Автор Как японските будисти погребват своите котки

7
Оказва се, че при будистите има специална погребална церемония за котки и специални служби, които я осъществяват. Ето как става това.

Погребално бюро за домашни животни.

21 снимки.

21797-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Церемонията за прощаване с домашни любимци се провежда на първия етаж.

21798-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Олтар пред камерата, където се извършва кремацията

21799-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

След като монаха прочете всички молитви и изпее всички полагащи се песнопения, стопаните на животното запалват благоухания

21800-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

След това монаха слага котката на ложето за кремация и отново се моли

21801-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Докато протича кремацията, посетителите чакат в стая, пълна с погребални урни за животни

21802-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Урни за прах на домашни животни

21803-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

На посетителите им се предлага да си изберат урна и опаковка, където ще се съхраняват останките на техния любимец

21804-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Всичко, което остава от котката след кремация

21805-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Монаха събира костите на метален поднос

21806-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Череп, кости на лапите и опашката

21807-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Костите се събират с помощта на пръчици

21808-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Монаха подрежда костите така, както те са се разполагали навремето в опашката на животното

21809-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Монаха се отнася с голямо внимание и почитание към останките на животното

21810-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Някои по-едри кости се налага да се раздробяват, за да могат да се поместят в урната

21811-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Останките не се слагат хаотично в урната, а в определен ред.

21812-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

След като основната работа е завършена, монаха моли стопаните да положат с ръце костите на опашката

21813-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

След това с помощта на четчица, в урната се измитат най-малките парченца и прах от костите

21814-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Монаха запечатва урната и я поставя в избраната от стопаните опаковка

21815-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

В своя дом японците правят нещо като малък „мемориал“ за умрелите си любимци.

21816-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

“Липсваш ни”

21817-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Много интересен ритуал, Банши!  :bravo:
Питам се обаче, дали не е създаден с комерсиална цел?  :blink: За Япония не знам, но в нашата страна познавам няколко собственици на погребални агенции за хора и като знам какво е тяхното отношение към смъртта и скръбта на останалите живи.... направо ми идва да не умирам никога, за да не позволя на синовете си да попадат в комерсиалните ръце на тези "услужливи" посредници!
Хареса ми това, че монахът се отнася с огромно уважение към останките на животното. Браво! :bravo:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Определено уважението на монаха е много голямо  :pray: ако не беше това щях да кажа, че е прекалено да се обръща такова внимание на останките на едно коте, но... да не забравяме,че това е Япония , а там всеки си върши работата с огромно уважение и старание :idea:

   Ще се отклоня малко от темата, но това което ми хрумва е, че в БГ няма никакъв регламент, институция или места за подобни дейности. Или поне аз не знам за такива.
   Не искам да звучи грубо комесриално, но ми се струва че някой предприемчив погребален агент може да разнообрази услугите си. Така или иначе съм сигурен за немалък брой граждани, които биха искали по един по-достоен начин да се сбогуват с домашния силюбимец, който години наред е бил част от семейството.  Въпросът е да се намери подходящ начин  и място.
  :rip:
Да приберем навреме хляба на народа!

Георгиев, идеята е прекрасна! :bravo:
Имам приятелки, които са наистина привързани към представителите на животинското царство и искат да направят приют за изоставени домашни любимци.
Мисля, че само хора, които наистина обичат животните, могат да им осигурят достойно изпращане и ако позволиш, ще им подам твоята идея?
Ще бъде бизнес, но съчетан с любов към животните. :idea:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Георгиев, идеята е прекрасна! :bravo:
Имам приятелки, които са наистина привързани към представителите на животинското царство и искат да направят приют за изоставени домашни любимци.
Мисля, че само хора, които наистина обичат животните, могат да им осигурят достойно изпращане и ако позволиш, ще им подам твоята идея?
Ще бъде бизнес, но съчетан с любов към животните. :idea:

  Защо не, това си е пазарна ниша поне засега . Ако го правят и хора с отношение към животните още по-добре.
Да приберем навреме хляба на народа!

Благодаря! :agree:
Ще предам идеята! момичетата наистина искат да помогнат и обичат животните повече от всички, които съм виждала. :smile:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Наистина добра идея Георгиев  :up: Яна, ако твоите приятелки прегърнат идеята, сигурен съм, че ще си осигурят прилично препитание и ще бъдат полезни на много хора  :idea: Яна, моля дръж ни в течение на начинанието  :up:

Ами, предадох идеята и те казаха, че засега в проекта им фигурира по-скоро гробище за домашни любимци, защото в София няма такова и опечалените стопани срещат много проблеми, докато си погребат починалия любимец.  :(

В екарисажните служби им искали много пари на час за изгаряне на труповете, а иначе се налагало да ги заравят където намерят.

Надявам се момичетата да се окажат сериозни в намеренията си да правят гробище за домашни любимци, защото явно наистина има пазарна ниша и то - не малка! :idea:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

И да пуснат една тема тук после, ще бъде интересно  :hacker:
Бжжж бжжжж бззз...