Автор Разходка в Япония

60. Йоба-соба. Соба значи спагети. Какво обаче от всичко останало е Йоба не е ясно.Учудва ме способността на японците да се хранят със всякакъв вид растения, те ги наричат зеленчуци.
Но по принцип изглежда много красиво!

23797-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

61. В Токио бяхме на гости на местни японци. Има такава програма: оставяш заявка в интернет с описание на себе си и на своите увлечения, на тази заявка могат да отговорят няколко човека, ти си избираш този, който най-много ти харесва, и по този начин ние бяхме поканени от истинска! японка в нейния дом на обед, който тя беше направила сама. Удоволствието не е безплатно, нещо около 30 долара. Ние бяхме на гости при Минти. Аз много бях чела, че японците са затворени и срамежливи хора, но честно да ви кажа на ниво повърхностно запознаване това съвсем не си личи. Минти ни посрещна около метрото, облечена в кимоно, през цялото време говореше и се смееше. С нея имаше и две приятелки: едната беше обута с обувки поне два размера над нужния, а втората държеше кутия обвита с червена кърпа, досущ като Червената Шапчица. Оказва се, че в кутията е обеда, а традицията повелява всичко това да е завито с кърпа. Въобще японците имат хиляди обичаи и всяка една дреболийка означава нещо…

23798-0

62. Когато тя разопакова всичко, ние се шашнахме. Всичко беше толкова красиво направено.

23799-0

63. Омлет тънък като хартия. Всичко беше направено на вързопчета и завързано със златни връвчици. Вътре имаше пълнеж от ориз и други неща.

23800-0

64. За подставки на пръчиците Минти използва хартия огъната във вид на ветрило.

23801-0

65. По цялото жилище имаше сложени какви ли не малки фигурки. В тоалетната не ми се снимаше, но и там имаше рафтче с наредени на него зайци.Също така там имаше специални тоалетни чехли, чувала съм че това не е рядкост в Япония. Отваряш вратата, събуваш домашните чехли и обуваш тоалетни, сядаш на мекото клекало с подгряване, след това махаш тоалетните чехли, обуваш стайните…

23802-0

66. Дрехи за бутилки

23803-0

67. Минти (отляво) и Михо (от дясно). Михо е фенка на Европа и много неща си докарва от там. Но отгоре е облечена с японско кимоно, което изглежда като авангарден жакет. Жалко, че езика на който разговаряхме с нея не е известен на науката, и аз така и не разбрах от къде го е купила)

23804-0

68. А така обичат да се обличат най-младите японки. Имено това момиче кани посетителите в мейдо-кафе, където посетителите ги чешат зад ушите или им правят масаж на краката. За тази работа е много важно момичето да изглежда именно мило, а не сексуално, иначе се губи концепцията kawai

23805-0

69. Розовите принцеси обичат да ходят в магазините Hello Kitty

23806-0

70. При тях даже зарядните за айфони са с анимационни герои.

23807-0

71. Сега е много модно да се пише, че Hello Kitty няма никакво отношение към Япония. Но истината, е че е измислено от дизайнерите на японската компания Sanrio. А легендата за това, че Hello Kitty "живее" в Лондон, те са съчинили защото по онова време в Япония всичко британско се е смятало за най-готино.

23808-0

72. Малко остана и аз щях да си купя такива чорапи. В Токио както и да се облечеш никого няма да учудиш. От тази гледна точка даже Ню Йорк някак си бледнее.

23809-0

73. Суперски тениски! За таткото и детето.

23810-0

74. Робот-ресторант, това беше най-безумното място на което съм била някога. Казват, че за интериора са похарчени 2 милиона долара. Наистина ли?

23811-0

75. Класическо японско изкуство

23812-0

76. В хотела, на оправените легла намираме хартиени чапли. Няма да се учудя ако разбера, че за тези оригами си има отделен човек, който ги прави)

Край!

23813-0

Благодаря, Банши!  :bravo: :bravo:
Наистина много интересна разходка ! Не съм била в Япония и за мен е наистина много интересно!
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Много интересен разказ, който за пореден път доказва колко са различни хората по света!

и на мен ми допадна много. не съм предполагала, че японците си падат толкова по сувенирчета и джунджурийки  :P
Кака, всичко знае...

наистина е много различно... и всички надписи са на японски  :blink:  :P