Автор Разходка в Япония

30. Миниатюра–едно от любимите хобита на японците. Тук могат да се купят строителни материали за ето такива миниатюрни къщички..

23767-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

31. ...и всякакви клончета, листенца, мъх, камъчета за мини-градинки. Този макет стои в музея Едо-Токио

23768-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

32. Животните от вълнена прежда са друга слабост на японците. Но сигурно сами разбирате, че да се направи подобно нещо от начинаещ е невъзможно, вътре има парчета прежда с нужните цветове.

23769-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

33. Такива (или всякакви други) играчки е прието да се закачат на телефона или чантата.

23770-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

34. Магазина, който ме порази още повече от Tokyu Hands, - Yuzavaya. Тук може да се намери абсолютно всякакъв плат!

23771-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

35. Особено ако става дума за базови шарки и разцветки.

23772-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

36. Може би съм изостанала, но къде в Москва има подобен магазин?

23773-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

37. Платове с рисунък - от 250 руб./метър (приблизително 10 лева – бел. прев.), памучни в един тон (никъде не съм виждала такова разнообразие от пастелни цветове) - от 120 руб./метър (приблизително 5 лева – бел. прев.). Всичко е произведено в Япония.

23774-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

38. Платове с традиционно японски рисунък. Такива често се използват за кимона.

23775-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

39. Моите японски покупки (даже комикс за някакъв Бакуман домъкнах)

23776-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

40. Най-много ми харесаха японските супермаркети. Сега преглеждам видеото, което заснех, на него аз почти до всеки щанд повтарям "защо няма такива неща при нас в Бутово“ (квартал в Москва-бел. прев.) Макар,че избора на плодове в Токио е доста ограничен. И даже прозаичните мандарини и ябълки тук са доста скъпи

23777-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

41. В супермаркетите към големите търговски вериги може на място да се похапнат всякакви вкусотии.

23778-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

42. Около Сребърния Павилион в Киото ние отново бяхме нападнати от ученици със задания за домашно. Разпитваха ни от къде сме и какви японски ястия сме опитвали. Аз им показах тази картинка и те одобрително казаха: "Kawai!")

23779-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

43. Просто не е възможно да се намери бонбон без някаква картинка на него или вътре в него?

23780-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

44. Тези имаха вкус на обикновена захар, но с привкус на зелен чай.

23781-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

45. Притесних се, че снимката ми изглежда малко пошла. Докато не видях снимката направена от мъжа ми)))) (виж по-долу)

23782-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

46. Хехехе. Това е просто сладолед!

23783-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

47. Модерен салон за чай в Гинза. Там няма маси, чая се сервира направо на пейките. Имаш чувството, че седиш в стая за отдих по време на работа)

23784-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

48. Чашка за използвано чаено пакетче!

23785-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

49. Разправят, че такъв сладолед правят в Москва, в музея на Дарвин. Аз не споря, просто японците харесват топчета

23786-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

50. Най модерното нещо за ядене в Япония сега са американските панкейкове. Но японците на всякъде се изхитряват да сложат и нещо свое. Обърнете внимание на интересните прибори за хранене)

23787-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

51. Във всеки магазин може да се купят курабийки съответстващи на неговата тематика.

23788-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

52. В района Хакон, където има много горещи вулканични източници, японците са измислили как да печелят от пепелта.В нея зариват обикновени сурови яйца, а на изхода се получават ето такива черни, вече сварени. Легенда гласи, че всяко изядено черно яйце увеличава живота със 7 години. Но не това ме порази.

23789-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

53. Порази ме количеството сувенири на тема черни яйца. Например ето такива кексчета.

23790-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

54. Курабии Рилакума

23791-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

55. Рилакума е мечка с мълния на гърба.

23792-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

56. Обикновено на лицето на Рилакума няма никакво изражение, и имено това им харесва на японците – можеш сам да му измислиш каквото си искаш настроение.

23793-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

57. Часовник с мече

23794-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

58. Съседите на Рилакума

23795-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

59. Интересна кутийка с храна. Изглежда красиво, но не ми хареса, има прекалено много оцет.

23796-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...