Автор Любовта е съзидателна сила

4
19761-0
Професор по социология от един колеж завел група студенти в бордеите на Балтимор, за да се запознаят с живота на двеста тамошни момчета и ги помолил да дадат писмена преценка за бъдещето им. За всяко от тях, студентите посочили: „Без перспектива". Двадесет и пет години по-късно на това изследване попаднал друг професор по социология. Той решил да продължи идеята и заедно със студентите си да провери какво е станало със същите тези момчета. Студентите установили, че с изключение на двадесет, които били сменили местожителството си или били починали, 176 от останалите 180 момчета, са постигнали впечатляващи успехи като адвокати, лекари и бизнесмени.
Професорът бил изумен и се захванал да търси причината за това противоречие. За щастие, всички някогашни момчета — вече мъже, живеели в околността, така че той имал възможност да зададе на всеки от тях въпроса: „Коя е причината за вашия успех?" И всеки с дълбоко вълнение отговарял: „Една учителка".
Учителката все още била жива, професорът я открил и запитал възрастната, но все още енергична жена, каква е използваната от нея вълшебна формула, благодарение на която тези момчета са се измъкнали от бордеите и са се справили така блестящо в живота.
Очите на учителката засияли и на устните и трепнала приветлива усмивка: „Много е просто — казала тя. — Аз обичах тези момчета."

Ерик Батьруьрт
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Да, това е доказателство, че любовта, а не омразата движи света  :idea:

Колко ли "дълбока" е била обичта на учителката  :P 180 е голяма "бройка"  :biggrin:
Кака, всичко знае...

Наистина трябва да е била учителка с голямо сърце!
Според мен, учителят трябва да мотивира децата да се интересуват от света, да предизвиква тяхната любознателност и да им вдъхва вяра в тях самите. Това прави всеки човек успешен. :old:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

някой ще ми обясни ли за какво става дума? тая учителка се е гхм гхм  е*ала със всичките ученици ли? и това е любов и от това те са успели в живота?????!!!! :blink:

някой ще ми обясни ли за какво става дума? тая учителка се е гхм гхм  е*ала със всичките ученици ли? и това е любов и от това те са успели в живота?????!!!! :blink:

Знаеш ли - любовта не се свързва непременно със секс...има и чиста такава...а тук пък става въпрос за съвсем други неща, но очевидно на теб никой не ти предал любов към познанието...всъщност вината за това вероятно е на твоята учителка...
О,слабост - твоето име е жена!

Краси, къде се изгуби? 8)
Разбира се, че има чиста любов, но Насето сигурно има причини да не я познава? :old: :P
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

 :smile: Любов към труда проявявам тия дни, Яна  :hacker: И не ми остава много време за тук, а така ми харесва.. и ме влече насам  :biggrin:
А Насето...очевидно е все още твърде млад  8)
О,слабост - твоето име е жена!

Краси! Какъв труд те е подгонил в това пролетно време  :idea:. Кой работи сега  :upset: :biggrin: И на мен ми липсваше :P
Кака, всичко знае...

 :smile: Кака, изключително хубаво ми стана, че съм ви липсвала - и вие на мен - много харесвам Мотиваторите и ви чувствам близки, наистина  :wub: А относно работата...пролетта ми е най - натоварена - сигурно за да не усетя пролетната умора  :biggrin:
О,слабост - твоето име е жена!