Автор Живота е гаден

11
24063-0

Като за начало се успокой и изпий чаша вода. За разлика от 185 милиона човека, на теб няма да ти се наложи да вземеш тази вода от открит водоизточник и да се опитваш да я пречистиш. Отвори хладилника и хапни нещо, нещо сладко например, сладкото повдига настроението. Ах, нищо не искаш? Нямаш апетит, в депресия си? Обаче 870 милиона души, такива като теб, биха се зарадвали и на мухлясал хляб. И не тръшкай вратата на хладилника, една седма от населението на земята живее с годишен бюджет равен на стойността на твоя обикновен хладилник. Сега върви в банята, измий се, освежи се, а не на улицата, както биха направили 3,2 милиарда, при това два милиарда и половина ще го правят светейки си с керосинова лампа, свещи, а може би и огън. Освежи ли се? Успокои ли се? Отлично. Щом вместо да спиш или да работиш ти седиш на любимия си сайт и четеш тази тема (значи има пари за интернет и компютър), значи най-вероятно имаш месечен доход не по-малък от 500$, а това означава че си част от 14% щастливци на тази планета. Още ли си сигурен, че живота е гаден?

Прекрасна тема, Кинг! :bravo:
Истината за имането и нямането е една от първите, които трябва да осъзнаем. :idea:
Втората е, че когато останем спокойни, нещата се нареждат сами! :P
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Всичко е относително.

Един косъм много ли е или малко?
Един косъм на главата е много малко, но един косъм в супата е твърде много. :idea:
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Много, много относително  :( интересно с какво се сравняват милиардерите и тази тема дали ги вълнува въобще?

Много, много относително  :( интересно с какво се сравняват милиардерите и тази тема дали ги вълнува въобще?
Според мен ги вълнуват къде, къде по-сериозни теми от нямането. 8)
Те най-добре знаят колко точно удовлетворение носят парите, когато са в големи количества. Всеки има своята участ и щастието за всички е в малките неща.
Животът доказва, че когато сме благодарни за това, което имаме, наистина ни се дава още от него. Също така, когато недоволстваме от нещо - получаваме още от същото.
Закон, който не познава изключения! :P
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Много, много относително  :( интересно с какво се сравняват милиардерите и тази тема дали ги вълнува въобще?
Според мен ги вълнуват къде, къде по-сериозни теми от нямането. 8)
Те най-добре знаят колко точно удовлетворение носят парите, когато са в големи количества. Всеки има своята участ и щастието за всички е в малките неща.
Животът доказва, че когато сме благодарни за това, което имаме, наистина ни се дава още от него. Също така, когато недоволстваме от нещо - получаваме още от същото.
Закон, който не познава изключения! :P
Благодаря  :agree: , но в някои дни ми е трудно да намеря "малките неща "  :smile:

Много, много относително  :( интересно с какво се сравняват милиардерите и тази тема дали ги вълнува въобще?
Според мен ги вълнуват къде, къде по-сериозни теми от нямането. 8)
Те най-добре знаят колко точно удовлетворение носят парите, когато са в големи количества. Всеки има своята участ и щастието за всички е в малките неща.
Животът доказва, че когато сме благодарни за това, което имаме, наистина ни се дава още от него. Също така, когато недоволстваме от нещо - получаваме още от същото.
Закон, който не познава изключения! :P
Благодаря  :agree: , но в някои дни ми е трудно да намеря "малките неща "  :smile:
...и на мен, приятелю... ::)
Но това не променя закона! :P
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.