Автор Как започнах да водя здравословен начин на живот?

3
16 снимки и доста букви via internet

Ще започна с малък увод: сега съм на 24 години. Аз съм успял млад мъж, имам хубава работа, и всичко останало ми е наред! За което много се радвам!

А ето и самата история: около 3 години назад моето тегло беше…..внимание….около 140 килограма. Много обичах да си хапна добре, събиранията на маса и заведенията за бързо хранене. Също така абсолютно не се ограничавах в консумацията на алкохол, регулярно, веднъж седмично имах по едно сериозно напиване. Освен това нямаше как да мине ден без да ударя по 100 грама на вечеря или по две три бири. Допълнително към всичко това аз пушех, пушех много, по 1-1,5 кутии на ден. Защо да не запаля, в хубава компания, на маса с пиене? Тогава за мен това беше нормално.

Ето какво още ще ви кажа, наднорменото тегло ме преследва от от 7-8 годишна възраст. Точно вече не си спомням, сами разбирате че в училище заради това имах проблеми, подигравки и т.н. Когато бях на 14 години за пръв път опитах истински алкохол, някъде на тази възраст започнах и да пуша, не просто да си играя, а да пуша сериозно – като възрастен, от тогава започнаха и запоите…
В един прекрасен момент от своя живот аз разбрах, че така повече не може да се продължава, трябва кардинална промяна в моя живот. И аз реших като за начало да отслабна, поне до нормалното за мен човешко тегло. С това и започна всичко. На 11 януари 2010 година, точно след „алкохолните празници”, аз започнах, по това време изглеждах горе долу така:

12044-0



Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 2:

12045-0
Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 3:

12046-0
Бжжж бжжжж бззз...

Започнах строга диета, от менюто си изключих всички продукти, които по някакъв начин могат да влияят за увеличаване на моето тегло. Останаха само зеленчуци и плодове, малко ориз, минерална вода и нищо повече! Абсолютно нищо повече. Отначало ми идеше да се самоубия, станах нервен, не можех да спя нормално, започна да ми се вие свят и по стар навик когато някой искаше да ме подхрани с нещо вкусно или просто да ме подразни, аз не издържах…а времето летеше…  Постепенно моя организъм започна да свиква със новия режим на хранене и след 1-1,5 месеца моя сън се нормализира, не ми се виеше свят вече, станах доста по-адекватен, и аз се замислих защо пък да не спра цигарите? ...... така и направих, спрях ги рязко, напълно отказвайки се от никотина, след 2 месеца аз почувствах и видях първите сериозни резултати, моето тегло намаля най-малко с 10 килограма. И това лесно се забелязваше, след два месеца аз почти напълно свикнах с новия режим на хранене, вкусната и малко полезна храна вече не предизвикваше в мен чувства на еуфория. Желанието да запаля цигара беше огромно през първите 2 седмици, но аз издържах, желанието отмина. След това всичко тръгна от само себе си. Времето минаваше…лято…есен…зима… Аз много пътешествах по разни страни, Европа, Югоизточна Азия и много други, но аз нито веднъж не се поддадох на съблазънта да си набия шкембето с местната кулинарна кухня, даже когато отсядах в хотели тип „Яж и пий докато не се пръснеш!” (All inclusive). Не ми се ядеше и започнах да отслабвам доста бързо, към края на година аз бях отслабнал с 45-50 килограма. Теглото ми падна до 90 килограма. Станах по-слаб и физически, по моите критерии аз заприличах на глист…
Времето минаваше, към края на 2010 година аз изглеждах горе долу така:

12047-0
Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 5. Октомври 2010г.

12048-0
Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 6. Октомври 2010г.

12049-0
Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 7. Ноември 2010г.

12050-0
Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 8. Ноември 2010г.

12051-0
Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 9. Декември 2010г.

12052-0
Бжжж бжжжж бззз...

В началото на 2011 година аз реших че трябва да променя още нещо. И на 11 януари аз напълно спрях да пия, а както писах по-горе аз много обичах да си пийвам, а понякога и да се напивам като прасе. И така аз напълно спрях алкохола, всякакъв алкохол, нито на празници, нито на рождени дни, спрях го съвсем. В същия ден когато спрях да пия аз си закупих карта за фитнес клуб и започнах редовно да се занимавам, занимавах се както след работа, така и през почивните дни и по празници. Бягах по пътеките за бягане до загуба на съзнание, докато просто не падах от умора, след това минавах по всички общи тренажори, нямах никаква програма, аз просто се натоварвах физически. Както вече написах аз често пътувам и това би трябвало да попречи на моите тренировки, но не, във всички хотели редовно посещавах спортните им зали, а ако такива нямаше посещавах най-близките платени.
 Времето минаваше, аз продължавах да се контролирам в яденето, но вече си позволявах риба, пържени и варени зеленчуци и т.н. всякакво месо, но без сладки работи. Също така продължавах упорито да се занимавам с фитнес плавно преминавайки към силови упражнения, щанги, гири и т.н. Започнах да набирам мускулна маса, спокойно можех да сборя повечето си връстници, така мина 2011 година – в жестоки тренировки, диети, пътешествия и развлечения.
Сега изглеждам горе долу така:

12053-0
Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 11. Февруари 2011г.

