Автор Кой ли не обича панди ? ♥ ♥ ♥

0
Здравейте приятели! Искам да ви разкажа за тези уникални животински видове - Пандите! ♥
Общо 13 снимки:

12117-0

      ► Голяма Панда - Това е чернобял бозайник от семейство Мечки, който се среща в гористите местности в Западен и Централен Китай. Тя се храни предимно с бамбук. Средно една панда яде 15-30 кг бамбукови листа, филизи и стръкове на ден, като отделя на този процес 10-12 часа. Тя притежава допълнителен палец на предната лапа с който по-лесно да захваща бамбуковите стръкчета. Челюстта и е приспособена за по-лесно дъвчене на бамбука и е различна от тази на другите представители на семейство Мечки. За сметка на това тя притежава еднаква храносмилателна система с тази на останалите Мечки и затова трябва да приема такова голямо количество бамбук на ден. Поради непрестанното сечене на бамбукови гори, убиването на пандите заради кожата им и усложнените атмосферни условия Голямата Панда е обявена за застрашен от изчезване вид. В Китай те са обявени за национално съкровище и убиването им води до съд.
     ► Малка / Червена Панда - Червените панди се срещат във високопланинските гори на Хималаите, Южен Тибет, планинските райони на Мианмар и Югоизточен Китай. Червената панда се препитава изключително с бамбук, но също като голямата панда не е устроена така, че да усвоява целулозата.  Бамбукът съставлява 2/3 от храната им; ядат също плодове, корени, треви, лишеи и гъби. Знаете ли че браузърът Mozilla Firefox e кръстен на червена панда, а не на лисица както всички предполагат?

Това е от мен хора! :) Ако Ви е станало интересно потърсете още информация за тези уникални животни!!! ♥ ♥ ♥
Поздрави!!! :* :* :*
- #JustSmile !!! ♥♥♥ :* :)

Здравей Смайли, много хубава темичка си спретнала, но защо няма повече снимки..?

Здравей Смайли, много хубава темичка си спретнала, но защо няма повече снимки..?

Кажи, че искаш панди, ето:
Фотографа - натуралист Дейвид Еванс (David Evans) чака 7 часа до заграждението на червените панди в зоопарка Chester Zoo (Великобритания) за да заснеме най-трогателните моменти на майката и нейното чедо.
3 снимки

12118-0

От начало от хралупата на дървото се показа малката панда с име Лили (Lily), а след нея и нейната майка Лушуй (Lushui). Майката и нейната малка щерка се помирисаха една друга и след това се прегърнаха.

12119-0

По думите на Дейвид Еванс, малката панда до сега не е виждана от никой в зоопарка, освен от служителите му. Майката през цялото време криеше рожбата си в хралупата на дървото. А сега малката панда порасна и вече сама поглежда навън.

За да продължи регулярно своите наблюдения над пандите Дейвид със своята съпруга си е закупил абонамент за зоопарка.

12120-0

Здравей Смайли, много хубава темичка си спретнала, но защо няма повече снимки..?

Здравей! Благодаря за комплимента! :)) Съжалявам че не съм качила още снимки, но това ми е първата тема в този сайт и още разучавам. :) :) :)
- #JustSmile !!! ♥♥♥ :* :)

От начало от хралупата на дървото се показа малката панда с име Лили (Lily), а след нея и нейната майка Лушуй (Lushui). Майката и нейната малка щерка се помирисаха една друга и след това се прегърнаха.

(Attachment Link)

Благодаря че си качил още подробности! :)))  :hacker:
- #JustSmile !!! ♥♥♥ :* :)

Ето и от мен. Големи панди си играят в снега като деца. 8 снимки:

12121-0







12128-0

КРАЙ! Надявам се да ви е харесало продължението  ::)

- #JustSmile !!! ♥♥♥ :* :)

Темата става все по-пандеста. Да видим дали модераторите ще я преместят на главната страница утре...?  :smile:
Бжжж бжжжж бззз...

Темата става все по-пандеста. Да видим дали модераторите ще я преместят на главната страница утре...?  :smile:

Бая се почудих дали да я преместя на главната тая тема, но малко и с чужда помощ се получи що годе интересна тема за панди.

П.С. Добре дошла Smiley, от името на екипа ти пожелавам приятно прекарване на нашия сайт  :smile:

Темата става все по-пандеста. Да видим дали модераторите ще я преместят на главната страница утре...?  :smile:

Бая се почудих дали да я преместя на главната тая тема, но малко и с чужда помощ се получи що годе интересна тема за панди.

П.С. Добре дошла Smiley, от името на екипа ти пожелавам приятно прекарване на нашия сайт  :smile:
Шефе, недей с лошо  :P. Smiley си признава, че пише за пръв път в сайта, така  че е напълно нормално да не се получи идеално :old:. Но съм сигурен, че тя има голямо желание и ще положи достатъчно усилия да става все по-добра и по-добра в постването. Успех Smiley  :up:.

Едно панда семейство от мен

12271-0