Автор Внимание на всички родители! Батериите са опасни!

14
27139-0

Ще започна отдалеч, всички сме грешни, случва се да преспиваме с жени, лелички, момичета, случва се понякога заради тези недоразумения да се появяват деца, ето за тях и ще стане дума в моя разказ... При мен също вече има продължение на рода, вече е голямо – на 4 години… Расте, пиша, ака, яде, абе с две думи – всичко е шест… Наскоро ни идва на гости Дядо Коледа, подари подаръци, на таткото никога не е подарявал толкова много подаръци, колички, самолети, багери, много неща.. И целия този автопарк е на батерии...
Дребосъка разглоби една от колите, изкара й всички вътрешности, излишните части ги изхвърли, а нужното го остави… Нужното по неговото мнение бяха малките батерийки.
Една от батерийките си я напъха в носа, докато разберем какво става, докато го закараме в болницата, получи химическо изгаряне на лигавицата на носоглътката. От момента на напъхването до изваждането на батерийката бяха минали 4 часа най-много. Доктора обясни, че малките батерийки когато попаднат във влажна среда дават накъсо и започват да отвътре да завират и да се нагорещяват, започва да се отделя калиев хидроксид, който разяжда всичко.. ако се погълне такава батерия трябва операция, в нашия случай се разминахме с инжекции и две седмици в болница...
Бъдете внимателни родители, такива батерийки има почти във всяка играчка, ако не дай Боже нещо се случи веднага отивайте в болница, най-страшното е че ги гълтат и след това всичко в стомаха изгаря, колкото по-бързо се обърнете към лекар, толкова по-малко увреждания ще има…

Ето го и моя експеримент, два часа във вода:

27140-0

това наистина е ужасно  :faceoff:

Никога не съм предполагал, че тези миниатюрни батерии могат да доведат до такива последствия!  :blink:
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

До къде води прогреса! Навремето не само в носа, ами и в устата не можеха да се поберат, а сега..

Благодаря на Флип за темата! Дано да стигне до възможно най-много хора и ако спаси поне едно дете значи е имало смисъл от нея. Подканям всички гости и регистрирани потребители на сайта да разпространят темата сред възможно най-много свои познати!
Флип пожелавам на теб и на твоето семейство много здраве и щастие и дано повече никога не се случват лоши неща на малкия палавник!

Изключително полезна тема/разказ. Благодаря на автора за нея  :bravo:  :agree:
Кака, всичко знае...

  • default avatar
  • Гост
Затова аз подарявам на близките си моментни и запомнящи се изживявания. Никога няма да приема за нещо нормално тази масова покупвателна истерия  по тези празници, в повечето случаи на напълно ненужни материални дрънкулки. 

  • default avatar
  • Гост
Онзи ден по TLC даваха точно такъв случай.Детенце беше поглънало такава батерия и беше получило изгаряния .И аз не можех да повярвам че нищо и никаква батерийка може да причини такава беля :(

Затова аз подарявам на близките си моментни и запомнящи се изживявания. Никога няма да приема за нещо нормално тази масова покупвателна истерия  по тези празници, в повечето случаи на напълно ненужни материални дрънкулки. 

Прекрасно!!! Жалко, че не мога да ти дам едно "плюсче"  :up:  :P

Затова аз подарявам на близките си моментни и запомнящи се изживявания. Никога няма да приема за нещо нормално тази масова покупвателна истерия  по тези празници, в повечето случаи на напълно ненужни материални дрънкулки. 

То само играчки да се купуват е оливация, но и съвсем без играчки неможе :dont:
Не съм гинеколог, но мога да погледна...