Автор Като във вица за компютрите

1
Голямото заглавие днес във сайта dnes.bg:

Пенсии до 1575 лв. в края на мандата в плана "Орешарски"

и снимка на мазника:

11790-0

После се зачиташ в текста на статията, цитирам: "Плановете на правителството са всяка година минималната работна заплата да нараства с по 30 лв., докато стигне 450 лв. през 2017 г. Което означава максималният осигурителен доход да стане поне 4500 лв., а най-големите пенсии - по 1575 лева"

Писна ми от такива платени гръмки заглавия. Гледаш цъкаш с език, а то какво било - най-големите пенсии. Какво ме интересуват мене, а и 90% от българските пенсионери най-големите пенсии. След като масово пенсионерите взимат по 200-300лв. пенсия!
Та цялата работа ми напомния стария виц с компютрите:

Не били компютри, а компоти, другарко! Не била Япония, а Ямайка. И не сме ги изнесли, а са ни ги върнали.

За съжаление това е СИЛАТА НА ИНФОРМАЦИЯТА  :hacker:. Огромно заглавие, а какво има под него... не е твърде ВАЖНО! И нали не обичаме да четем докрай... ура пенсията ми ще стане 1400лв. Да АМА НЕ  :dont:

Когато хляба стане 7 лева може и пенсиите да са 1500 лева...

Всичките са един дол дренки. Докато нямаме президентска държава все така ще е.

Е, нали трябва да се замажат очите на бабичките и дядковците да ходят да викат в негова защита. Вчера като ги гледах на митинга чак жал ми стана. Сигурно 80% старчета имаше...
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!