Автор 14 поразителни факта за Марс

6
Четвъртата по отдалеченост планета от слънцето е Марс - «червеният съсед» на Земята. Историята по изучаването на Марс започва още от Древен Египет. Независимо, че човешки крак не е стъпвал на тази планета, към днешния ден в нашия арсенал има много снимки и разнообразни данни за Марс. Те са получени благодарение на наземни и орбитални телескопи и, разбира се, космически апарати. Най-известните марсоходи са американскитее «Спирит», « Опъртюнити » и «Кюриосити ». Обаче учените не смятат да спират своите изследвания. За 2022 година е планиран първият полет на хора към Марс.


1. Над 100 хиляди човека са подали заявки за участие в еднопосочен полет до Марс в рамките на програмата по колонизация на Марс, която е планирана за 2022 година.

29443-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

2. Залезите на Марс имат син цвят.

29444-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

3. На Марс се намира най-високата планина от всички известни планини в Слънчевата система. Нейната височина е 22 км.

29445-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

4. Марс на практика е почти два пъти по-малък от Земята.

29446-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

5. Марс е населен с роботи. Ако трябва да бъдем по-точни, към момента «населението» на Марс се състои от седем робота.

29447-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

6. Марсоходът « Кюриосити» пусна песента «Happy Birthday» на Марс по повод една година от пребиваването си на Червената планета.

29448-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

7. Вашето тегло на Марс ще бъде със 60% по-малко, отколкото на Земята.

29449-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

8. Построяването на индийската автоматична космическа станция «Мангалян», предназначението, на която е да изследва Марс от орбита, излиза по-евтино, отколкото снимките на филма «Гравитация».

29450-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

9. Повърхността на Марс има червен оттенък заради наличието на железни оксиди в почвата му.

29451-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

10. Почвата на Марс е много подходяща за отглеждане на аспержи.

29452-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

11. Една година на Марс е равна на 687 земни дни.

29453-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

12. Средната температура на Марс е -63°C.

29454-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

13. През 1997 година трима йеменци се опитват да осъдят НАСА за «нахлуване на Марс», твърдейки, че тази планета им принадлежи по наследство от техни предци живели преди 3 хиляди години.

29455-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

14. Услугата Google Mars предлага на потребителите в реално време да разглеждат карта на Червената планета.

29456-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

За малко  да се запиша и аз за билет, ама -63 градуса  :( ...без мен!
Цяла седмица чакаме петък, цяла година чакаме лятото и цял живот чакаме да сме щастливи!
Обичай всички, доверявай се на малцина, не навреждай на никого.Всеки има право да прахоса живота си както реши!