Автор Едно пътуване до Рилските езера или как изглежда Рила в час пик!

Това е пред хижата. Може би единствения бърз начин за предвижване през зимата. Седи и чака снега.

13972-0

Входа на хижата

13973-0

Карта. Ние се намираме най-горе където пише Rilski Ezera Chalet

13974-0

Започва голямото изкачване в компанията на още хиляди други…

13975-0

Същата хижа вече поглед от горе

13976-0

Народ, народ

13977-0

Това до хижата не е езеро. Това е по-скоро част от тяхната канализация или незнам какво, някакво блато.

13978-0

Ето го и първото истинско езеро.Езерото се казва „Долното”

13979-0

Когато има хиляди хора сред тях винаги ще се намерят и такива, които хвърлят всичко където има падне. Но ще бъда честен с вас – боклуци от хора видях съвсем малко. По скоро ме разочарова водата в езерата, но за нея по-късно.

13980-0

Заедно с хората имаше и доста домашни любимци. Най-вече кучета. Но точно това ме много ме развесели. Ако не се лъжа породата е Джак Ръсел териер и то си играеше с един  голям камък, който разнасяше насам, натам.

13981-0


Пак „Долното” езеро

13983-0

Ето такава купчина с камъни за мен с неизвестно предназначение

13984-0

А това е второто езеро. Казва се „Рибното”, на брега му се намира хижа „Седемте езера”.

13985-0

Отляво на дясно: „Долното”, „Рибното” и „Трилистника”

13986-0

„Рибното” и „Трилистника”

13987-0

Ето го „Трилистника” в по-близък план. По повърхността на водата имаше нещо като пяна. Но така и неразбрах какво е това, тъй като до това езеро не се приближихме плътно.

13988-0


Малко преди езерото „Бъбрека” на една поляна, до един голям камък имаше ето такава табела. До колкото разбрах от надписа и знака за светкавица най-вероятно са загинали от удар на мълния…

13990-0

А това е „Бъбрека” вече по-близо.

13991-0

Клоуни винаги ще се намерят. Нека им помогна да станат извесни  :rofl:

13992-0

Водата е много чиста и е пълна с малки рибета, на които ако хвърлиш хляб веднага се скупчват около него.

13993-0




И ни в клин, ни в ръкав ето такова чудо в езерото. Прилича ми на маркуч на ония машини дето изпомпват фекалии с тях…

13997-0


Бъбрека от високо

13999-0

Ако се вгледате ще видите кръгове на голямата поляна в далечината. На тази поляна се събират дъновистите или така наречените последователи или ученици на Петър Константинов Дънов. На тази поляна те извършват своите церемонии, правят жертвоприношения и танцуват голи няколко дена. Шегувам се разбира се. На който му е интересно може да прочете за тях в интернет.

14000-0

А ето го и плажа на следващото езеро. Езеро „Окото”. Това е най-дълбокото езеро от всички – 37,5 метра.

14001-0