Автор Изкачване на връх Исполин



Слизаме надолу, горди от покоряването на връх Исполин  :biggrin: - 1523м надморска височина и се отправяме към центъра на местността Узана, където се намира географският център на България.

10473-0

10474-0

Това е изкачването ни на връх Исполин. Надявам се да ви е харесало. Очаквайте, нови фотопътешествия... :old:

Абе бе пич! Връхчето е направо смешно  :biggrin: Сигурен ли си за името .... :biggrin:

да има такъв връх във Стара планина, над Габрово. Аз оценявам старанието на goldman, да ни разкаже от своя гледна точка разходката и "покоряването" на връх Исполин.

Една от хижите в Узана (не знаем, коя точно е)  :upset:.

(Attachment Link)
Това е хотел "Прима S", в дясно се вижда хижата на Пътно управление Габрово.

Върхът наистина се казва "Исполин", но сред местните планинари е познат като "Коруджа". Всяка година на 19.02. група ентусиасти, начело с Вальо и Гената, се качват на този връх и сменят трибагреника, който се вее там. И само за сведение да отбележа, последната снимка от пътешествието е от географския център на България. В непосредствена близост до него е и хижа "Географски център".

А тук е нашата група на връх "Исполин" преди...не помня колко години, но има поне 10  :smile:
14180-0

Главният ентусиаст Валентин Ангелов сменя знамето на върха.
14181-0

Върхът наистина се казва "Исполин", но сред местните планинари е познат като "Коруджа". Всяка година на 19.02. група ентусиасти, начело с Вальо и Гената, се качват на този връх и сменят трибагреника, който се вее там. И само за сведение да отбележа, последната снимка от пътешествието е от географския център на България. В непосредствена близост до него е и хижа "Географски център".

Много интересно допълнение  :up: А каква е причината точно на 19,02 да се качвате на "Исполин" (Коруджа)? В чест на Апостола ли?  :agree:

Точно в чест на Апостола го правят и са го превърнали в традиция. Ако метеорологичните условия не позволяват да спазят традицията, сменят знамето в първия възможен ден след 19.02.

Здравей Penelopa  :agree:! Благодаря за прекрасното допълнение по темата! Явно имаш доста опит в планинския туризъм  :biggrin: така, че с удоволствие ще очакваме да споделиш с нас    :hacker: някое твое пътешествие. А смяната на  знамето на "Исполин" (Коруджа) е една прекрасна инициатива. Дано не секне тази традиция, която сте създали  :up:

Всъщност нямам богат планинарски опит  :smile: Валентин Ангелов ( човекът със знамето ) е братовчед на съпруга ми. Поне веднъж в годината му гостуваме, а той работи в хижата на "Пътно управление" Габрово. Разходките ни по баирите на Узана са под негово ръководство и всичко, което разказвам го знам от него  :smile:. Радвам се, че с малкото си знания бях полезна, за да опознаете част от Узана  :smile:. Иначе имам голямо желание да обикалям планините и да се запозная с безбройните красоти на България, но все не ни стига времето и затова - бегом до Узана за ден - два и пак на работа  :smile:.

Прочетох с много голям интерес цялата "кореспонденция"  :biggrin:.  получила се е много интересна тема  :bravo:. Да направя едно обобщение - който иска да разбере повече за красотите на Узана (планината около Габрово) да свива раничката и бегом до хижата на пътното при бате Вальо  :beer: :biggrin:

А тук е нашата група на връх "Исполин" преди...не помня колко години, но има поне 10  :smile:
(Attachment Link)

Големи сте Сладуриииииии :)))) Само планината може да донесе толкова усмивки. Допълнението към темата е чудесно. Винаги е полезно човек да научи нещо ново. Браво Penelopa ;)
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

Благодаря, val4i  :smile: !!!