Автор Разходка в Япония

7
Взето от тук: ru-travel.livejournal.com/...
Превод от мен!  :smile:
77 снимки и текст:

С мъжа ми наскоро се върнахме от Япония, където ходенето по магазини и разглеждането на витрини е не само развлечение, но и пълноценна културна програма.

Няма да ви досаждам с разкази за природата на японското чувство за красота, просто ще ви покажа витрини, стоки и храна, които японците смятат за kawai – тоест за хубави и стилни.

23737-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

1. Палачинките със сладък пълнеж (сладолед, чийзкейк, крем, ягоди, вафли и др.) са много популярни, особено сред младежите. На витрината стоят макети, на продавачката просто се казва номера, който искате.

23738-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

2. Аз разбира се не издържах на изкушението. Пълнежа е хубав, но самата палачинка не ми хареса много.

23739-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

3. Мъжа ми нарече този магазин "Всичко за зайците") Истината е че японците вярват, че заека носи късмет.

23740-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

4. Въртележка от зайци (150 $)

23741-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

5. Японците много обичат малките сувенири. Някои смятат, че това е свързано с малкия размер на японските апартаменти.

23742-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

6. Жизнерадостни портмонета. Такова портмоне може да видите да носи и много възрастна жена.

23743-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

7. Чанти с формата на панди и прасенца

23744-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

8. Струва ми се, че момичето облечено в кимоно се слива много хармонично с продукцията на Hello Kitty

23745-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

9. Мече на люлка – умилителна картинка. Малко само ме смущава надписа WC

23746-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

10. Вход в МОЛ

23747-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

11. Любимата улица на модерните японци

23748-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

12. Японска работа

23749-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

13. Арт-проект в един от подлезите на Токио. Останах с впечатлението, че ако искам мога да стигна до коя да е точка в града движейки се само по подземни тунели и търговски центрове, без да излизам на улицата. Същото може да се направи и по надземните преходи и естакади, без да се спускаш на земята.

23750-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

14. Строителни заграждения с маймунки

23751-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

15. В магазинаTokyu Hands се продават всякакви неща за творчество и хоби или просто различни странни неща, затова тук загубих час и половина в разглеждане. Филиала в който попаднахме (за нещастие на мъжа ми) имаше осем етажа.

23752-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

16. Японците са луди на тема тиксо. Срам и позор е да нямаш няколко ролки вкъщи. За магазините пък е задължително да опаковат своите стоки с фирмено тиксо.

23753-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

17. За всяка ситуация е необходимо подходящо тиксо. За пакет с гъби трябва тиксо с гъби, за подарък на котката – тиксо с котета…

23754-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

18. На второ място по популярност след тиксата са печатите. Около всяка забележителност има маса, на което можете да си сложите печат с нейното изображение на лист хартия или в своя тефтер. Тези са предназначени за скрапбукинг, училищни тетрадки и травелбукинг.

23755-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

19. Още малко печати

23756-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

20. А сега за малко по-полезните вещи. Чантичка за химикалки и моливи във формата на риба.

23757-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

21. Идеята е доведена до край

23758-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

22. Апетитен калъф за айфон

23759-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

23. Учебни пръчици за деца. Между другото японците искрено се удивляват, че ние също можем да ядем с пръчици)

23760-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

24. Някой път ще си купя такава възглавница и ще спя в нея в самолета докато пътувам.

23761-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

25. В Tokyu Hands се продават много аксесоари за бенто – японски кутии за закуски. Храната на работа или в училище е прието да се украсява и да се носи в красива кутийка. С помощта на това приспособление може да се направят хлебчета във формата на глава на панда

23762-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

26. А още по-красиво ще стане ако пандата все едно наднича от парчето хляб

23763-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

27. Запушалка за капак

23764-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

28. С тези питки има голям риск да преядеш с хартия

23765-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

29. Ето това не го разбрахме. По всичко изглежда, че като си завържеш краката с тази панделка в метрото и краката ти ще стоят прибрани. Аз седнах в магазина, за да изпитам устройството върху себе си, и японките до мен веднага се отдръпнаха)

23766-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...