Автор Едно пътуване до Рилските езера или как изглежда Рила в час пик!

А това е посетителския център.

14032-0

Съвременна сграда със свободен достъп. Вътре е пълно с експонати и информация за Рила планина.

14033-0

Млада жена посрещаше всеки гост и отговаряше на въпросите ако има такива. Направи ми изключително добро впечатлени. Най-голям интерес за мен предизвика триизмерния макет на Рила планина.

14034-0


На втория етаж имаше витрини с подредени в тях различни видове минерали и скали, които се срешат в Рила.

14036-0

Пак там – бар

14037-0

Много правилен надпис, който всички знаем, но не всички изпълняваме

14038-0

Имаше няколко електронни табла с различни видове познавателни игри за флората и фауната на Рила планина

14039-0

Зала за обучение. Най-вероятно тук се събират групи на които по-подробно се разказва за Рила. Изключително полезно за деца и ученици.

14040-0

Чувствата от посещението са смесени. От една страна е много хубаво човек да види тази природна забележителност, от друга желаещите са вече толкова много, че скоро може и да изчезне тази забележителност. Чувам, че все повече се говори за ограничаване на достъпа до езерата и си мисля, че има резон в това. Също така при наличието на толкова много хора не може да става дума за никакво сливане с природата и тем подобни. Но все пак като цяло не съжалявам.
И край. На това нашето пътешествие до рилските езера приключи. Благодаря на всички за вниманието.  Темата се получи малко по-дълга от очакването, но исках да покажа възможно повече неща.

БРАВО,БРАВО,БРАВО!!!!
Темата е страхотна! Винаги съм мечтала да видя езерата...
Не съм влизала отдавна в сайта и днес се изненадах много приятно - всички нови теми са чудесни:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Успех на екипа :up:

Много добре написано.
Тия фотопътешествия за разлика от лъскавите статии за разни забележителности те карат наистина да се почувстваш все едно си бил там.
Браво!

Много подробен репортаж от мястото на събитието   :bravo: .
 Аз също не съм ходил из Рила, но това ми събуди любопитството.  Както разбирам ти се е сторило пренаселено  за планина, от което се губи част от очарованието. Това с джипките , ми стори вече прекалено.
Все пак тия всичките хора, те по някакъв начин се докосват до красотите и надявам се без да вредят на планината  отнасят нещо със себе си и остават съпричастни с това прекрасно място.
Да приберем навреме хляба на народа!

Радвам се че ви харесва. Пишете още мнения, интересно ми е да ги чуя...

Чудесен разказ ГОГО  :biggrin:. Все едно гледах научно популярен филм. Това количество хора със сигурност идват в повече, както на истинските планинари,  така и на ПЛАНИНАТА. Много се радвам, че въпреки тълпата от хора, не си успял да намериш боклуци, които да споделиш с нас  :biggrin:. Още веднъж  :agree: за разказа.

страшно интересно разказче. и аз мислех да отида да посетя езерата, но след прочита съм доста стресиран   :blink:. За мен преход в планината е пълно спокойствие и релакс - поне докато стигнеш до хижата, за която си тръгнал. това стълпотворение, което се вижда на снимките много ме плаши. е затова си има отговор- колкото по-лесно достъпно става едно място за посещение, толкова позле стават нещата. лифтове, джипове - в скоро време очаквайте редовна автобусна линия да хижа Рилски езера :old:

Хайде и аз на опашката с поздравите :smile:
Темичката е много интересна и забавно представена. Аз също се изненадах от огромните тълпи хора. Така като ви чета май всички сме си мислили, че Седемте Рилски езера е място където малко хора ходят. Дори не мога да си представя как толова много народ(около 2000човека) е минал за един ден от там :blink:
И аз като Георгиев се надявам, че си отнесъл в сърцето си един специален спомен от този ден.  :smile:
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!

страшно интересно разказче. и аз мислех да отида да посетя езерата, но след прочита съм доста стресиран   :blink:. За мен преход в планината е пълно спокойствие и релакс - поне докато стигнеш до хижата, за която си тръгнал. това стълпотворение, което се вижда на снимките много ме плаши. е затова си има отговор- колкото по-лесно достъпно става едно място за посещение, толкова позле стават нещата. лифтове, джипове - в скоро време очаквайте редовна автобусна линия да хижа Рилски езера :old:

Дали са пуснали автобусната линия  :upset:  шегичка  :biggrin: кво да ви кажа... направо съм стресиран - толкова народ не можеш да видиш на центъра на малко градче в България, обаче всичко живо е хукнало на разходка на Рила, все едно са излезли на улицата пред тяхната къща.

Чудесен разказ ГОГО  :biggrin:. Все едно гледах научно популярен филм. Това количество хора със сигурност идват в повече, както на истинските планинари,  така и на ПЛАНИНАТА. Много се радвам, че въпреки тълпата от хора, не си успял да намериш боклуци, които да споделиш с нас  :biggrin:. Още веднъж  :agree: за разказа.

то е достатъчно изровените пътеки, като от стада бизони  :D

голямо недоволстване.ами всички искат да видят езерата.какъв ви е проблема на вас  :rupor:

голямо недоволстване.ами всички искат да видят езерата.какъв ви е проблема на вас  :rupor:
Ние проблем нямаме никакъв, но ти май имаш сериозен-с нервите:-)
Когато отсечем и последното дърво, когато отровим и последната капка вода, ще разберем, че парите не стават за ядене!