Автор Безработицата в Европейския Съюз

0
Безработицата в еврозоната (17 страни членки) се покачи до 12,1% от 12% през април. В Европейския Съюз (27 страни членки) остава същата - 10,9%.
Това са 26,4 милиона души (от тях 19,2 в еврозоната), ръстът за една година е 1,3 милиона в еврозоната и още толкова в останалите 10 страни на евросъюза.

2 Картинки:

11107-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

11108-0

Като цяло няма значителни колебания в последните няколко месеца, даже в Германия има леко снижаване на безработицата. Но също така има и не малък ръст в Италия. Препоръчвам графиката да се гледа и по-глобално. В смисъл за по-голям отрязък от време. Добре се вижда че освен краткотрайния спад в безработицата в края на 2010 година, тя непрекъснато расте от началото на 2008 и до сега...

Източник на данни: Eurostat
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Оправяме, оправяме се бе, абе оправяме си ви казвам. Ей сега ще се оправим още малко и сме готови  :hacker:

Мамма мия, че изглежда леко стресиращо тая графика. Интересно в кой период преди 2000 година е имало такава безработица, щото като гледам от тогава насам такова чудо е нямало  :upset:

Графиката като графика е страшна, но за мен по-страшното е когато постоянно чувам по телевизии и радиа, че всъщност ситуацията се подобрява. Незнам си кой финансист казал, незнам си кой политик казал, незнам си кой експерт казал, че разбирате ли още малко и излизаме от кризата. Или пък че се забелязва положителна динамика или тенденция в еди кои си сфери! Това ме плаши, че суровите факти и графики както в случая остават скрити докато сам не си ги потърсиш в Юростат, а нас ни успокояват....
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Направо стряскаща графика. Аз лично не забелязвам никаква тенденция за промяна на тренда. И аз не знам откъде идва оптимизма на  някои анализатори. Явно не четат официалните статистики на Евросъюза...