Автор Отслабна със 180 кг. благодарение на запознанство в интернет

9
Браян Флеминг от Мичиган страдаше от затлъстяване, депресия и начален стадий на алкохолна зависимост. Случайно запознанство в интернет с англичанката Джеки Истхам кардинално променя неговия живот...

21609-0

7 снимки и самия разказ в продължението:

•   Всичко започва през пролетта на 2012 година, когато 30-годишния Браян и 50-годишната Джеки случайно се засичат в онлайн играта Draw Something («Нарисувай нещо»). Набиращото тогава популярност приложение в App Store и Google Play предлагаше на потребителите да рисуват картинки, които други потребители трябва да отгатват. Да си разменят картинки могат както приятели, така и непознати хора. Тогава Браян попада на Джеки, която го поразява със своето чувство за хумор.

21610-0

•   Отначало двойката само си разменя картинки и шеги, след това започва да си общува във Фейсбук. Накрая идва ред на Скайп и дълги душевни разговори за живота. Флеминг неочаквано споделя за своите проблеми с Джеки. По това време мъжа е тежал над 280 килограма, а неговата медицинска карта би уплашила всеки: затлъстяване, пред диабетично състояние, целулит и освен всичко това - депресия, предизвикана от отчаянието и самотата. За да запълни празнината в живота си младият мъж всеки ден пиел прилично количество алкохол, лежейки на дивана той всяка вечер изпивал пет порции водка, смесена с един литър сода. Той зарязал колежа, загубил работата си и по цял ден играел видеоигри. Когато не пиел - ял.

21611-0

•   Научавайки за неприятностите на Браян, англичанката изпада в лек ужас и започва да го упреква за неговото нежелание да измени себе си и своята съдба. Самата Джеки води изключително здравословен начин на живот към който я подтиква вроденото и заболяване - миотония. Това е рядко нервно-мускулно заболяване, което се предава по наследство и се изразява в продължителни спазми на мускулите. Заболяването е съпроводено и със сериозно нарушаване в обмяната на веществата, поради което болните трябва да спазват диета.

21612-0

•   Яростта на британската приятелка действа на Флеминг отрезвително: той най-накрая разбира, че все по-надълбоко пропада в пропастта на отчаянието, срама и жалостта към самия себе си. Освен това той започва да се страхува да не загуби своята събеседничка: той си помисля, че един ден на Джеки може да и омръзне да слуша неговите стонове и просто ще престане да си общува с него. А това би било за него истинска катастрофа.

21613-0

•   Първо младия мъж решава да спре пиенето. В следствие на което даже без да променя своята дневна дажба, Браян за един месец отслабва с 45 килограма. Това го вдъхновява толкова много, че той решава да започне диета. До този момент американеца е употребявал по 7000 калории на денонощие. Ако по-рано неговото меню е било съставено предимно от фаст-фуд, който той си е поръчвал по телефона от вкъщи, то сега той преминал само на здравословни храни. На закуска – зърнена закуска и натурален йогурт без захар, плюс чаша зеленчуков сок. На обед и вечеря – пиле и ориз със зеленчуци. В петък Браян си позволявал малко сладолед.

21614-0

•   Следваща стъпка стават физическите упражнения. При това често Джеки «съпровожда» Браян по време на неговите пешеходни походи повдигайки духа му през Скайп и заставяйки го да измине още една допълнителна миля. След разходките идва ред на велосипеда. Паралелно Флеминг си намира работа, така че неговия живот започва да се подрежда по всички направления. Ако преди за рутинен преглед в болница за него изпращаха специален автомобил, то сега той се подготвя да участва в първия в своя живот маратон. За две години мъжа успява да отслабне със 180 килограма.

21615-0

•   През декември 2013 – една година след като те се запознават в Draw Something – Браян отлита за Европа, за да се срещне лично със своята спасителка. Заедно те се качват на най-горната площадка на Айфеловата кула – разбира се пеша, по стълбите, а не с асансьора.
- Джеки е най-хубавото нещо, което ми се е случвало, - твърди Флеминг, - Аз мисля, че тя спаси моя живот, независимо, че тя никога няма да си признае това.

21616-0

Източник: www.sooziq.com

Браво за темата, Кати! Много вдъхновяващо и актуално, като се има предвид масовото злоупотребяване с храната, в което и ние участваме по един или друг начин. :bravo: :bravo: :bravo:
Прекрасно!
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Браво, Кати  :bravo: Историята въздейства, като леден душ - милиони хора са  обезверени и пропадат точно в копката на храните и алкохола и не се ли появи Ангел спасител изчезват от битието!
Кака, всичко знае...

Време е да станем сами свои ангели-спасители, особено що се отнася до това, което вкарваме в тялото си. Аз от известно време минах на сурова храна и съм изумена колко вкусно се храня и колко добре се чувствам сега.! ::)
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Време е да станем сами свои ангели-спасители, особено що се отнася до това, което вкарваме в тялото си. Аз от известно време минах на сурова храна и съм изумена колко вкусно се храня и колко добре се чувствам сега.! ::)

Какво значи "сурова храна" - само плодове и зеленчуци ли???  :blink: Каква е разлакита с вегетерианството тогава?

Пия прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, не ям нищо, което е готвено на повече от 50 градуса - т.е. трябва да е готвено на пара или сушено на слаба фурна. Ям салати и добавям ядки, билкови подправки и по малко изкиснато сирене или несолен кашкавал. Тези последните не се препоръчват, но на мен ми понасят добре и още не съм ги махнала.Не съм маниачка на тази тема, затова по специални поводи си позволявам готвено, месо или сладкиш, но веднага след това пак минавам на сурово хранене. Правя си сурови супи и пастети от зеленчуци..има много неща, които могат да се направят, за да сме сити и здрави. Виж това, ако се интересуваш:
www.dokumentalni.com/...

www.zdravei.org/...

zdravjivot.org/...

