Автор Бодиарт – или как изрисувахме едно дупе… (16+)

8
Такова количество красиви голи дупета в един репортаж нашето списание не помни. Кореспондента на НедоСМИ, гледайки мъжествено през обектива на камерата успя да заснеме в подробности процеса на създаването на шедьовър на рекламния бодиарт.
47 снимки © Сергей Мухамедов, превод Banshee

12491-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Пред Ирина logra Василевицка стои много сложна задача – избор. Тя трябва да намери най-красивото дупе за да реализира своя проект. Работата се усложнява още с това, че много малко модели имат в своето портфолио така наречените снапшотове - снимки без грим, с минимум дрехи, примерно като на арестуваните в американските филми: анфас, профил, в пълен ръст.

12492-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

След като избират няколко кандидатури, Ира заедно с Катя – професионален гримьор, се срещат с няколко модела, за да ги помолят да покажат своята …. пета точка. Момичетата търсят високо „бразилско” дупе, такова което даже без дрехи изглежда стегнато и повдигнато, все едно е с дънки. Не може да се разчита само на снимки, с които модела кандидатства защото те може да са обработени във фотошоп и изображението на тях силно да се отличава от реалността. Разбира се всичко може да се поправи после на компютъра, но задачата на професионалиста е да не разчита на всеизвестните на всички филтри, а да направи такива снимки, които максимално да се доближават до желания резултат.

12493-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Бодиарта започва със специални гащички. Те биват черни или с телесен цвят. Прашките не са подходящи в случая – дупето на модела трябва да е абсолютно голо.

12494-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Задържат се към тялото с помощта на лепенки разположени отпред и отзад. Такава конструкция позволява на модела да посещава тоалетна докато върви процеса.

12495-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Ескизът е много прост, но неговото въплъщение ще отнеме….засега се опитайте да отгатнете колко време отнема рисуването на едни дънки.

12496-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Започваме в 10 сутринта. Модела уютно се разполага на мек матрак. Катя боядисва дупето в бяло – по този начин подготвя светла основа за бъдещата рисунка.

12497-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Катя Балъчева – не е просто гримьор, тя е художник по бодиарт, член на престижната асоциация World Bodypainting Association. Току що се е завърнала от световния шампионат в Австрия и веднага при нас.

12498-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

"Несесера" с който тя пристигна на фотосесията тежи 18 килограма: течности, разтворители, бои, аерограф…

12499-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Катя е един от малкото специалисти, които работят с аерограф. Той се използва не само в бодиарта, но и при обикновеното гримиране. Нанасянето на боя с аерограф става по-равно, с по-тънък слой и по-дълго се задържа след това. Почти всички бои за аерографа са от САЩ – те са по-качествени от руските, не се размазват, не цапат и не се напукват.

12500-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

На различни изложения не са редки случаите когато без знанието на моделите те биват разписвани с обикновен гваш. След няколко часа резултатите не закъсняват във вид на алергични реакции по кожата.

12501-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Запознайте се, нашия модел също се казва Катя. Също като нашия майстор на бодиарта.

12502-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Снимките се правят в къщата на Ира. В светлата спалня е много удобно за работа, но най-важното е че съвсем наблизо се намира стълбата, която после ще се използва за фон по време на фотосесията.

12503-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Основата на дънките е готова. Минаваме към нанасяне на детайлите. За да се направят по-реалистично сгъвките и сенките Екатерина ме моли да снимам нейното собствено дупе. Ако не беше гримьор спокойно можеше да стане модел в този проект.

12504-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Минава минута и лекомислената картинка е готова. После може да бъде оформена в рамка и закачена на стената в памет на трудовите подвизи.

12505-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Катя-модела активно си чати в социалните мрежи и чете коментари в Инстаграм и Туитър за снимките, които направихме на нейната пета точка.

12506-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

След три часа работа дънките въобще не приличат на дънки.

12507-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Мислите си че да лежиш или стоиш на едно място е лесна работа? Опитайте се да не мърдате поне два часа. Случва се на съзтезания модели да припадат, но това не ги плаши. Свестяват ги… и работата продължава. Художника няма време да започва всичко отначало с нов модел, модела е платно и целия му труд е на него. Именно поради тази причина бодиарт никога не се рисува за повече от 12 часа – не е реално „платното” да издържи повече.

12508-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Нашата Катя започва да се изморява. След поредното раздвижване забелязваме, че от дългото лежане на матрака нейните крака изглеждат по следния начин. „Ето ти и готова текстура за тъкан”,-шегува се нашия гримьор, - "Детайлите може и да не ги рисуваме".

12509-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Творческата работа предполага и лек творчески безпорядък.

12510-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Живота на модела е тежък не само по време на работа, но и през почивките. Ние обядваме като нормални хора, а Екатерина е принудена да яде в доста необичайни пози. Не може да сяда на дупето си защото там се заражда шедьовър.

12511-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Вечерта наближава, а ние все още нямаме нито една нишка на дънките.

12512-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Но пък си имаме страхотна гледка отзад…

12513-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

и отстрани…

12514-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Да разгледаме отблизо

12515-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Започва тънката и съвсем ръчна работа. Пред очите ни, на тъканта започват да се появяват тънки конци. Колко трябва да бъдат нарисувани, хиляди?

12516-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Докато момичетата са заети с важни задачи, Ира ме дърпа на улицата за да направи няколко пробни снимки на моята незаснемана до сега пета точка. Ето ги и въпросните стъпала. Ризата специално е запасана по този начин за да се вижда марката на дънките.

12518-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

След отработени десет моделни минути се връщам обратно и виждам двоен дупе-арт.

12519-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...

Модела Екатерина вече е разгледала всички инстаграми и сладко спи. Само гримьора работи като енърджайзер без да спира да рисува.

12520-0
Не съм гинеколог, но мога да погледна...