Автор Всекидневна от 70-те години на 20 век в СССР

8
38 снимки via, превод Bobo

Привет на всички! Завърших много дълъг, но безумно интересен проект: миниатюрна всекидневна на възрастна жена, живееща в 70-те или 80-те години на миналия век в СССР.

Миниатюра, мащаб 1:12.

Материали: пенокартон, балса, фурнир, самозалепващо фолио, светодиоди, натурална коприна, бамбукови салфетки, стъкло, огледало, кожа, акрилови бои, тел, различни капачки-бурканчета....

Излязоха наистина много снимки, независимо от това че се постарах да отсея. Така че, настанете се по-удобно и да започваме разглеждането.


В самото начало искам да уточня, че шевната машина е купешка. Това е единствения предмет в стаята, който не е направен от мен.

Веднага след като влезем в стаята, пред нас се открива ето такъв вид:

23191-0

И така, кой живее в този малък апартамент с уютен абажур? Ами тук живее една миниатюрна баба, която много обича да плете.

23192-0

Запознайте се със стопанката на стаята.

23193-0

Побелели коси, очила.

23194-0

И с плетиво в ръце.

23195-0

Със стопанката се запознахме, но с какво започва стаята? Правилно, с вратата. Този път с вратата си поиграх, направих я както трябва: щурц, каса, праг, лайсни, даже брава с езиче има.

23196-0

Ето така изглежда вратата от вътре

23197-0

До вратата има радиола, а над нея часовник с кукувичка.

23198-0


Лек ветрец поклаща пердетата

23200-0

А в ъгъла се крие шевната машина

23201-0

И всякакви дреболии за нея. В кутийката има разноцветни конци, игли, ножици. На снимката нещо не се виждат всички неща. Но ги има. Честно-честно!

23202-0

Над шевната машина има книжна полица със събрани съчинения на съветски и чуждестранни класици. Есенин, Дж.Лондон, Пушкин. Стъклата в полицата се отварят, всяка книжка може да бъде извадена и "прочетена"

23203-0

Абажур.

23204-0

Общ изглед към стаята

23205-0

Ето и малко детайли. На огледалото има телефон и настолна лампа. Лампата не и е там мястото, но най-вероятно тя временно не е нужна на стопанката, щом я е оставила там.

23206-0

Същия шкаф с огледалото осветен от вечерните лъчи на слънцето. Простете ме, но не можах да избера снимка. Качеството на първата беше по-добро, виждаха се по ясно предметите, а на втората се получи невероятна атмосфера!

23207-0

Домашни чехли и подставка за крака

23208-0

До прозореца има телевизор.

23209-0

Който е следил внимателно процеса, знае, че по телевизора може да се гледат различни предавания и филми. Сега има около 15, точно не съм ги броила. Така, че няма да има скука!!!

23210-0

А след това дойде на баба внучето и направи закачалка за завесите вместо сова.

23211-0

А ако някой надзърне през прозореца, ще види ето такава картинка.

23212-0

Или столетника на перваза.

23213-0

Помолиха ме да покажа по отблизо радиатора. Показвам!

23214-0

И още веднъж, без щори. Тръбите са вградени в стената.

23215-0

Вие вече сигурно забелязахте, че в ъгъла стои голям гардероб. Но той не е обикновен! Там се крие ужасно чудовище Буранище!

23216-0

Макар че не е чак толкова страшно и лошо чудовище, така че има място и за дрехи.

23217-0

В стаята има и бюфет, с кристални съдове, гарафа, чаши и други. Всичко е както трябва.

23218-0