на сценариста, всичко е по-трудно!
През 2001 година излезе първия фантастичен напълно нарисуван художествен филм претендиращ че нарисуваните герои във филма са неразличими от истински хора. Гледах филма и мога да кажа следното: филма беше зашеметяващ, не ми трябва Сталоун и Шварценегер за да е хубав един филм. Да, не бяха чак като истински хората, но това беше 2001 година, а сега сме 2014 и аз съм сигурен, че могат да ги нарисуват така че да бъдат неразличими от истински.
Ето трейлър от филма, който не го е гледал и е фен на фантастиката горещо го препоръчвам:


Ами тогава да направят категория анимационни филми, в която въобще да не гворят за акьори.

. Да, не бяха чак като истински хората, но това беше 2001 година, а сега сме 2014 и аз съм сигурен, че могат да ги нарисуват така че да бъдат неразличими от истински.
Ето трейлър от филма, който не го е гледал и е фен на фантастиката горещо го препоръчвам:


Извинявай, но това си е чист АНИМАЦИОНЕН филм за деца и юноши. Мисля, че въобще не можем да говорим за прилика с истински хора  :dont:

. Да, не бяха чак като истински хората, но това беше 2001 година, а сега сме 2014 и аз съм сигурен, че могат да ги нарисуват така че да бъдат неразличими от истински.
Ето трейлър от филма, който не го е гледал и е фен на фантастиката горещо го препоръчвам:


Извинявай, но това си е чист АНИМАЦИОНЕН филм за деца и юноши. Мисля, че въобще не можем да говорим за прилика с истински хора  :dont:


Да бе, анимационен филм, Уолт Дисни още малко. Вгледай се в снимката по-долу и незабравяй, че филма е правен преди 13 години, когато най-големите гъзари имаха компютри с Пентиум 2 процесор и 128 РАМ...

19760-0

Абе как ще махат ефектите  :rupor:. Който не иска да гледа филми да си ходи на театър и опера - там нали нищо не се движи  :rupor:  :gigi:

Абе как ще махат ефектите  :rupor:. Който не иска да гледа филми да си ходи на театър и опера - там нали нищо не се движи  :rupor:  :gigi:

Това са съвсем различни изкуства - но обърни внимание, че театъра и операта не са са променили съществено от тяхното създаване (от преди 2 хиляди години за театъра). Т.е. тяхната стойност се е запазила, докато киното... не знам докъде  ще стигне в своето преобразуване  :upset: