Автор Релативистки вицове

15
Не ме питайте за смисъла на някои от тях... И аз не го знам  :biggrin:
В продължението 16 вица и още една картинка:

28592-0

1.
Върви един мъж през пустинята. Един ден, два дена, три. Водата му свършва, започва да губи съзнание. Изведнъж гледа — оазис. А там езеро, фонтани, хотел…
Влиза в хотела и иска стая!
А на него му отговарят, сори, но хотела е само за негри. Какво да прави…
Отишъл мъжа, купил си вакса, намазал си лицето, тялото, целия станал черен — влиза в хотела — дават му прекрасна стая.
И той казва на рецепцията, така и така, събудете ме  утре в 6 часа сутринта, бързам, трябва да продължавам нататък…
Събуждат го на сутринта в 6 часа, той става, облича се, раницата на гърба и тръгва.
Един ден върви, втори, трети, същата ситуация, оазис, хотел.
Влиза той в хотела — а там му казват, извинете, но хотела е само за бели.
Мъжа си помислил - голяма работа, отива до фонтана за да измие ваксата, търка-търка, а ваксата не се измива…
Оказало се че от рецепцията са събудили друг негър…

2.
Преподавател по математика чете лекция. В залата има два студента.
Изведнъж четирима стават и излизат.
Преподавателя си мисли: "Егати работата. Сега ще дойдат още двама и съвсем никой няма да остане…"

3.
Математик върви по улицата, вижда филхармония, афиш, "Камерен оркестър на Джо Пауъл".
О, казва той, интересно, ще вляза.
След час и половина излиза разстроен "Пфу, тривиален случай, k=3"

4.
Веднъж решили математик, физик и програмист да скочат от двадесет метрова кула в малък басейн.
Програмистът: извадил лаптоп, помислил, направил програма, скочил и улучил.
Физикът: помислил, спомнил си всички закони, сметнал, скочил, улучил.
Математикът: помислил, сметнал, още помислил, още пресметнал, след това започнал да брои отначало, скочил…и излетял към небето – объркал е знака.

5.
— Вие нямате салам нали?
— Ние нямаме риба, а салам нямат в съседният отдел.

6.
Пътуват във влак по Швейцария астроном, физик и математик.
През прозореца се пронася пасбище, на което астронома забелязва пасяща овца и казва:
— Охо… В тази страна има бели овце!
Физикът го поправя:
— Не, в тази страна има най-малко една бяла овца…
Математикът, снизходително:
— В тази страна има най-малко една овца, с най-малко една бяла страна….

7.
— Аз имам две дъщери-близначки, — казва посетител в кафене на своя съсед.
— И как ги различавате?
— По бенките. Блондинката има бенка на дясната ръка, а брюнетката на лявата.

8.
Върви си един мъж по пътя, гледа – на пътя подкова. Наклонил се, повдигнал я, обърнал – а там кон.

09.
Физик-теоретик влиза при лекаря и казва:
— докторе, члена ми е 640 нанометра…
— какво, толкова малък?
— не, толкова червен…

10.
Върви през полето гладен и уморен мъж. Гледа – дърво с ябълки, а на него виси една голяма, преголяма червена ябълка. Мъжът се затичал към дървото, но изведнъж – грохот, тътен, небето потъмняло, земята се разтворила… И от кратера се появил един гъз, бързо хванал ябълката и отново се прибрал под земята.
Мъжът объркан: "Какво беше това!?"
Отново грохот, тътен, небето пак потъмняло, земята се разтворила…
Гъзът, показвайки се: "Червена превъзходна"

11.
В Гърция е открито дърво, което е на възраст над 3000 години. По думите на учените, ако дървото можеше да говори, то щеше да има уста.

12.
— Ало, здравейте, кажете, това пожарната ли е?
— Да, това е пожарната, здравейте.

13.
Ако имате един флумастер, може да оцветите всичко, но без самия флумастер. Ако имате два флумастера, можете да оцветите абсолютно всичко.

14.
— Скъпи, отива ли ми тази рокля?
— Ще се обидиш ли ако ти кажа истината?
— Не.
— Ти си шибана курва.

15.
Един англичанин постоянно губел на конни надбягвания.
И веднъж той най-накрая разбрал, какво трябва да направи за да спечели много пари. Той не играл в продължение на 6 години. За 6 години събрал шест хиляди фунта стерлинга. И след шест години на шесто число, на шести месец в деня на големите надбягвания в Лондон той станал в шест часа сутринта, специално си викнал такси с номер 66–66 пристигнал на хиподрума, дал 6 шилинга бакшиш на шофьора, отишъл на шеста каса, и всичките шест хиляди фунта стерлинга заложил на шесто надбягване на кон номер шест.
И коня пристигнал шести.

16.
Вървели покрай реката едно момиченце с дядо си. Гледат, плува в реката едно лайно.
И момиченцето попитало дядо си: «Откъде е то? »
А дядото казал: «Това се е случило преди много години. Живели принц и принцеса. Принцът заминал да воюва, а принцесата, си помислила, че ще го убият и се удавила в тази река».
Момиченцето отново попитало: «А лайното от къде е? »
«Е аз откъде да знам? Изсрал се е някой», - казал дядото.


Готини са браво, 2, 4, 6, 13, 15 най ме изкефиха.

...И коня пристигнал шести!...кофти тръпка!  :faceoff:

Накой са доста странни! ::)
Цяла седмица чакаме петък, цяла година чакаме лятото и цял живот чакаме да сме щастливи!
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай на никого.Всеки има право да прахоса живота си както реши!

Musa-ka специално заради теб загубих 10 мин. от времето си за да разбера какво е това релативизъм...и неразбрах  :biggrin:
Love comes again...

Musa-ka да каже какво е! И аз не знам! :upset:
Цяла седмица чакаме петък, цяла година чакаме лятото и цял живот чакаме да сме щастливи!
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай на никого.Всеки има право да прахоса живота си както реши!

Цитирай (маркираното)
В етиката релативизмът е противоположен на абсолютизма. Докато абсолютизмът отстоява схващането, че съществуват универсални етични стандарти, които са непреклонни и абсолютни, релативизмът твърди, че етичните норми се променят и различават от епоха на епоха и в различните култури и ситуации. Може да се нарече и епистемологичен релативизъм - отричане на абсолютните стандарти за преценяване на истината.
  :P

Мусака, навремето имахме вицове, които наричахме "тъпизми". Бяха интересни и точно толкова....релативистични, колкото тези. Давам пример:-Каква е разликата между крокодила? Отговор: Че е по-дълъг, отколкото зелен.  :blink:
Чувствах се много тъпа като слушах този виц и зададох въпроса: как така по-дълъг, отколкото зелен? :upset:
Отговорът беше - ами дълъг е целия, а е зелен само на гърба...
Де да бях знаела тогава какво е релативизъм... :upset:
Със сигурност щях да накарам разказващия този виц да ме помисли за по-умна от себе си! :rofl:
Тогава той щеше да е тъпия!
...Е, от това аз нямаше да стана по-умна, де.... :lalala:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

направо са си тъпизми, в добрия смисъл на думата  :idea: