Автор Круши в бутилки (9 снимки)

2
Когато ябълките и крушите започват да връзват собственика на градината слага бутилки по дърветата. Защо той прави така, ще попитате вие? Всичко е много просто, от узрелите плодове може да се приготви много вкусно питие. Днес ще ви покажа процеса на отглеждане на такива плодове.
9 снимки:

12887-0

Когато плодовете започват да връзват на всяко плодче се слага по една празна стъклена бутилка, която се прикрепя към клоните на дървото.

12888-0





Ето така израства плода. А след като узрее се отрязва и в бутилката се налива алкохолно питие.

12893-0

В южна Испания някои ликьори се произвеждат с плодове вътре в бутилките, така че там има огромни "бутилкови" градини.

12894-0

12895-0

край!

Хи, хи. Не бях виждал бутилкова плантация  :smile:. Вероятно питието става много добро и търсено, щом се отглеждат такива площи с бутилки  :biggrin:

Не знам дали е вкусно питието, но плантацията изглежда много красиво  :smile:
Кака, всичко знае...

В българските хипермаркети преди време имаше една Крушова ракия, която изглеждаше по същия начин. Много хубава беше :smile:
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

В българските хипермаркети преди време имаше една Крушова ракия, която изглеждаше по същия начин. Много хубава беше :smile:
Точно по този начин? С цяла круша? Ще се поогледам в хипермаркетите...

В българските хипермаркети преди време имаше една Крушова ракия, която изглеждаше по същия начин. Много хубава беше :smile:

Че то хипермаркети има от скоро. Преди време имаше Гастроном  :))))) . И крушовата ракия най  се намираше в Хоремаг-а   :alkash:. А пък сега истинска крушова ракия, ама от круши, не можеш откри където и да е било.
Да приберем навреме хляба на народа!

В българските хипермаркети преди време имаше една Крушова ракия, която изглеждаше по същия начин. Много хубава беше :smile:

Че то хипермаркети има от скоро. Преди време имаше Гастроном  :))))) . И крушовата ракия най  се намираше в Хоремаг-а   :alkash:. А пък сега истинска крушова ракия, ама от круши, не можеш откри където и да е било.
Има, има  :idea:, но цената й е много висока, защото я варя лично аз :P, и крушките ги събирам самичка с моите ръчички :biggrin:

Тез хора не са добре! Те за буркани не са ли чували? Все едно баба ми да прави компоти в шишета от бира!  :gigi:
Спрях тревата, сега с мен даже котката не разговаря.