Вдъхнових се от истории като на този млад мъж, а също и от разказите на хора, които са постигнали пълно здраве дълго след като лекарите са ги отписали. Засега по себе си виждам, че тялото ми се завръща към физически показатели, които не съм имала от десет години. Това ми е достатъчно, за да съм мотивирана да продължа и занапред да се храня така.
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Звучи невероятно... да свалиш 40 кг за един месец  :upset: не съм специалист в тази област но ми звучи малко нереално. А отговора на Яна (последния), ме заинтригува много. Аз лично нямам проблеми с килограмите, но здравословното хранене не е никак маловажно в изключително напрегнатото ни и стресово ежедневие  :idea:

Звучи невероятно... да свалиш 40 кг за един месец  :upset: не съм специалист в тази област но ми звучи малко нереално. А отговора на Яна (последния), ме заинтригува много. Аз лично нямам проблеми с килограмите, но здравословното хранене не е никак маловажно в изключително напрегнатото ни и стресово ежедневие  :idea:
Голдман, правиш ме щастлива с този коментар!   ::) Благодаря ти! :agree:
Пропуснах да кажа, че от години имам двустранна дискова херния и лекарите, естествено, се опитват да ме накарат да се оперирам също от години. Преди да започна суровоядското хранене, сутрин като се опитвах да стана, без да съм се раздвижила с гимнастика в леглото преди това, просто падах от болката.
 :faceoff:
 За този месец сурово хранене, болката изчезна съвсем и всяка проява на болестно състояние изчезна от организма и самочувствието ми. Обичам салати и плодове и ям много - винаги съм яла наистина много. Но сега от храната не дебелея, а слабея и съм свалила от лицето и фигурата си поне десет години само за месец! Свалените килограми не са много, но те и не ме интересуват, защото аз не съм дебела. За мен е важен резултата в здравословен план и той е отличен!
Ще се радвам, ако с опита си помогна и на други хора да се освободят от болка, потиснатост, хронична умора, раздразнителност, липса на концентрация, непродуктивност в работата и каквото там имат като оплакване. Защото смяната на храненето доведе до премахване на ВСИЧКО ТОВА от моя живот и тяло. ::)
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Яна, аз имам подобен проблем с гърба - не съм ходил на лекар понеже болката е поносима  :biggrin:, но сутрин имам доста проблеми при раздвижване. Каква по-точно диета спазваш. Моля те сподели малко повече за твоя начин на хранене.

Яна, аз имам подобен проблем с гърба - не съм ходил на лекар понеже болката е поносима  :biggrin:, но сутрин имам доста проблеми при раздвижване. Каква по-точно диета спазваш. Моля те сподели малко повече за твоя начин на хранене.
С радост, Борис! ::)
На първи януари открих джусинга - обяснен е в сайта www.zdravei.org/...
Реших да си направя прочистване  и започнах да пия всяка сутрин прясно изцеден сок от плодове и зеленчуци - най-вкусно ми е червено цвекло с моркови, ябълка и джинджифил, но може да е всеки сок, който обичаш!
Нищо друго не промених в начина си на хранене, но желанието ми за сурови храни започна да преобладава и някак неусетно спрях да искам месо и хляб. После прочетох в сайта и за суровоядството и започнах да се храня с всичко, което мога да ям без готвене. Салати, блендирани зеленчукови смеси, , сурови моркови - заместват ми гризините и са много полезни!, и да си готвя на пара по малко картофки с тиквички, моркови, зелен фасул, карфиол...
От време на време си накисвам леща и си я варя с малко вода до омекване с една скилидка чесън. После добавям само сол и оцет и никакво олио, макар че то не би попречило, ако не е пържено.
Превръщам това в начин на живот, защото от готвената храна се чувствам тежка и депресирана.
Има една книга на доктор Гайдурков, която можеш да си изтеглиш от тук: www.spiralata.net/...
Комбинирам нещата, които ми допадат и не се вманиачвам в нито една система. Слушам тялото си и му давам най-здравословната храна, но така, че да ми е вкусно и да съм сита.
Това ми е рецептата, но има и още нещо - правя всичко по силите си да не мисля лошо за никого и най-вече за себе си. Не винаги ми се удава, но имам голям напредък! :smile:
Също така ям и ядки - сурови и накиснати по възможност. В книгата има повече информация за това, а и на сайта също. Има и други сайтове с препоръки за този вид хранене - публикувала съ м ги по-нагоре.
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Цялата история звучи по-холивудски нереално. Вие замисляте ли се какво значи 40 кг за 1 месец  :dont:
Просто приказка за човешката воля  8)

Бибс, ако си двеста килограма и намалиш драстично храната, със сигурност ще сваляш по 1-2 кг на ден само от изхвърлената вода. Гледах в yutube филм за жена, която е била 560кг и се подлага на отслабване под лекарски контрол. Само в сауната, тази жена изхвърляше по 12 кг течности на ден!!!
Така че няма нищо странно в това отслабване с 40кг за месец, особено при силна мотивация от страна на отслабващия!
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

С радост, Борис!
На първи януари открих джусинга - обяснен е в сайта www.zdravei.org/...leka/

Яна, благодаря  :agree: ще прегледам сайтовете и ако ми възникнат въпроси ще ти пиша пак.
Благодаря още веднъж  :P

Винаги си добре дошъл, Борис!  :smile: Както и всеки друг, пожелал да научи повече. :-)
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.