Автор Високи мошенически технологии по време на изпит в Китай

5
Китайски полицаи показаха устройства, с помощта на които абитуриенти са се опитвали да преписват по време на националните изпити.

Преди една седмица почти десет милиона китайски абитуриента преминаха едно сериозно изпитание. Те бяха на изпит гаокао — общонационален изпит за постъпване във висше учебно заведение. По-високата оценка от този изпит увеличава шансовете за постъпвате в престижен вуз, а това значи и светло бъдеще. И по пътя към това бъдеще нищо не може да спре нито родителите, нито самите абитуриенти. Някои нарушители са се опитали да повишат своите шансове използвайки високотехнологично оборудване. Такова оборудване може и да е помогнало на някого, но това е малко вероятно, взимайки предвид жестокия контрол от страна на властите.

Тези дни китайската полиция публикува снимки на някои от конфискуваните устройства
9 снимки © Reuters

1. Устройство съставено от кабели, две батерийки и мобилен телефон с приемник е било открито в китайски студент, който с негова помощ се е опивал да премине изпита в град Чънду, Китай.

22492-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

2. Полицай показва очила със скрита камера и миниатюрен приемник, прикрепен към медал. Шънян, провинция Ляонин, Китай.

22493-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

3. Скрита камера в химикал и приемник под формата на гумичка конфискувани от властите в Чънду в провинция Съчуан.

22494-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

4. Мобилни устройства и приемници, конфискувани от властите в  Чънду, провинция Съчуан, Китай.

22495-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

5. Сътрудник контролира радиоефира, за да предотврати всякакви нарушения по време на встъпителните изпити в университета Циндао, в източен Китай.

22496-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

6. Друг сътрудник, който също следи радиоефира по време на встъпителния изпит в университета Циндао.

22497-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

7. Въоръжени полицаи на пост по време на изпитите в Ухан. Отношението към изпита гаокао в Китай е толкова сериозно, че улиците около залите, в които се провежда се патрулират от въоръжени полицаи.

22498-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

8. Студентите дават обет да съблюдават установените правила по време на встъпителните изпити в колежа Бочжоу, провинция Анхой.

22499-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

9. Роднини се молят за своите деца по време на изпита в националния колеж в Ухан, провинция Хубей.

22500-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Леле, това ако се проконтролира така в България, половината студенти няма да бъдат приети! :bravo: :bravo: :bravo:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

4. Мобилни устройства и приемници, конфискувани от властите в  Чънду, провинция Съчуан, Китай.

(Attachment Link)

Странни китайци, всички телефони са Нокия :smile:

половината студенти няма да бъдат приети!

а приетата половина въобще няма да завършат... :biggrin:

високо технологичните нации са такива във всичко  :D няма как да правят какви ли не "китайски" джунджурии и да не могат да спретнат джаджи за преписване. страшното при тях обаче е като те барнат - най-малко доживотна каторга в бамбуковата днунгла при гладните панди  :sm_biggrin:  :D