Автор Изоставени олимпийски обекти по света

5
Ще има 15 снимки:

Много често провеждането на олимпийски игри е финансово неизгодно мероприятие за страната организатор. Огромно количество олимпийски обекти остават неизползвани след провеждането на игрите, а някои олимпийски стадиони направо биват изоставяни и те бавно се саморазрушават. Причина за това е високата цена за подръжка.

1. Плувен басейн Олимпиадата от 1952 година, Финландия

11614-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

2.Трамплини в Сараево, 1984

11615-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

3.Писта за бобслей в Сараево, Олимпиадата през 1984 година

11616-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

5.Бейзболен стадион  от Олимпиадата през 2004 година в Атина

11618-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

7.Олимпийския стадион «Птичето гнездо», Пекин 2008

11621-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

8.Водно трасе за каяци, Пекин 2008

11623-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

9. Пустош близо до бейзболните полета, Пекин 2008

11625-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

10. Вход към водното трасе за каяци, Пекин 2008

11626-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

11. Пустеещо олимпийско село в Торино, игрите през 2006 година

11627-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

12.Флагщокове в Гърция, Атина, 2008

11629-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

13. Пустеещи обекти в Атина

11630-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

14. Изоставена арена за плажен волейбол в Пекин, 2008

11631-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

15. Подиум за награждаване на победителите, Сараево 1984

11633-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Ужасно  :faceoff:. а защо се хвърлят толкова пари за тяхното изграждане   :cranky:, като след това остават неизползваеми руини...

  Предполагам, че могата да се посочат и доста обратни примери. Има много обекти, които функционират и след Олимпиада. За различни национални и международни състезания, конференции, събтия всякакви. Зависи, кой ги менажира . За гърците  ясно, те още по време на самата Олимпияда се оср.....ха с подготовката, че и после.
Да приберем навреме хляба на народа!

  Предполагам, че могата да се посочат и доста обратни примери. Има много обекти, които функционират и след Олимпиада. За различни национални и международни състезания, конференции, събтия всякакви. Зависи, кой ги менажира . За гърците  ясно, те още по време на самата Олимпияда се оср.....ха с подготовката, че и после.
Може и така да е, но вероятно в добрите капиталистически държави. Доколкото виждам повечето от кадрите са от Китай, Гърция и Югославия...

Мнго болезнена тема  :(. Дано и след тази Олимпиада да не се появи статия със същото съдържание  :idea:

Винаги в началото на такива събития се чудя - доколко са оправдани парите хвърлени по строежа и организацията на такова мероприятие  :upset:

Много актуална тема. И за мен е интересно, доколко са оправдани такива инвестиции???

Много, много тъжна картинка  :faceoff:
Кака, всичко знае...