12054-0
Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 12. Април 2011г.

12055-0
Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 13. Юни 2011г.

12056-0
Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 14. Декември 2011г.

12057-0
Бжжж бжжжж бззз...

Снимка 15. Декември 2011г.

12058-0
Бжжж бжжжж бззз...

Иска ми се да обобщя, не ме интересува че някой ще каже: е какво толкова? Защото всичко това беше много трудно, докато вие сами не опитате, вие никога няма да разберете, това е колосален труд.
Най-главното и най-трудното беше да спра да ям, пиенето и пушенето бяха значително по-лесни.
И сега аз продължавам да се занимавам с фитнес, тренирам, правя мускули и на мен това ми харесва, аз се зарибих. Много се радвам, че успях да се откажа от всякакъв алкохол и от цигарите. Всичко това ми донесе само ползи както за моето физическо състояние, така и за моето духовно. Заедно с това сякаш всички задачи, които аз поставях пред себе си в живота се реализираха вече много по-лесно.
Сега спокойно мога да заявя, че аз водя здравословен начин на живот и спортувам.
P.S. На всички препоръчвам да спрат пиенето и пушенето и да почнат да се занимават със спорт, повярвайте ми заслужава си!

12059-0
Бжжж бжжжж бззз...

Когато човек има воля всичко може да постигне! Браво на човека  :bravo:

Робот, това на снимките ти ли си?
Историята е наистина уникална и аз съм постигала отлични резултати по описания от теб начин!
Браво за доброто постижение!  :bravo: :bravo: :bravo:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

и аз съм постигала отлични резултати по описания от теб начин!

Защо в минало време  :upset: след това с инарушавала режима ли?

Да. Започнах работа на бюро и не ми дават да се движа достатъчно, а след работа нямам сили за движение. Качих 15 килограма и сега се каня да сменям работата, за да мога да изчистя тялото си. Не е въпрос на външен вид. Изглеждам си отлично. Но не се чувствам здрава и всичко ме боли. :(
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.

Да. Започнах работа на бюро и не ми дават да се движа достатъчно, а след работа нямам сили за движение. Качих 15 килограма и сега се каня да сменям работата, за да мога да изчистя тялото си. Не е въпрос на външен вид. Изглеждам си отлично. Но не се чувствам здрава и всичко ме боли. :(
Яна, какво направи с работата - смени ли я или започна тренировки, че и аз май имам подобен проблем  :upset: :smile:

Да. Започнах работа на бюро и не ми дават да се движа достатъчно, а след работа нямам сили за движение. Качих 15 килограма и сега се каня да сменям работата, за да мога да изчистя тялото си. Не е въпрос на външен вид. Изглеждам си отлично. Но не се чувствам здрава и всичко ме боли. :(
Яна, какво направи с работата - смени ли я или започна тренировки, че и аз май имам подобен проблем  :upset: :smile:
Не я смених, Море!
Увеличиха ми заплатата и ме накараха да остана.
Но свалям килограмите с промяна на начина на хранене и с ежеседмична работа в градината на село. Освен това правя гимнастика всеки ден и сутрин пия чаша вода с половин чаена лъжичка сода бикарбонат в нея. Това го правя на гладно, преди кафето още.
Вечер, също на гладно, преди лягане, пия същата вода със сода. От това се чувствам добре и задържането на течности се прекрати, а и ставите ми са по-здрави. Кръстът със сигурност не ми създава проблеми. Содата създава алкална среда в стомашно-чревния тракт и така храната се усвоява по-бързо и лесно. Освен това, от известно време пия и домашна безалкохолна напитка от гъба Комбуча. Това е наистина много ефикасен лек срещу проблеми със здравето на ставите и не само на тях. :idea:
Ако искаш такава гъбка, мога да ти дам - пиши ми на лични.
Търси своето лечение, приятелю!
Няма да стане по стария начин!
Още Айнщайн е казал, че ако непрекъснато правиш едни и същи действия, няма как да очакваш различни последствия! :old:
Ако си се срещнал със себе си и не си се ужасил, значи още не си се срещнал със себе си.