Автор Битак в центъра на Лисабон

0
Обикновена градска улица в центъра на Лисабон през почивните дни се превръща в истински битак. В продължението 31 снимки:

13698-0

Продавачите и купувачите на всички тези старинни вещи са хора от един сорт. Те често си сменят местата. Пазара е разположен на оживена улица.

13699-0



Повечето хора продаващи тук не са никак млади.

13702-0


Има и изключения, но тези типове са еднакви във всички страни. Това са професионални търгаши: хора търсещи да купят по-евтино за да продадат по-скъпо.

13704-0


По асортимента на стоките може да се изучи историята на страната. Ето например такива кукли никога не са се продавали у нас. Изглеждат прекалено буржоазно.

13706-0

Азулежу - традиционни португалски плочици. Такива може да се видят по фасадите на много къщи: така са правили в миналото, така продължават да правят и сега. Има райони където всички къщи са покрити с азулежу.

13707-0

Чукчета за врати във вид на ръка с топка. Също много разпространена джаджа в Португалия.

13708-0

Но такива стоки са рядкост. В повечето случаи асортимента на битаците е еднакъв: стари съдове и плюшени играчки. Също и дрехи.

13709-0

Стара техника. Сега за нея искат максимум  20 евро, а навремето всеки от тези предмети е струвал цяло състояние! Помня първата си флашка -  64 мегабайта. Бях я купил за 20 долара. Колко би струвала сега тя на битака ... 1 долар?

13710-0

Кой от тези предмети може да ви потрябва в домакинството?

13711-0

Везни, железен лебед - бонбониера, православна камбанка, свещник, индианец ... всъщност индианеца бих го купил  :smile:

13712-0

Такива вещи е по-добре да се купуват за себе си или за подарък?

13713-0




Ключове, които вече нищо няма да отключат.

13717-0



Гумено прасе

13720-0


Кучето не се продава

13722-0


Телефони от доайфонната ера. Сигурен съм, че поне един от тези телефони е бил като вашия навремето. Кой?

13724-0

Сименс М35. Жълтичкия. Точно такъв имах аз навремето, тогава бе гъзарски, модерен телефон с гумиран корпус.

13725-0


Полицаи патрулират, проверяват да не се продава нещо откраднато.

13727-0