Автор Домашни пици ;)

9
Привет на всички от мен! След цяла година работа дойде време за отдих.
Толкова много неща си бях намислила да свърша през отпуската, но изобщо не мога да си организирам времето. Дъщеря ми като всяко дете си иска своето а вече имаме и котарак, който колкото по-голям става, толкова повече бели прави. На моменти направо ми идва да  :alkash:, но иначе няма да е весело.
Та.....днес реших да угодя на малката и да и няправя домашни пици, че ме врънка от няколко дни.
И ето, въпреки жегата се запасявам с продукти и започвам. Както винаги всичко си правя сама нали мама така ме е учила - домашно приготвеното е най-вкусно.

23723-0
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

За тестото са нужни:

500 гр брашно
1/2 кубче мая
1 ч.ч прясно мляко
2 яйца
8 суп. лъж. олио

Сипваме брашното, правим кладенче в него добавяме разбитите като за омлет яйца, маята и прясното мляко. Замесваме меко тесто и оставяме да втаса около 20-30 мин.


23725-0
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Подготваме си сосчето за мазане: кетчуп(лютеничка), вода, олио, сол, риган и бисилек..


23727-0
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Подготвяме си и останалите продукти и започваме...

23728-0
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Дъщеря ми пое ролята на майстор - аранжор  :smile:

23731-0
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Аз сложих да ги пека на 150 градуса с вентилатор. За 10 минути стават точно, след това още 5 мин за кашкавалчето...
23734-0
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Ето го и крайния резултат..
23735-0
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Най-интересното след един час потене беше:
" Мамо, може ли за мен пържолка, а татко ще яде пиците?!"
 :D :D :D

Да ви е сладко :beer:

23736-0
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

ммм, и аз искам  :vilka:

татко изяде ли пиците? Или останаха за котарака?  :gigi:
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

татко изяде ли пиците? Или останаха за котарака?  :gigi:
Грубиян  :P пиците изглеждат разкошни, а съм сигурна, че са и страхотно вкусни  :vilka: а детето, като всяко дете интереса му е докато се случат нещицата - след това вече поръчва "пържолката"  :biggrin:

Val4i, като ти гледам готварските публикации и си мисля, че в сайта трябва да имаме специален раздел готварство. :idea:
Така ясно и прегледно обясняваш рецептите, че и идиот може да се научи да ги прави. Браво на теб! :bravo: :bravo: :bravo:
Пиците са така апетитни, че със сигурност никой в къщи не е отказал да ги хапне!
А децата обичат да се закачат с майките си - питайте мене.. :P Направи си правят гаргара с мен сега, като са големи. Например:
-"Мамо, колко калории има в 100гр сапун???" - след което ме прегръщат и двамата, за да не се налага да се извиняват! ::)

Крегор, ако направиш раздел "Готварски рецепти", и други може да се включат, а и много ще се четат тези публикации... ::)
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Много сте мили :wub: Благодаря ви, че оценявате темите ми   :P
Като бях малка мама постоянно правеше какви ли не сладкиши: кексове, орехчета, черешки, прасковки, кошнички, фунийки с млечен крем, торти .... Все още като съм в тях с удоволствие разглеждам стария тефтер с рецепти. В никоя сладкарница няма да намерите такива вкусотии, но винаги с търпение можете да направите у дома. Идеята на темичките ми е, че независимо от огромното разнообразие на пазара домашно приготвената храна е най-вкусна и полезна със сигурност.
При мен най-хубавото е, че обичам да правя, но рядко хапвам сладичко/фен съм на соленичкото/. Така от една страна си доставям удоволствие, а от друга си пазя фигурата :D
Яни, надявам се Kregor скоро да се включи с мнение по въпроса за кулинарен раздел :smile:
Скоро ще направя една темичка, в която с удоволствие ще ви покажа няколко торти правени от мен 8)
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Много сте мили :wub: Благодаря ви, че оценявате темите ми   :P
Като бях малка мама постоянно правеше какви ли не сладкиши: кексове, орехчета, черешки, прасковки, кошнички, фунийки с млечен крем, торти .... Все още като съм в тях с удоволствие разглеждам стария тефтер с рецепти. В никоя сладкарница няма да намерите такива вкусотии, но винаги с търпение можете да направите у дома. Идеята на темичките ми е, че независимо от огромното разнообразие на пазара домашно приготвената храна е най-вкусна и полезна със сигурност.
При мен най-хубавото е, че обичам да правя, но рядко хапвам сладичко/фен съм на соленичкото/. Така от една страна си доставям удоволствие, а от друга си пазя фигурата :D
Яни, надявам се Kregor скоро да се включи с мнение по въпроса за кулинарен раздел :smile:
Скоро ще направя една темичка, в която с удоволствие ще ви покажа няколко торти правени от мен 8)

Крегор?  :P Ти си на ход!  ::)
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

татко изяде ли пиците? Или останаха за котарака?  :gigi:
Мога с гордост да кажа, че татко си хапна от пиците :) За котака незнам, ама съдейки по лакомията му сигурно е намазал и той....


23818-0
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Много красив котарак имате, по-скоро все още малък котаранчо май  :smile:

Благодаря, малък е - на 4 месеца, но много лаком. Слагам още една снимка и спирам да не спамя темата....

23820-0
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Красавец. Той май и крем карамел обича  :smile:

М-дааааааааа всичко обича. Преди малко един домат от салатата беше размазал по дивана :sm_biggrin:
Понякога се чудя да се смея ли или да плача с него :D :D :D
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!