Автор И мъжете можем да правим баница

9
"Жените хич не обичат да им се бъркаме в работите. С моята се скарахме кой ще направи по-хубава баница. Обещах да изчистя всичко след себе си и я пратих на кафе. Провеждам светкавична консултация с майка – ми то било толкова лесно. Слизам до магазина. Купувам кори, бира, петрохан, сирене и малко фъстъци. Качвам се. Забравил съм яйца. Пак долу. Взимам цигари, но на асансьора се сещам за яйцата. Връщам се. Вир вода отново съм вкъщи. Олиото е свършило. Яко псувам. Сещам се, че имам сланина – ето ти мазнина. Тавата е заета с пържоли и трябва да я измия. Упорито търкам с гъбката, но няма голям ефект, а и верото почва да ми свиди. Изплаквам я за последно – ръцете ми са червени, а в мивката все едно някой е повръщал гъбена супа. Навсякъде е мокро и плочките се пързалят. Взимам яйцата и в този момент се хлъзгам, хващам се за сушилника... много лошо решение... повличам го върху себе си на земята. Порцелан, стъкло, човек – в едно цяло. С порязани пръст и чело почиствам. Слагам първия лист, настъпвайки нещо остро. Викам с все сили, вадейки парчето – бинт, йод(който разливам върху телефона си), превръзка с картоф(нали се слага за рани) и съм готов. Кокошите яйца съм опазил някак(за моите не е сигурно) и почвам да ги чупя майсторски в един оцелял кастрон. Повечето съдържание излиза отстрани, но го събирам с шепи. Има черупки, но те са полезни против кръвно и слаб слух. Мачкам сиренето... не... ще ползвам миксера. Едната му бъркалка не се побира вътре. Какво пък... включвам... Господи... торнадо – в окото си имам жълтък, а в ухото 200 грамова бучка сирене, котката ме гледа отстрани цялата оклепана, сякаш сега е излязла от утробата на майка си – казва едно тъжно „мауу”, оттегляйки се за миене. Разделям криво-ляво листите, изтърсвам останалата плънка, нареждам парченцата сланина и бой във фурната. Изпивам една бира на екс, предоволен от себе си. Обръщам се – от печката излизат гъсти кълба черен дим, все едно съм запалил гума. Кулинарното ми произведение се запалило(бях му сложил малко уиски за вкус) и сега оживяло се мъчеше да бяга от горещината. Позатиснах го малко, но в крайна сметка го измъкнах. Изгорен на две места оглеждам черната си баница – прилича на капак от улична шахта. В тоя момент любимата се прибра. Точно както по филмите си изтърва торбите при гледката – рядка кочина, парчета въглени, разтвор от яйца, сплъстена котка и един мъж върнал се от битката за Сталинград. От тогава мога да влизам в кухнята само, ако питам...."

Източник АКБ
Цяла седмица чакаме петък, цяла година чакаме лятото и цял живот чакаме да сме щастливи!
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай на никого.Всеки има право да прахоса живота си както реши!

Мноого  мъжко изпълнение Джери... бих казал направо ергенско  :D но както се казва "целта бе постигната"  :lol:

"целта бе постигната"

Целта да не го пускат повече на кухнята :biggrin:
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

На мен ми беше много весело докато го четях  :sm_biggrin: и сега се сещам да добавя, че АКБ е (сме) Ауди клуб България...че не стана много ясно! :alkash:
Цяла седмица чакаме петък, цяла година чакаме лятото и цял живот чакаме да сме щастливи!
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай на никого.Всеки има право да прахоса живота си както реши!

  • default avatar
  • Гост
За мен пък изписаното няма никаква стойност. Сайта се казва мотиватори и си мисля, че следва внимателно да се подбира, това което се качва.
До сега повечето публикации са интересни и мотивиращи, но подобна тема като настоящата е меко казана излишна. Има толкова други места, в които да се четат подобни глупости и няма смисъл да се пълни форума с ненужна информация.

За мен пък изписаното няма никаква стойност. Сайта се казва мотиватори и си мисля, че следва внимателно да се подбира, това което се качва.
До сега повечето публикации са интересни и мотивиращи, но подобна тема като настоящата е меко казана излишна. Има толкова други места, в които да се четат подобни глупости и няма смисъл да се пълни форума с ненужна информация.

На вкус и цвят....  8)

няма смисъл да се пълни форума с ненужна информация.

Гост, не разчитай, че това е информация - по този начин баница няма да направиш!
Цяла седмица чакаме петък, цяла година чакаме лятото и цял живот чакаме да сме щастливи!
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай на никого.Всеки има право да прахоса живота си както реши!

Много свежо, Джери! Аплодисменти! :bravo: :bravo:
За мен пък изписаното няма никаква стойност. Сайта се казва мотиватори и си мисля, че следва внимателно да се подбира, това което се качва.
До сега повечето публикации са интересни и мотивиращи, но подобна тема като настоящата е меко казана излишна. Има толкова други места, в които да се четат подобни глупости и няма смисъл да се пълни форума с ненужна информация.
Гост, смехът никога не е в повече, ако е неподправен и свеж. Теми за мотивиране имаме достатъчно, но смехът дава възможност да разпуснем между две сериозни публикации. Включи се и ти за постоянно - ще е по-мотивиращо и за нас....
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

няма смисъл да се пълни форума с ненужна информация.

Гост, не разчитай, че това е информация - по този начин баница няма да направиш!


не се знае... може пък някой тъкмо така да я харесва  :D


Цяла седмица чакаме петък, цяла година чакаме лятото и цял живот чакаме да сме щастливи!
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай на никого.Всеки има право да прахоса живота си както реши!