Автор Иновационен комбайн за събиране на краставици!!!

6
Гениално изобретение на белоруските учени, нямащо аналог в света. За да видите как работи влезте в темата. Наистина е яко измислено, но без усмивка не може да се подмине. :smile:
Общо 11 снимки:

22310-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Много яко  :D интересно е каква е тегловата категория труженички, която може да понесе това натоварване  :D

Ох, не съм убедена, че методът е уникален и единствен по рода си. Мой познат ми разказа за подобно бране на краставици в Англия или Франция - нямам точен спомен. Отишъл на гурбет и се върнал много бързо, защото от постоянното лежане на гърди, е получил постоянни болки в гръдния кош и нямало как да продължи.
Методът действително улеснява брането на краставици, защото постоянното навеждане е много рисково за травми на гръбначния стълб. Много наши сънародници берат краставици, ягоди, гъби, цветя и всякакви други земеделски култури в чужбина. Това са хора с образование и професии, но Европа ни дава само такива работни места и хората се принуждават да приемат, защото тук не могат да си изхранят децата.  :(
Въпросният приятел, който ми разказа за лежащото бране на краставици, сподели също, че след един такъв работен ден, през нощта не можели да дишат, защото гръдната кост се травмирала от притискането и в дробовете вечер се появявала силна болка при дишане.
На мен не ми предизвиква усмивка тази серия от фотографии, но съм благодарна, че ми даваш възможност да видя тези комбайни, Банши!
Както винаги - добро представяне! :up:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Какво прави днес на работа?
Цял ден лежах )  :P

Яна, аз нямам такива впечатления от приятели, но от снимките достатъчно ясно се вижда, че при тази стойка, притискането на гръдния кош е много сериозно. Убедена съм, че в края на работния ден физическото състояние на берача, съвсем няма да е най-доброто  :( темата създава по-скоро тъжно отколко весело настроение  :dont:
Кака, всичко знае...

И аз съм на мнение, че няма нищо хубаво в този метод за  събиране на краставици. Мисля си, че се използва по скоро за да се пазят краствиците от отъпкване, а не като улеснение за берачите.
Иначе темата е интересна. :bravo:
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!